Споделена история от Здраве

Откриха ми диабит тип 2
По време на сън устата ми е суха, ставам вечер 3-4 пъти да пия по глътка вода и съответо да уринирам.
Когато гледам телефона по-продължително очите ми се замъгляват...
Това всичко нормално ли е?
Тези ли са симптомите...?
Искам да попитам диабет тип 2 лекува ли се или по-точно има ли някой излекуван и ако имам как е постигнал този резултат.

Благодаря ви предварително.... , че ми е много скапано ;-(

Коментари

1.   Диабетът не се лекува. Не съм чувала за излекуван. Много измамници има в интернет продават чудодейни лекарства, шашма е. Просто живееш с него. Аз имам диабет тип 2 вече 30 години. Спазвам желязна диета, пия си лекарствата и хранителните добавки и съм добре. Не съм на инсулин, нямам усложнения, захарта ми е като на здрав човек 4.5-5.2. Не ям захар, нищо сладко, тестени, хляб сутрин филийка, картофи, ориз, плодове само диня, ягоди, малини, цитруси, боровинки. Ограничаваш се. Пия вода около 3-4 л на ден.

2.   Престъпно е, че за толкова сериозно заболяване не Ви е обяснено нищо...

3.   Хм.. темата е много дълбока.
От 10 години го боря това чудо и, да чукна на дърво, скоро не се е обаждало...
Да, оправяне има, но то изобщо не е скрито в удобните хапчета, както на много хора им се иска...
Причината за диабет тип-2 е омазняването, затлъстяването на панкреаса (задстомашната жлеза), който не успява да секретира необходимото количество инсулин, който отговаря за разграждането на захарите, и те се натрупват в кръвта.
Скорошно изследване недвусмиселно потвърди, че ако човек свали килограми от мазнини, и панкреасът се изчисти от тях, секретирането на инсулин се възобновява, дори и след 15 години тежък диабет.
Майката му е в движението, в хранителния режим и най-вече в стопяването на мазнини/килограми. Иначе, при продължително преживяване в диабетно състояние, организмът се уврежда много тежко и необратимо - сърдечно-съдови заболявания, ампутация на крайници, ослепяване, необратимо увреждане на бъбреците...

Не казваш на колко си години и как си с килата?

Но каквото и да е положението, основни съвети са:

1. Започни да ходиш всеки ден пеш поне по 40-45 минути сравнително бърза крачка (без да тичаш). Особено подходящо е сутрин след ставане (преди работа/училище) или вечер преди лягане. А още по-добре е да правиш по 2 такива разходки на ден (за около час-час и половина).

2. Спираш веднага всичко тестяно, захар, банички, хляб сладки и всичко от сорта!
Аз съм от години на салата - 1 голям хубав градински домат, 1 хубава зелена чушка, 1 малка или 1/2 голяма глава салатен лук, малко зехтин (екстра-върджин), 50-100 грама козе сирене, 1 с.л. хубав истински ябълков оцет и няколко листенца пресен или изсушен босилек. Това може да го ядеш сутрин, обед и вечер в продължение на месец или два.
От време на време правя по една хубава скара (BBQ) - хубаво, чисто, печено месо (не наденички и мазнотии, а чисто месо - котлет, бон-филе).
За задоволяване на нуждата от сладко съм си взел подсладен със стевия протеин (суроватъчен протеин - продава се във фитнес-магазините... по 80 лв. за 2 кила и малко). Разтваря се във вода. Има различни вкусове - шоколад, мляко с бисквити и т.н.
И това е. Избягваш колкото се може повече животинските мазнини, и най-вече тестата. Може 2-3 парчета пица веднъж месечно. но това да е всичко.
Плодове яж много! С изключение на най-сладките и нишестяните (банан, пъпеш) почти всичко друго става).
Значи - салати, скара (печено чисто месо без мазнотии), подсладен със стевия протеин, плодове и зеленчуци. Никакви хлябове, теста, шоколади, вафли и прочее. И много движение! Ходене сутрин/вечер. Запиши се на фитнес.

Така диабетът само за няколко месеца отпуска - сухотата, налепите и отвратителният вкус в устата изчезват, кръвно, сърдечен ритъм, задъхване и т.н. се нормализират. Зрение и кофти усещания в бъбреците и крайниците - също.

Само че като те отпусне симптоматиката да не си кажеш "Свърши се!" и пак да я подкараш по старому? Този режим трябва да го спазваш до края на живота си... Като постоянно го усъвършенстваш и го правиш по-неусетен и ефективен... да не ти тежи, и да не се връщат признаците на диабета.

Успех и ако имаш въпроси - питай!

Само не поемай по пътя на хапчетата и "леченията"... Това води не само до гроба, но и води до там по един много неприятен начин...

4.   1, има излекувани. Най-вече такива в ранен стадий.

5.   Как ти го откриха? Разкажи повече.

6.   До 3
Писа,че ядеш диня.
Тя е много сладка и от всичко най обичам динята.
На 46 год съм 1'86 и съм 103 кг.
Познавам много пълни,че дори и дебели хора,но нямат диабет.
Един човек ми каза,че се е излекувал с Berberine и затова попитах "лекува ли се..."
До 4 ти познаваш ли излекувани или само "моабет да,става"
5. Правиха ми гастроскопия и така ми я откриха,но при доктор не съм ходил с години...
Та ми казаха,че диабета ми е от години.
3 Благодаря ти от сърце.
Какво да те питам като съм шокиран и имам апетит.
Всичко ми се яде и не зная как ще я карам занапред.

7.   Към 1
Четох,че има излекувани,но както се знае всеки си пише кой каквото иска.
Двама бяха писали,че са се излекували с Берберин.
Затова попитах неслучайно "някой излекувал ли се е от тази чума или познава ли някой близък да се е излекувал.
Към 3
Каква е разликата между бърза и по-бавна крачка?
Могат ли да ям свунски ребра на скара с дървени въглища....?
Каза ми личният лекар да не ям плодове,че има много захариди.
А,аз обожавам плодове особено диня,праскови и грозде.
Вие сте писала за диня,та затова ми стана чудно заради високата степен на захар.
Пия хапчета,че без тях съм над 12.
Не мога да си представя цял живот на диета.
От какво идва диабета тип 2 ??? И не може ли по същата причина да си отиде,мамка му..?
Към 4
Ти познаваш ли такива или само си чул-а....
Към 5
Правиха ми гастроскопия и преди това изследвания....ося
Дори ми казаха,че нося диабета много отдавна ,а аз не бях ходил на лекар с години,пък за изследване да не говорим...

8.   до 3: туй за панкреаса не е вярно. Диабет тип 2 е в резултат от инсулинова резистентност, т.е. панкреаса ти произвежда инсулин, но тъканите ти не го приемат.

За да не се стигне дотам- спорта, храненето, съня и гладуване на вода са ключът към добро здраве. Този диабет може да бъде и с наследствена предразположеност, но никога да не се отключи ако човек се грижи за тялото си.

За бързо лечение е гладуването (с вода), но трябва да се проведе под медицинско наблюдение или само от човек, който знае какво прави. Ако говорите английски, мога да ви насоча към подходящо видео.

След като се постави кръвната захар под контрол, трябва желязна дисциплина, промяна на начина на живот и навици, и няма да има проблем.

9.   Авторе, запознай се с хранителния режим "Зоната" на др. Бари Сиърс - при такова хранене не гладуваш, имаш достатъчно енергия и показателите се нормализират. Има форуми по темата на български, достатъчно информация и достатъчно хора, които споделят в тези форуми личния си опит и успехите. Изход има.

10.   Към 8
Никой в рода ми няма това заболяване.
Как става това гладуване с вода?
Готов съм на всичко да се излекувам,ако изобщо е възможно.
Към 9
Благодаря ти...!
Да си жив и здрав-а!!!