Споделена история от Здраве

Лош дъх и възможни причини
Съществуват различни причини за лошия дъх. Поразгледах темите и видях доста глупости изписани. Ако си миете зъбите редовно и пак имате лош дъх, доста вероятно причината да е генетична. В България е почти невъзможно да намерите лекар, който да може да ви диагностицира, за съжаление. Ще се опитам да споделя каквото знам до момента. Едно от състоянията е триметиламиноурия (TMAU). Миризмата при него варира в зависимост от концентрацията на ТМА и може да се усеща като горена гума, риба или урина/амоняк. Миризмата може да се излъчва от цялото тяло, а не само от дъха. Дължи се на дефект в FMO3 гена, а съществува и TMAU2, причинен в повечето случаи след лечение с антибиотици, които водят до свръхрастеж на бактерии синтезиращи ТМА. Лечение за момента не съществува, но скоро започват клинични изпитания на 2 метода,.
Дефект в SELENBP1 гена, миризмата при него е като варено зеле. Лечение не съществува за момента.
Фенилкетонурия - миризма на мухъл. Съществува лечение.
Изовалерична ацидемия и глутарова ацидемия - миризма на потни крака. Лечение не съществува за момента.

Коментари

1.   Друга причина, която се пренебрегва, е проблем със стомаха, стомашно-чревния тракт. При такива проблеми дъхът мирише на гнило, ако са изключени проблеми със зъбите, най-вероятната причина е това.

2.   Аз имам лош дъх ако съм на фастинг, кето режим или просто на много ниски въглехидрати.
Когато организмът ми премине в кетоза, започва и лошият дъх.
За мен начинът на хранене е от голямо значение.

3.   На 25 дъм момче,
Лошия дъх ме преследва от малък, устата ми е набъкана с пломби, ядох много шоколад като малък
Та като ям месо, и ми влезр между зъбите и го оставя ден два става миризмата оле мале. С конец трябва да се чистят зъбите само с четка нищо нестава, имам 1 място ми събира хвана между 2 зъба долу до венеца, и като ям много се наслоява и ме боли, само конеца ми помага.
И аз искам да имам бели зъби като сняг, хубав дъх, без черни точки по лицето с 10кг повече, но няма перфектни хора, колкото мога си поддържам устата, тялото неще да качва кг, а само го тъпча, както о да е всеки си има проблеми айде живи и здрави

4.   Първо трябва да се търси причината в зъбите и да се оправят всички кариеси. Понякога те тръгват между самите зъби и не се показват на повърхността дълго време. Ако някъде има чувствителност - ренгенова снимка.

Второ, вече е задължитрлно да се детоксикира организма, защото от лошата храна, червата ни събират шлаки, в които хрната започва да гние и от това имаме лош дъх. Има щадящи препарати с пореста миктоструктора, които не убиват пробиотичните бактери. Предполагам, че може и с билки да се постигне същия ефект. Тези препарати също така изкарвят тежките метали от тялото, които влизат от водата, от замърсявания от автомобили и самолети във въздуха, замърсявания от лекарства. Като се пие зеолит например първата една седмица, тялото мирише, изкарва токсини през потта и урината. Иначе това нещо оства в тялото. След това - спира. Добре е организма да се колонизира с пробиотици, за да не се развивят патогенни бактерии, от които ествствено мирише. От захар и бяло брашно особено, също мирише, защото пшеницата се пръска с препарат, който прави микропукнатини в еряата и се пропуска храна, същое генно модифицирана с 50 % повече глутен и гние в червата, особено, ако не са почистени. При диета без брашно, зеленчуци и млечни продукти, може и хляб от спелта, но малко, като се ходи до тоалетната, спира да мирише. Мириса е в резултат на гнилостни процеси. И той избива и чрез потта и явно някои хора, не могат д го отмият.

После, трябва да спрете да пиете кола и други сокове и газирани от магазина с изкъствен произход, кроасани в пликче и други неща със срок на годност от по няколко месеца. Ако не се е разваля за няколко дни - не е истинска храна, а е тъпкана с консерванти, от които не само миришеш лошо, но и може да получиш рак. Мисля, че това би помогнало и на хора с мутация в гените, поне до някаква степен, ако се направи.

5.   Освен зъбите с четка трябва да се чистят с конец или др. приспособление ежедневно. От както съм в чужбина и ходя вече тук на зъболекар ме учиха как да си мия зъбите правилно. Макар, че нямам развалени зъби особено сутрин вече не усещам неприятният дъх, както преди.