Споделена история от Здраве

Това депресия ли е?
Здравейте,аз съм жена на 26г.
От известно време се чувствам много странно.В главата ми непрекъснато се въртят лоши мисли,още със ставането сутрин изпитвам някакъв страх и притеснение!Нямам апетит,понякога се храня някак си на сила,за да не ми стане лошо или просто защото трябва.Не ми се излиза,не искам да се срещам с хора.Това което искам да правя единствено е да лежа и да мисля.Всичко това започна да се случва след поредица от проблеми и започвам да си мисля,че съм отключила някакво заболяване в следствие на стреса който преживях.Въпроса ми е какво да правя?Към какъв специалист да се обърна?Това което прочетох из нета е,че трябва да си намирам занимания за да не мисля за проблемите.Време за занимания и хобита обаче нямам,защото имам малко дете с което съм по цял ден..Много ще съм благодарна за някой друг съвет!Благодаря !

Коментари

1.   Да, депресия е /нисък серотонин/. Щом е отскоро - ще се оправиш. Ако не си разрешила проблемите - премахването им е единствения начин. Ниския серотонин води до негативни емоции, но и негативните емоции от своя страна предизвикват нисък серотонин.

2.   Потърси психиатър, ако мислиш че не можеш да се справиш сама. Разходките навън, срещите с приятни хора и приятните моменти помагат, но зависи от състоянието. Ти си знаеш най-добре.

3.   Като начало си почивай повече. Намери баби, дядовци, детегледачка, да гледа детето по няколко часа, а ти ходи на масаж, на спа, на зумба, разходки в парка и каквото ти харесва... Ако това състояние продължи говори с психолог, може и да е следродилна депресия.

4.   Детето не е ли достатъчно занимание? Играй си с него, учи го на нови неща, разхождайте се сред природата и депресията ти бързо ще мине.

5.   Лесно е да се каже, но си е ад.
Съвет, освен жълт кантарион, успокоява някак си и не е лекарство , а добра стара билка.

6.   Лесно е да се каже, но си е ад.
Съвет, освен жълт кантарион, успокоява някак си и не е лекарство, а добра стара билка.

7.   Жълтият кантарион е безспорен лидер сред билките при депресивни състояния, стрес, тревожност, безсъние, паническо разстройство.

... Качествата му на антидепресант са научно доказани!!!

Билката повишава нивото на серотонин (хормон на щастието), който се смята отговорен за настроението на човека.

Започнете с чайче вечер, аз го правя в малка тенджерка само за чайове я ползвам, може и джезве по-голямо, правя си чая, и изобщо даже и в чаша не го сипвам.

Изстине ли малко и започвам като вода, глътка, после пак, на сутринта задължително студен, щото не ми се топли, на гладно глътка две.

Помага изключително добре, изключително.
Аз си бера мой жълт кантарион, малко му мина времето, може на високо да се намери още не прецъфтял, но в аптеките и по пазарите го продават и на китка.

Помага, започнете с него и после с каквото се сетите.
По време на изпити, когато човек е напрегнат, когато изпадне в дупка, когато стомахът му е свит от притеснение, когато гледа единствено и само тавана, прости пийте жълт кантарион и за догодина го открийте по поляните и в гората.

Успех, момиче, вярвай, много хора изпадат в такива кофти състояния, животът е напрегнат, но е живот!

Имаше един малко странен израз, но като си помисли човек, колко дълго време ще е мъртъв, сега е по-добре да живее.

Спокойно, в Багдат е спокойно, както казва един стогодишен старец, когато го питат, как е доживял тези години.

Ами повтарям си една фраза, в Багдат е спокойно, казал старецът! От една импровизация на приказката за Аладин!

Айде, жълт кантарион! Има и червен и той е страхотна, макар и по-рядко да се среща, но жълт кантарион има навсякъде в България, плюс и по аптеките.
Успех!