Споделена история от Здраве

Болка-помощ!
Някой страдал ли е от междуребрена невралгия, по медицински -интеркостална? Много гадно боли, направо дере. Ако някой знае лек, нека сподели, ще съм много благодарен. Докторските церове не помагат, дайте нещо от раклата на баба.

Коментари

1.   На мен ми помогна Мидокалм.

2.   №1, не си обърнал внимание, не искам с докторски илячи да се лекувам, искам нещо от народната медицина, билки, мазила и др. подобни. Щом са ти помогнали тези хапове, радвай се. При тебе от какво се получи, гърба болеше ли те? Моето изглежда е от настинка от течение, но болката е много гадна. При тебе постоянно ли те болеше или на моменти? При мене, през деня докато се движа нямам силни болки, но вечер към 7-8 вечерта започва ада.

3.   Напротив - обърнах внимание. Няма такива илачи, обаче. Но ти търси и не се лекувай адекватно - само се подготви, че това чудо става хронично и ще си го носиш цял живот. Нищо де, като се обостри - не ходи на лекар, не пий хапчета, а се мажи с гас, мас и силна ракия, сърбай чай и стискай една грейка под мишницата.
Исках да помогна, а то какво стана...

4.   №1(3), не се сърди, благодарен съм, че искаш да ми помогнеш, нали и затова си споделяме. Съжалявам, че с нещо съм те подразнил, за което моля за извинение! Както вече писах, ходих на лекар и той ми изписа мазило с което да се мажа, не е моя измислица,но това мазило ми помага само за минути, малко ми намалява болката, нещо като анестезията при спортистите, но след това тя се усилва повече, затова взех да търся бабини лекарства. Нека не отричаме и народната медицина, все пак тя е по стара от съвременната научна. Прочетох в нета за това лекарство за което споделяте, но като прочетох колко странични ефекти има, как да рискувам да вземам съвременни лекарства. Много пъти съм се дразнил, че споделящите не започват темите си с житейските години които имат, а сега аз самият не направих това, за което се извинявам. Вече съм на 70 години и хроничните болести вече се обаждат, затова и не искам да поглъщам много лекарства. Вие може би сте млад човек и затова по смело действате, но ние с по изтощените акумулатори търсим нещо по народно. То е ясно, че всичко започва от гърба(централната нервна система), и от там се преминава към периферната и тази ми болка е от това, но трябва да намеря лек да я туширам. Последно което ми изписа лекар-специалист е Уримил, той твърди, че това ще ми облекчи болката, защото нервите щели да се възстановят. Ако някой е ползвал Уримил, нека сподели. Още веднъж извинения към №1(3)! Чудно ми е, има над 150 прочита на темата, а само един споделя, толкова ли е рядко това заболяване?

5.   Сега трябва аз да се извиня - батко сте ми. :-)
Не съм млада иначе - наближавам 50. Точно от течение си навлякох и аз тази напаст, и си страдам периодично, но не се и пазя, де.
Липсата на коментари си обяснявам с това, че никой не се сеща за природен лек, а и темата Ви не е атрактивна, ако се сещате, какво искам да кажа... По същество - на третото хапче ме облекчава и така до следващия път. Но във Вашия случай не препоръчвам, предвид възрастта и съпътстващите заболявания. Иначе листовките на всяко лекарство са ужасяващи. Ако науча нещо - ще Ви пиша.

6.   №5, то се видя, че само двамата ще си споделяме и оплакваме, но искам да попитам, тъй като вече сте преживели тази болка, при вас само между ребрата ли ви болеше? При мен проблема явно започва от гръбначният стълб, защото и той ме боли точно там където са връзките с ребрата. Доктора смята, че при настинка се свиват гръбните мускули и опъват нервите излизащи от гръбнака и именно това предизвиква болката. Ако е така, би трябвало болката да е постоянна, а при мен е най вече вечер, като, че нещо се влива в тялото. След кратък сеанс от 5-6 минути ме отпуска, болката изчезва. Не знам вече на какъв доктор да ходя и какви изследвания да си правя. Ще се надявам болката сама да отмине. Вече пия Уримил, за който доктора каза, че ще помогне. Вярно е, че докато няма болка си пилеем здравето, а после нариваме пари за здраве, странна логика. Благодаря, че ми обърнахте внимание, дано да е истина, че хората не споделят, защото са здрави и нямат проблеми!

7.   В тъмно шише смесете 100мл обезболяващ спирт, 50мл йодова тинктура и 10 ситно счукани големи таблетки аспирин Байер. Да престои една нощ и после мажете. През устата пийте невробекс таблетки. Ще мине, успех.

8.   №7, Благодаря за рецептата, ще я изпробвам, не е сложна за изпълнение, но и трите съставки са активни за нервите. Ето това е ползата от този сайт, да си споделяме, а всеки си преценява кое ще е полезно за него.

9.   Един комшия имаше същия проблем и нищо не му помагаше. На края се оправи с шведска горчивка. Прдава се в аптеките в шише и се маже. То е комбинация от доста билки.

10.   №9 благодаря, и това ще пробвам! Не знам дали си внушавам, дали от това което ми изписа лекаря-Уримил, болката взе да изчезва, сега е търпимо положението, или си отминава с времето, но ако отново се появи, и вашите рецепти ще приложа. Отначало беше много гадна, все едно са ме ударили с чук в гърдите, направо режеща. Благодаря на всички! Бъдете здрави!