Споделена история от Здраве

Плитко дишане и последствия?
Попринцип дишам повърхностно, притаено.
Просто загледам ли се в нещо,дишам едва едва.И така съм свикнал.
Щом дишам с максималния си капацитет,дишайки през белите си дробове,на втория път се прозявам и ми се замайва леко главата.
Знам че е от рязкото навлизане на кислород.
Искам да развия като цяло гърба си,но не само да развия мускулатурата си,ами и капацитета ми на дишане.
На 17 съм .Занимавам се с изкуство,но обичам и спорта.
Преди време съм свирил на духов инструмент и мога да дишам и през диафрагмата.
А и ме притеснява следното-
Ако попринцип дишах с максималния си капацитет ,как би повлияло на тялото ми и мога ли чрез някакви упражнения,да мога да дишам максимално през белите доброве,без да се замайвам?
Също ,нося очила и съм късоглед .Качването на диоптер ,свързано ли е с притока на кислород?
И най-вече ме тревожи как се отразява на мозъка ми моето плитко дишане .
Ако някой е чел нещо,което би могло да ми помогне,моля да ми пише.

Коментари

1.   За такива въпроси защо не ходите на лекар, ами пишете безсмислени теми? Какво очаквате да ви кажат във форум, дори да има лекари, без да са ви видели и направили изследвания?

2.   Възможно е да сте отслабили белите си дробове именно заради инструмента, защото точно тогава не сте ползвали белите си дробове, поне така мисля.
Да, след поемане на повече въздух, възможно е да се получи завиване на свят, точно защото кръвотока се е увеличил.
Започнете с леки упражнения всеки ден.

Например, сутрин, след тоалета, лягате и започвате да въртите главата наляво надясно, но бавно, възможно е да ви се завие свят.

Днес малко, утре пак, после започнете да вдигате главата нагоре, така както сте в легнало положение.
Възможно е пак да получите сърцебиене, няма страшно, но правете нещата поетапно.

Казвам да започнете с упражнения легнал, защото така няма да се страхувате, ако ви се завие свят, по -спокойно е.

И разходки, не се напъвайте да бягате, разходки, задържате въздуха, без да сте поели нарочно въздух, просто вървите и спирате дъха, без значение пълни или празни са белите дробове.

Като започнете да го правите, ще разберете за какво говоря.

Т.е. поставяте белите си дробове на изпитание, спирате дъха във всяка една произволно избрана секунда.
Малко по-малко ще усетите подобрение и по-смело ще се заемете с по-сериозни натоварвания.
Млад сте, всичко можете да оправите, малко желание и воля.
Успех!

3.   А за очите, упражнения.
Проверено лично.
Норбеков прочетете, а иначе сам може да си измислете, стискане на очите, задържане, после пак, усеща се едно облекчаване на окото.
Прочети за:
Мускули на очната ябълка (musculi bulbi)

Заздравиш ли и раздвижиш ли тези мускули, хвърляш очилата!

4.   Ти по рождение си правиш дишане по Бутейко. А някой хора се учат да дишат така. А, защо си мислиш, че дишаш плитко? Може да си дишаш нормално.