Споделена история от Здраве

Ниско тегло при момче
Здравейте, пише ви едно момче на 19 години. От няколко години съм с много ниско тегло - висок съм около 1. 82-3 а тежа около 60-61кг. Рязко отслабнах в 8-9 клас, когато за година дръпнах с 15-20см. Преди бях почти 70кг и бях 1. 60. От тогава не мога да кача килограми и се въртя в един кръг 60-63кг вече 4 години. Лятото нямам и много апетит. Личната ми каза, че може да е от метаболизма, защото ходя на тоалетна доста често всеки ден и реално погледнато не задържам много храната. Не знам какво да правя вече, чувствам се много комплексиран, защото постоянно нашите ме подиграват и това ме кара да се чувствам много гадно и губя увереност в себе си.

Коментари

1.   Отивай на ендокринолог да ти видят хормоните.

2.   Не им се връзвай, перфектен си такъв, какъвто си!

3.   А какво ще кажеш за 1.88 м на 55 кг? Пък никой не ме е подиграл, даже не го и забелязват, защото общувам лесно с хората и имам харизма. Принципен човек съм и околните се отнасят с респект към мен, защото винаги отстоявам себе си и не се страхувам от никого, нищо, че съм на една плюнка живот хД Та идеята ми е, личностното излъчване е по-голямо предимство от физическата сила :)

4.   И аз си мисля, че си перфектен с това тегло. Не обръщай внимание на вашите.

5.   Изобщо не се притеснявай. Аз бях същия, като ученик. Даже в 12-и клас бях 56кг. 180см. Сега съм на 34г., 77кг. и се чудя как да не качвам излишни кг и коремче :)) След 30-те и ти ще си така:)