Споделена история от Здраве

Проблеми при уриниране!?
Здравейте! Момиче съм. Мисля, че имам някакъв проблем, пиша тук за да разбера дали на някой му се е случвило или просто знае какво е точно и как може да се лекува. Та на кратко от три дена уринирам често пъти, по малки количество и изпитвам болка докато уринирам. Какво може да ми има? Благодаря на всички предварително!!!

Коментари

1.   Възможно е инфекция. Говори с личния си лекар

2.   Цистит

3.   Възможно е да имаш цистит. Това е инфекция на пикочните пътища.
Аз доста често в продължение на години се борех с тази инфекция и когато вече бях отчаяна, защото болките бяха нетърпими, реших да пробвам таблетките Уринал Aкут на Иделин. Това е напълно безвредна хранителна добавка, която съдържа екстракт от червена боровинка. Помага до час-два, заедно с прием на 1-2л вода
Съветвам те поне да пробваш, малко са скъпи, но ще забравиш за болката и напрежението.

The Little Donut

4.   Не слушай номер 3!! Ако приемаш само добавки може да си навредиш и да хронифицираш заболяването. Отивай на лекар при личния или гинеколог!
Трябва да се приеме АБ, освен добавките!
Аз така понеже от години си имам често цистит и зимата ми писна и какво да правя, какво да прая, отивам да взимам уринал голд. Добре, супер, симптоми нямаше като го почнах, но 1 седмица след това започнаха наново и болеше още по-силно! Тогава вече отидох на лекар и той си ми каза, че само с добавки не става винаги.
Веднъж бях на работа и нямаше как да ходя по лекари, нямах свободен ден и си самоизписах антибиотик (което не е правилно, само с лекарско назначение ТРЯБВА!), пих чай от мечо грозде, 2-3 пъти на ден но-шпа и уробиотик прахче и до няколко дни нямах симптоми. След това отидох на профилактичен преглед и пуснах урина, без дс казвам, че съм се лекувала сама изобщо, че съм прекарала цистит и урината илезе чиста.
Та може да пиеш повече течности, чай от мечо грозде и но - шпа, но задължително отиди при уролог, личния или при гинеколог.
Например, болката може да се дължи на песъчинки, тогава си е за УЗИ.

5.   От авторката:
Благодаря за отговорите! Но да питам от къде може да го имам този цистит?! Изобщо не съм наясно... Колко време трае? Нещо сериозно ли е? Също така съм забравила да добавя, че съм на 14, ако годините са от значение...

6.   Ще трябва лекар да каже. Не се доверявай на коментари тук. Един може да е имал същите симптоми и да са го лекували от едно, а друг - от друго. Има фини разлики в симптомите, които само лекар може да прецени и освен това лекарите могат да ти направят изследвания. Тест за бактерии на урината или ехограф за камъни в пикочните канали. Добре, че има лекари за тази работа, които са учили и специализирали над 10 години, иначе ако разчитахме на бабини илачи, щяхме да живеем по 50 години, както преди няколко века.