Споделена история от Здраве

Прекалено много се разсейвам и забравям. Какво да правя?
Преди поне абсолютно винаги като съм забравила нещо, имам това чувство отвътре и ме мъчи. Сега и него го няма.

Не знам какво ми става. Разсейвам се от най-малкото и забравям бързо. Сега се сетих че имам домашна със срок до днес и направо ся ми е кофти. Не стига че заради това сега се забавям и с други неща, ами и това.

Тази и предната седмица учителите прекаляват с домашните и тестовете. Всеки ден тестове, за да могат да ни оформят. Всеки ден домашни и презентации. И аз какво? Забравям да направя половината. Не знам защо. Не бях такава. Две седмици подред вече забравям да си напиша домашните по география. Един път си бях направила теста по български, но забравих да го снимам, а госпожата каза че можем да го пратим и следобед, защото има 40 въпроса. Но каза до 17:00. Аз го пратих в 22:00. Така става и с другите предмети. Направо 24/7 се страхувам да не съм забравила нещо и все се оказвам права. Какво ми става? И преди бях забравана, но това си е на друго ниво.

Коментари

1.   Е, ти как очакваш да си ги спомниш? Например, имаш ли тетрадка по география и на края на урока да си запишеш какво и до кога имаш да го правиш? Или всичко е във въздуха и някак си, от самосебе си трябва да се появи, когато на теб ти потрябва.
Записвай си, като не помниш. Изобщо, нямате метод, с който да си подредите задачите, да учите с по-трайно запаметяване, не се подготвяте с писане и разказване и накрая главите са ви празни.

2.   Направи си календар със задачи и записвай всичко, дори дребни или важни неща, които мислиш, че няма как да забравиш.

3.   Аз лесно съм решил този проблем. Просто винаги до мен има тетрадка, в която си записвам задачите за деня. Освен това на телефона ми има календар и си въвеждам събития с аларма за деня.

4.   Кето диета или по-добре- без-въглехидратна диета (Zero carb diet). Един месец само на месо, риба и яйца и мозъкът ти ще е като супер-компютър! По-тлъстичко месо, като агнешко и телешко (избягвай свинското). Птичето месо- с кожата. Тлъстичка риба- скумрия. Яйцата по 6 на ден с жълтъците.
Направи си кръвен тест (заедно с холестерол) преди и след като направиш тази диета за един месец. Ако добрият холестерол HDL е в горната граница- си постигнала целта!
Как знам? Изпитал съм го върху себе си.
Успех!
П.С. “Само на месо” диета се спазва по-лесно, отколкото да броиш въглехидратите (под 50г/ден) при кето диета. Само вода, никакви сокове/газирани напитки!

5.   Кето диета или по-добре- без-въглехидратна диета (Zero carb diet). Един месец само на месо, риба и яйца и мозъкът ти ще е като супер-компютър! По-тлъстичко месо, като агнешко и телешко (избягвай свинското). Птичето месо- с кожата. Тлъстичка риба- скумрия. Яйцата по 6 на ден с жълтъците.
Направи си кръвен тест (заедно с холестерол) преди и след като направиш тази диета за един месец. Ако добрият холестерол HDL е в горната граница- си постигнала целта!
Как знам? Изпитал съм го върху себе си.
Успех!
П. С. “Само на месо” диета се спазва по-лесно, отколкото да броиш въглехидратите (под 50г/ден) при кето диета. Само вода, никакви сокове/газирани напитки- не знам дали е необходимо, но да уточня!