Споделена история от Здраве

Помощ! Болки в корема и буца в гърлото
Здравейте! Пиша ви, защото съм изключително притеснена и наистина нямам дори приятели, към които да се обърна...

От 4-5 дена изпитвам леко чувство на гадене и особени болки в корема, все едно ще повърна. Усещам все едно имам буца в гърлото и преглъщам трудно. Имам лека загуба на апетит. Много ме е страх от такива състояния, защото винаги когато нещо ме заболи, си мисля най-лошото и се стресирам сама себе си 24/7.

Смятах, че е заради цикъла ми, който трябваше да дойде на 5-6 юли (днес сме 8 юли). Въпреки че моят цикъл винаги е бил безболезнен и е идвал без проблеми.

Последният ми цикъл беше между 12-20 юни някъде. От тогава досега съм правила два пъти секс с приятеля ми (около 29 юни и 1 юли). Винаги ползваме презерватив, дори проверих презерватива първия път като го напълних с вода след като свършихме. Втория път, обаче, не го направих и сега не мога да спра да мисля за това. Досега сме нямали никога проблеми със спукани презервативи или такива неща. Той винаги внимава, а и аз каквато съм параноичка... не си падам по рискове.

Четох неща в интернет, и сякаш по ирония на съдбата, едва ли не всичко води към това, че едва ли не съм бременна... Това ОЩЕ ПОВЕЧЕ ме стресира и буквално цялото ми тяло тупти и трепери, защото не искам това, а и знам че съм се пазила. Но пък, никога досега не съм изпитвала такова чувство на средно гадене, буца в гърлото, болки в корема и ниско долу. Не пуша, не пия, храня се горе-долу здравословно, но за последния месец преминах през доста стресови ситуации, а и съм човек, който лесно се подава психически на стреса, дали това има пръст в нещата?

Знам, че може да ме съветвате да отида на лекар - и аз това тръгнах да правя още онзи ден, но тъй като живея в Англия, тук клиниките и лекарите са отворени само за случаи, които са на живот и смърт общо взето или много тежки и сериозни. Тоест, с моя "нищожен" проблем, няма как да ме приемат... не знам какво да правя.

Знам, че не сте доктори, лекари, а и дори да сте - информацията, която споделих е оскъдна и може би няма с какво да помогнете, но... може ли да ми споделите някакви мнения или ако някой друг е изпитвал нещо подобно?

Коментари

1.   От стрес и страх е. На нервна почва. На мен ми се е случвало доста често. Освен това и времето в Англия доста влияе на тези психически състояния.