Споделена история от Здраве

Баланопостит
Здравейте, поставиха ми диагноза баланопостит - това е възпаление на глевичката на пениса и кожата около нея. Не ми е за първи път и обикновено го лекувам с разтвор на екстракт от семена на грейпфрут, но сега изглеждаше много по-сериозно и реших, че може да е дори херпес. Отидох на преглед и се оказа, че е баланопостит, че няма нищо притеснително и за около месец би трябвало да мине. Предписа ми лечение с крем Дактакорт. Не ми е назначавал изследвания и каза, че няма нужда да пия антибиотици или каквото и да е. Дактакорт определено помага, но ми се усещам, че предизвиква нежелани реакции - зачервяване и възпаление на кожата в горната й част, около отвора, малко след като се намажа, което води и до малки разцепвания на кожата. След като минат няколко часа от намазването кожата около отвора се успокоява. Лекарят е в отпуск. Пенисът ми изглежда доста добре, но все още не е в обичакйонто си състояние. Има възпаление, има зачервяване - съвсем леко подпухнали зони, като розови петънца.
Първо - обмислям дали да спра дактакорт и да продължа само с екстракта от грепфрутови семена, с който и в момента си правя бани (потапям пениса за около 5 минути в разтвора). Но по-вероятно ще слагам много малко от крема.

Второ. Четох в темата за кандида, че някои хора използват разтвор от клеева тинктура. В нея все пак има спирт - алкохол.

С това е свързан и основният ми въпрос: Това в крайна сметка не противоречи ли на принципите на лечение, тъй като ако има гъбички, техният растеж се стумилира от алкохол?

P. S. За протокола: пия хапчета куркума - прочетох, че изчистват организма от гъбички.

Коментари

1.   Познато...решението е обрязване. Иначе ще ти става често така. Предстои ми след няколко месеца!

2.   1, прав си! Трябва пичът да се обреже. Иначе за временно успокояване може да го топиш в СЛАБ разтвор на калиев перманганат. Ако не го обрежеш постоянно ще ти прави проблеми. Успех!

3.   Не се обрязвай, намери друг уролог, проблемът ти е решим.

4.   Здравейте! Аз също четох, че обрязването е решение. Когато бях дете щяха да ме обрязват, но в крайна сметка операцията отпадна. Преди десетина години при преглед при уролог, лекарят ми каза, че не е наложително обрязването. И така през годините съм имал такива проблеми, но пък и съм имал безпроблемни периоди. Благодаря за отговорите! Ще обмисля варианта с операцията, макар че честно казано предпочитам да не правя обрязване. Не заради самата интервенция, а по-скоро защото предпочитам да си запазя препуциума.

5.   Обрязвай кожляка иосвободи главичката!!! Ще ти харесана 100%!!!