Споделена история от Здраве

Виждам мушички и прозрачни косъмчета от известно време
Здравейте от известно време виждам косъмчета и мушички првд очите на какво може да се дължи? Момчв съм на 28 и до првди година не ми се беше случвало.. И имам чувството че се увеличават от какво може да е и някой имаш ли е същия проблем и как може да се оправи? Понеже малко ме е страх да ходя на лекар и... Четох че не е нещо сериозно и оъминава от самосебе си

Коментари

1.   Зависи. Аз получих като бях на 30. Отворих доктор Гугъл, там пише, че е симптом на диабет. Викам си айдееее, заминах. Отидах на лекар, провери на таблото за диоптер и вика не е каквото мислиш. Вика с възрастта течността в окото се разводнява, става по рядка. И парченца, демек мушички се отлепят и плуват. После падат и така. Вика това опрявяне няма с лекарства и за много хора е нормално. Вика с годините ще се утаят и ще намалее. Задължително виж лекар, моя случай е мой случай, може и диабет ранен симптом да е, може всичко

2.   Затваряш едното око и гледаш някой ситен текст после другото ако го виждаш размазано може да имаш възпаление на ретината или леко отлепване.Другия вариант е от седене дълго време пред компютъра на неподходяща светлина.В краен случай отиваш на очен лекар и той ще ти каже.

3.   Чувала съм че се получава при повишено вътреочно налягане,което ако се повишава много става глаукома. По до ре иди да ти го измерят изписват капки и се оправя.

4.   Високо кръвно, ниско кръвно, слабо оросяване на мозъка, кръвоизливи в очите и мозъка - ако Ви звучи безобидно - не отивайте на лекар.

5.   Лекарите са за това. От какво те е страх? Отиди да ти направят преглед, но в клиника а не просто в кварталния кабинет, защото нямат апаратура. Да ти измерят очното налягане, мен ми гледаха ретината. Това е проблем на стъкловидното тяло и аз го имам, много е неприятно, но се свиква.

6.   И на мен се е случвало не се притеснявай ще отмине!

7.   Отиди на невролог вместо да питаш по сайтовете.

10.   Има подобно състояние, което се нарича eye floaters. Пптурси в интернет.

11.   Аз имам. Не минава. Прегледаха ми ретината - не е отлепена. Не е диабет. Дегенеративни промени на стъкловидното тяло ми казаха. Да съм свиквала. Иди в очна клиника - ще те гледат на компютър. С направление. Ще ти разширят зениците. Не е страшно.

12.   Нищо страшно не е. Много очни лекари са ми го казвали. Имам такива аз ги наричам, , петна" които са в най различни форми и като се сетя за тях и почна да си мърдам главата ги виждам, но си ги имам от 4 клас така, че съм свикнал.

13.   Ходи да ти видят очите. Важно е да се провери ретината. Ако ретината е от най вероятно са eye floaters. Те не предизвикват нищо сериозно, но няма лечение за тях и са много досадни