Споделена история от Здраве

Болки в ухото и лека глухота без причина.
Не знам какво ми става. Ще съм бърза.
В началото на месеца ме сърбеше много ухото като си лягах. Чесах го и на сутринта все ме болеше и спрях да го чеша като ме сърби. Това ставаше само като си лягах да спя през нощта.
От чесане ми се появяваше кора. Махах я. Преди няколко дена отидох на плаж. На следващият ден ми нямаше нищо, но следващите дни се появи някаква кора и чувствам болка в ухото. Чистя го, но поннеже ме боли съм внимателна и не вкарвам навътре. Понякога докато дъвча също ме боли и тази болка стига до челюстта. Усещам болка и извън ухото, но главно в ухото. Чувствам и съвсем лека глухота.. В смисъл че чувам по-малко от колкото с лявото ухо. Никога не ми се е случвало. Какво е това? Дали е от плажа? Или е от сърбежите които имах преди това? Дори на дясната си страна не мога да спя заради ухото ми.

Коментари

1.   Причината е набъбнала ушна кал, капвай олио да се размекне и отиди на доктор да го промие. Щом е намален слуха, само това може да е, не рови сама, може да стане по зле!

2.   Причината почти винаги е генетическа. Има още известно време, докато ще имаме възможност да бараме гените си, но засега се примири и вземи мерки. Просто отиди на доктор и ще ти се помогне, с каквото можерната медицина има да предложи.

3.   https://sopharmacy.bg/otipaks-kapki-za-ushi-15ml.html

От Варна всяка година след плаж съм така. Това е лекарството - питай и в аптеката за капки за отит и вземи най-евтините. Два дена и болката спира. Ако не стане - лекар

4.   Пиши пастор Пламен Петров всеки четвъртък от 21 часа в Ютюб се моли за хората и после дават свидетелства че Бог ги е излекувал от всякакви болести.

5.   От авторката: Благодаря ви. Обаче докато се одобрят коментарите ми мина ухото.

6.   Отиди на лекар и обясни какви оплаквания имаш. Но първо се ориентира, разрови из нета за читав УНГ в твоя град. Вероятно имаш възпаление и трябва да се лекува. Не неглижирай! Силно се съмнявам да ти мине от самосебе си. Освен това ако първият лекар, при който отидеш не ти помогне, ориентирай се за второ мнение. Казвам го от опит. Уши са това, на главата ти е, не е безобидно.

7.   Нормално, рана в ухото, сърбеж, чоплене, след това и море. Най- вероятно е възпаление на слуховия канал- отит. Отиди на УНГ специалист
да ти изпише крем за мазане и ще се оправиш.