Споделена история от Здраве

Хипохондрия ли е?
Здравейте,
Преди година преминах през труден период в живота си. Изживях голям стрес, депресията не ме подмина, но успях да се справя без лекарства, въпреки че ми бяха предписани такива. Та, сега от известно време постоянно се самонаблюдавам и си мисля, че съм болна от нещо. Единия ден си гледам бенката на лицето и си мисля, че щом съм си премахнал космите от нея това означава, че имам рак, следващия ден натрапчивите мисли преминават към друг орган и просто не издържам! Имам невъобразим страх, че ще умра. Възможно ли е да си въобразявам, че ме боли нещо. И изобщо преживяното миналата година дали има някаква връзка с това?
Успокоявам се с факта, че преди 2 месеца ходих на пълна кръвна картина и там всичко е наред и такива глупости. Самосъжалявам се докъде стигнах! Моля Ви, посъветвайте ме какво да направя!

Коментари

1.   Какво да ти кажа, аз съм така целия си живот...Много е мъчително. Проблемът ти не може да се реши с две приказки във форум. Ако би могъл да приемеш мисълта, че ще умрем, и това не зависи от нас, може да ти поолекне. Аз пия атаракс, отнема от тревожността ми, с рецепта е, но не зелена. Но е най-добре да говориш с психолог, да споделиш трудните моменти. И може би ще помогне, ако си втълпиш да не вярваш на всичко, което мислиш.

2.   №1, не разбра ли, че автора на темата е момиче, а ти й даваш съвети като за момче. Вярно е, че можете да четете, но не разбирате какво четете. Момичетата имат по лабилна психика и методите за въздействие са по различни от тези за момчета, затова сравненията са несъвместими. Какво може да направи авторката, единствено да вярва на фактите, а не на слухове и измислени заключения. Щом фактите(кръвната картина) показват, че е в добро здраве, това е истината, всичко друго е гадаене, а то вреди на живота!