Споделена история от Здраве

Мой комплекс, мой враг.
Здравейте, на първо четене съм млад красив мъж на 24 в разцвета на силите си но се замислям гледам хората които минават покрай мен хиляди, стотици и никой ама никой няма криви крака, а аз до кръста съм добре след това е ужас! Проблема е че дори нещо елементарно не мога да направя като да ида до магазина без да не заобиколя някоя крива пресечка, само и само някой да не ме види. Като съм с приятели навън постоянно ми е едно такова неудобно, и всеки ден се чудя какво да обличам само и само да не ми се личи проблема и това вече почва много сериозно да ме натоварва и писва! Сега ще кажете тоя па намерил за какво да се притеснява ами хора не е точно така защото все пак нито съм грозен нито съм сакат така е но искам и аз да съм като нормалните хайде не със изцяло прави крака но поне да мога да си сложа дънки и да не ме е срам че съм ги облякал и никой да не ме гледа в тези крака защото винаги хората ме гледат в краката защото проблема се забелязва почти от всички. За мое щастие никой досега не ме е обиждал или питал директно защо са така а и да ме попитат защо ще ми стане конфузно и неудобно и ще си замълча. Просто исках да излея на някой това защото на никой не мога да кажа какво ми е а и едва ли написах всичко възможно но ще се радвам някой ако помогне с нещо било то със съвет или нещо друго ще съм адски благодарен :)

Коментари

1.   Понеже и аз имам комплекси, няма да ти кажа да се успокоиш и да не ти пука... не става така, уви. Добър вариант би било да посетиш специалист (ортопед?), при когото родителите е трябвало да заведат отдавна, но... Има колани, които се слагат на краката за тази цел, но не знам дали работят при възрастни. Според случая може да се направи и операция. Най-добре потърси добър ортопед и си запази час, за да ти даде адекватно мнение.

2.   Казвам ти име на лекар в Пловдив-д-р Стаматов от Козма и Дамян.Аз си оперирах единият крак преди 2 седмици ,за да не ме боли като ходя(възпаление и скъсено сухожилие) за мен този лекар е повек.Направи консултация.Нищо не губиш освен 40 лв

3.   Много мъже имат криви крака, дори известни актьори като Андрю Линкълн. При теб вероятно формата е О-образна, докато при жените с криви крака обикновено е Х-образна. Няма много какво да направиш, освен да се приемеш такъв, какъвто си. Ще се изненадаш, ако разбереш колко малко им пука на хората за твоите крака. Всеки си има някакви недостатъци, важното е да не се концентрираме върху тях. Иначе може да носиш панталони с по-широки крачоли, ако толкова те притеснява. Но пак ти казвам - точно този проблем не е кой знае колко голям недостатък. Аз лично не бих отхвърлила мъж заради подобно нещо.

4.   От автора до номер 3:

Не говоря за отхвърляне имал съм доста дълга връзка с момиче което ме приемаше такъв какъвто съм със моите минуси и плюсове. Имам и доста познати голям кръг от хора с които общувам но въпроса е че аз самия не се харесвам това е целия проблем но както казвате всички явно трябва да се примиря със проблема и да гледам напред :)