Споделена история от Здраве

Нещо за сън при тестове дрога?
Здравейте хора, от известно време не мога да спя. Събуждам се към 02:00 и до там. Имам много стрес напоследък, изглежда ще се развеждаме с мъжа ми, изнесе се. Не ми се мисли за това, искам просто да си взема нещо за сън.
На работа правим тестове за дрога ежемесечно. През зимата закъсах с кръста и ми биха инжекции дексометазон и още нещо. И ми излезе положителен тест. Излязла е бледа чертичка за опиати, или нещо подобно. Занесох си рецептата на работа и всичко беше ок. Но брах голям срам, никога не е имало никой освен мен с положителен тест. Със сигурност не трябва да се случва пак със, или без рецепта.
Опитах с мента, глог и валериан, с чай от маточина, с хомеопатични капки за сън, с мляко, с медитация, с вана, с филми, с едно малко уиски даже и нищо. Събуждам се супер бодра и нервна и обикалям апартамента до сутринта. Реално вече месец спя по 3, 4 часа на ден. А съм толкова уморена.
Случвало ли ви се е такова нещо? Какво да правя?
Чувството ми за развода не е трагично, дори съм щастлива, че всичко приключи. Защо не мога да спя?

Коментари

1.   Правиш 2 неща:
1. Ходиш събота и неделя по Витоша поне 8-10, а най-добре 12 км (Железница-Алеко, Алеко-Златните Мостове и т.н.)
2. Намираш си един супер-загорял колега и вечер ти прави тройна терапия.
Гарантирам, че ще спиш като къпана и без опиати!

2.   Трябва ти естествен сън не наркотици.

3.   Сънят се нарушава при по-силни вълнения, а разводът си е точно такова. Не само негативните емоции могат да те държат будна, а всяко нещо, което възбужда нервната ти система. Казано иначе, те и влюбените стоят като кукувици, ама си мислят за любов и не им пука.
Най-добре ще е да се консултираш с лекар, като му обясниш за тестовете на работа и фактът, че не искаш чак толкова силни лекарства. В 21 век сме и има много измислени хапчета, които вършат работа и не успиват.
Аз съм пила Relamax B6, пак си заспивах трудно, но нямах нарушения на съня и се наспивах дори в дните, в които трябваше да стана изключително рано за работа. Работи при натрупване, както повечето лекарства от този тип. Пиеш ги известно време и чак тогава започват да действат.

4.   Мелатонин (аз ползвам от 3 милиграма)- от аптеката.
След като го изпиеш се заспива по-лесно, но трябва да направиш стаята тъмна- ако си лягаш следобед спусни щорите.

Също може светлината от телефона да ти влияе. Според мен 20-30 минути преди да си легнеш трябва да не използваш телефон или компютър.

5.   Какво работиш та ти правят тестове всеки месец?

6.   Мелатонин от аптеката

7.   Авторката:
Благодаря ви, питах в аптеката и за Реламакс Б6, и за Мелатонин, казаха, че и двете стават и няма да повлияят на теста, нито на реакциите ми през деня. Предпочетох Мелатонин, защото се оказа, че съставките на другото ги има в мултивитамините ми, така или иначе. Ще видим как ще е положението тези дни.
Работя ресурсен учител на дечица със СОП.