Споделена история от Здраве

Причини бебето да не обича кърма
Здравейте, имам въпрос към майките - случвало ли ви се е бебето ви да не харесва кърмата ви и да отказва да суче? Говорим за случаи, когато има достатъчно мляко, формата на гърдата и зърното си е наред, както и бебето няма физически проблем, който да му пречи да суче. И има ли такива сред вас, които са си правили изследване на кърмата, за да се провери дали има всички необходими хранителни вещества и т.н.? Ако може да споделите резултатите, в случай че е липсвало нещо - какво е било то?

Моето бебе още от раждането категорично отказа да суче и при какви ли не специалисти ходихме, но така и не открихме проблем. Пия всички необходими витамини, както и чай за кърмене. В момента ползвам помпа и давам кърмата от шише, като е необходимо и допълнително дохранване с адаптирано мляко. Забелязала съм, че бебето мрази кърмата и я пие с нежелание, а после с удоволствие си допива другото мляко. Опитахме различни марки и всички са направени със сладък вкус, докато кърмата е винаги с различен вкус, според това какво си ял, но рядко е толкова сладка. (Знам това от мъжа ми, който редовно я пробва на вкус.) Освен това бебето ми не харесва да суче от гърда, когато му я подавах в началото винаги правеше гнусливи гримаси, беше пред повръщане и плачеше, затова се отказах вече от опитите. Но искам със следващото ми дете да го кърмя, затова обмислям следващия път да направя някакво изследване на млякото. Според вас има ли смисъл или си е до детето?

Коментари

1.   Консултирай се със специалисти по кърмене. Мисля, че изкривяваш проблема. Говорим за истински и преди 100 г. прабаба ти, защо не е имала този проблем. Моя позната развиваше същите теории, взех бебето и при мен сучеше без проблем. Тя не го държеше, правилно и така и не го кърми. Ясно е, че адаптирането мляко е с какво ли не овкусено, за да се хареса повече и да се КУПУВА.

2.   Да не би от хапчетата които пиеш и кърмата да се променя вкуса.

3.   Да и моето беше мързеливо и предпочиташе адаптирано мляко, аз също съм харесвала адаптирано мляко повече. Пробвах да цедя, но рак не я пиеше, казаха ми да я притоплям преди да му я дам и тогава горе долу ставаше. След няколко седмици ми омръзна и спрях да се занимавам. Бебето почна от средата на втория месец да си спи през цялата нощ и съответно и ние, а всичките ми кърмещи познати по 3-4 пъти на нощ ставаха. Казват че е до дете.

4.   Научила си го да пие от шише, много по-лесно му е, вместо да се напъва да суче. Ако искаш да продължиш да кърмиш, трябва да му спреш дохранването. Не знам сигурна ли си, че искаш да си го причиниш. Няколко дни ще сте като скачени съдове и нещата ще се регулират, но не знам имаш ли сили за това? Не пишеш на колко месеца е бебето, ако е над 6 м., няма смисъл да си го причиняваш.