Споделена история от Здраве

Външен хемороид
Здравейте!
Искам да ви попитам следния въпрос.... нормално и е на 15 да имам външен хемороид... нито съм правила секс отзад нито съм писала там... от 2 дни ме измъчва и вече се чудя как да го махна... ако някой знае някакво домашно лечение моля да ми каже... също и лекарства...

Благодаря ви предварително! ❤

Коментари

1.   На 15 е рано да имаш, те се появяват след 40 години, по скоро е нещо друго, отиди на лекар.

2.   Аз също съм момиче на 15 и започнах да правя сек на 14 преди една година. Приятеля ми е 5 години по- голям от мен и след 2, 3 месеца още в самото начало на нашата връзка той поиска да правиме анален секс и аз се съгласих защото много го обичах. В началото аз бях по-суха отзад той като ми го вкарваше и изваждаше на мен ми беше доста трудно и болезнено но не му казах да спре защото исках на него да му е хубаво. Но след няколко пъти секс отзад на мен също ми излезе външен хемороид и ми беше винаги болезнено. Веднаж като дойде пак щяхме да го правим отзад и аз много се притеснявах но той ми каза не се плаши и извади някаква тубичка с вазелин и ми намаза дупето и неговия пенис и като ми го вкара аз даже не усетих. Много лесно го вкарваше и изваждаше и на мен ми беше готино. След около месец такъв секс, често пъти всеки ден а някога през ден, хемороида изчезна. Скоро ще стане една година от тогава и аз още нищо ми няма. Опитай и ти със същия метод и съм сигурна че ще си оправиш проблема. Успех ти желая.

3.   Ами да, на мен ми се появи като бях на 12. Сега съм на 25 и още ми създава проблеми понякога, но се мажа профилактично с Проктис-М и Прокто-Гливенол и общо взето рядко се подува и боли.

Съвети - мий се след всяко ходене до тоалетна с хладка (но не ледена вода), и си купи от аптеката един от двата мехлема, които посочих по-горе и се намазвай 2 пъти дневно. Първия е около 20лв, втория около 10. Избягвай тежки физически усилия, движи се но и си почивай в легнало положение, не стой дълго на стол. Ако имаш запек помисли за храната с която се храниш, може да направиш и един курс от 10-дни с активиа.

4.   Да, много е неприятно. От доста време се каня да ходя на лекар, но го отлагам, защото ме е срам. Най-добрия вариант е лекарят, другият е да отидеш в аптеката и да ти препоръчат нещо ефикасно.

5.   Здравейте (пише ви момичето което публикува историята)... Номер 2, бих опитала да се мажа с вазелин, но не и анален секс... а за хората под псевдоним номер 3 и 4... опитайте компрес с лед... на мен ми помогна горе долу... успявам да се изходя... пак боли но не чак толкова.... и все пак много ви благодаря че споделихте вашата гледна точка. ❤