Споделена история от Здраве

Вашия опит с остриците
Здравейте, нямам идея кога съм се заразил, но вече имам диагнозата ентеробиоза(острици, глисти). Лекувам се със Зентел след дълго тъсене и обикаляне по аптеките. Та, въпросът ми е има ли хора, които успешно са се справили с остриците, защото започвам много да се плаша. Виждам, че ги изхрърлям, но си мисля, че има и още. Много ще се радвам, ако някой сподели как е приемал Зентел и за колко време се е излекувал.

Коментари

1.   Не се трови с химия, има си народни средства, едно от които е тиквени семки. Когато бях малко дете също имах глисти и си спомнам, че ми даваха тиквени семки-сурови. Наскоро четох за ползите от звъничето(жълт кантарион), тинктура от звъниче изчиства червата от паразити. Голям ефект има и от прополисова тинктура, също чисти глисти. Има много природни средства, грехота е да се тровиш с отрови. Тинктурите ги има в аптеките. Даже безвредният активен въглен да ползваш, пак ще има ефект.

2.   Спокойно, това се лекува, нищо страшно няма, но за да подпомогнеш лечението, яж сурово тиквено семе.

3.   Моите деца имаха миналата година от градината. В българските аптеки няма нищо ефикасно, взимах няколко пъти лепарацид и никакъв ефект. Майка ми взе от Турция - вермазол, 30 таблетки са 2-3лв. и веднага се оправиха, правихме изследвания - отрицателни. Друг вариант е - Вермокс, за него разбрах, че се продава в Италия и Румъния.

4.   В момента е перфектно време, ако познавате билките, да си наберете сладък пелин, горчив пелин, вратига.
Има ги навсякъде, и по полето, и в балкана.

Действат, особено горчивият пелин.

5.   Мий си ръцете често и яж чесън, сериозно! А и не си яж ноктите и кожите на ръцете!!

6.   а как си се заразил?