Споделена история от Здраве

Термометри
Здравейте!
Имам следния проблем. При измерване на температурата с живачен термометър излиза, че имам повишена температура - 37. 8. Като цяло настинах. След дълго стоене в студена вода ме надуха хубаво вятъра и навън беше хладно. Обаче при измерване на температурата с електронен термометър излиза, че температурата е 36. 9, което би следвало да е нормално. На кое да вярвам? Да не би да е от електронния термометър.
Когато имам висока температура ползвам MykiCare термометър, но в момента не съм у дома си и ползвам наличните в дома на мои приятели.

Коментари

1.   Аз бих се доверила на живачния термометър. Особено щом си чувстваш настинала. Как си сега?

2.   Авторката: Наистина се разболявам. Вечерта ми втресе много силно и пак си проверих температурата под мишницата с живачния термометър. Показа 38.4 градуса. Понеже ме заболя и гърлото отидох до аптеката, за да се взема някои лекарства и си купих някакъв електронен термометър. Изморих с него в устата - показа 38.6. Пак има някаква разлика, но пони вече е сигурно, че се разболявам...

3.   Електронните уреди не са точни. Дори в болниците обикновено мерят температури, кръвни и т.н. със старите уреди нарочно.

4.   Авторката: Благодаря 1 и 3. Тази вечер ще ме приберат вкъщи. Планът беше да се прибирам утре с автобуса, но с температура. У дома имам живачен термометър и ще измервам с него. Въпросът е, че довечера ще пътувам 80-90 километра, а съм с температура(последно беше 38.5 с живачния под мишницата), боли ме коремът и ми се гади, но не постоянно, дращи че гъото и ми е едно отпаднало. Може ли да ми стане нещо от час-час и половина път с автомобил? Нося маска, за да не ги заразя, ако е някой вирус, в колата ще съм с маска също.

И още нещо. Съжелявам за тъпия въпрос. Четох за видовете измервания на температурата и че под мишницата не било много точно дори с живачен. По-точно било в устата под езика и в ануса. Майка ми докато бях дете само под мишницата ми я мереше и аз после продължих така, чак сега се замислям. Трябва ли да я измервам в устата или в дупето, за да е по-точно?

5.   Най-добре иди да те види лекар, вместо да се чудиш кой термометър е най-удачен. Може да е летен вирус, не мисля, че може да вдигнеш 38.4 само заради измръзване.

6.   Тези електронни са големи боклуци, имам 3 и трите показват различно. Довери се на живачния.

7.   Със съветски живачен си меря от дете, тия новите електронни не са точни. Ама 38 и повече е много висока температура, аз повече от 37,5 не си спомнял да съм имал, дори наскоро мисле, че изкарах короната и пак ми беше 37,5, питай си личната лекарка - една настинка или грип не може да минава с толкова висока

8.   Прибрах се у дома. Още съм с температура между 37.5-38.7. Сутринта отидох в поликлиниката. Според лекаря е летен грип с температура, пориви за гадене и лека диария. Преди около 2 часа вдигнах 39.3 и взех парацетамол. Направо от къде дойде тази болест не знам...

9.   Аз съм привърженик на старите живачни термометри. Ако можеш намери такъв. Като дете майка ми ми измервашеътемператураат с живачен термометър в дупето. После аз си измервах температурата с електронен в устата, но откакто започнах да уча в Германия чета все повече статии на медицинска тематика(свързано е с образованието ми) и в повечето са привърженици на ректалнато измерване(В ануса). Четох и в няколко форума и открих, че доста голям процент от хората, които пишат в тези благове измерват температурата си ректално. Според мен това е най-точният вариант. Когато усетя, че вдигам лека температура измервам с електронен термометър в устата, но ако ми стане изведнъж много зле и започне да ме тресе - измервам в ануса с живачен термометър. Същото важи и ако имам температура над 39. 5 според електронния. Па този начин съм по-спокойна и съм сигурна, че измерването е точно. Самата мисъл е неприятна, но не е нещо страшно или болезнено, а и продължава едва 3-4 минути, през които може да правиш нещо друго.

10.   Живачните са най-точни. Въпросът е дали си го ползвала правилно.

11.   Тези електронните са част от европейските ценности. Довери се на живачния.