Споделена история от Здраве

Лечение на дискова херния с озон
Изкажете мнение за лечение на дискова херния с озон в "Света София."

Коментари

51-100 от 243

63.   Здравейте,

миналата година Февруари получих жестоко схващане в кръста. Ходенето ми беше пълна мъка, правех малки, патешки крачки с жестоки болки. Закараха ме в "Пирогов" където не усяха нищо да ми кажат, изписаха ми обезболяващи и ме изпратиха в къщи. След няколко дни отидох при невролог, който ме изпрати на скенер, който показа, че имам дискова херния.
Тогава бях на инежкции 5 дни, след които се оправих. След това направих и 10 дена физиотерапия в 29 поликлинка в София и бях като нов човек. Правех си упражненията, май месец направих процедути и в Павел баня и всичко беше супер. Бях забравила, че някога съм имала проблеми с кръста.
Но през Октовмри месец, при непшравилно движение отново провокирах блокаж в кръста, и за съжаление този път болката тръгна и към десния крак. Болеше ме в доланата част - пръсеца. Болките бяха ужасни, дори и докато лежах ме болеше. Реших да посетя отново някой санаториум, но този път избрах Вършец. След 10 дена процедутри, киснене в минерална вода се върнах в София в доста по-добро състояние, но болките в крака все още не си бяха отишли.
Минаха два месеца докато всичко отшуми и тамън се бях оправила, докато онзи ден докато си миех ръцете в банята, без да съм извършвала никакво движение ме сряза една ужасна болка в кръста, която после премина през целия десен крак. Кракът ми изтръпна и изобщо не можех да стъпвам на него. Лежах няколко дни, като всяко ставане беше ужасно болезнено.
Докато лежа и стоя не ме боли, но когато трябва да направя по-дълго ходене болките са жестоки.
Тъй като ми омръзна с обичайните методи от тип инжекции, които ще ми помогнат, но най-вероятно временно реших да предприема нещо друго. Исках да се обърна към някой Д-р, който наистина ще ме посъветва и ще ми препоръча нещо различно от операцията.
Прочетох много по форумите и попаднах на много положителни мнения за лазер терапията и специално за Д-р Людмил Димитров от Пловдив. Обадих се и утре ще пътувам към него за преглед.
Надявам се, не бъркам с избора си и ще се радвам да чуя и други мнения и отзиви за този доктор :)

64.   Здравейте, някой има ли впечатление от новооткритата клиника в София? Лечение на дископатии и хернии с ултрамодерна технология и стопроцентово действие. Писаха във в. Стандарт. От април започнали записванията.

65.   Здравейте, търся впечатления от успешно лечение на дискова херния с по-съвременни методи от традиционната операция. Казаха ми, че ако не се оперирам ще остана с шляпащ крак, без да мога да го контролирам. Въпрос на дни е, така прочетох и във форумите.Трябва да взема бързо решение. Ето това пише в изследването от ЯМР:
Концентрична дискова протрузия VL4-L5;
десностранен медиоларен дисков пролапс VL5-S1, който повлиява хода на прилежащия неврален радикул С1
Малки остеофити от ръбовете на артикуларните фасети в поясния дял на гръбнака.
Много ви благодаря.

66.   65, оперирай се бързо!!!
Баща ми преди 2 г. се оперира в Пловдивската болница и всичко е много по-добре при него. В стаята си имаше човек вече с такъв крак и се чудеха какво да го правят.
Имаше само едно усложнение, баща ми не беше казал, че има кървяща язва и заради медикаментите му се спука и щеше да изкърви...
Значи - прави операцията, но казвай всичките си болести - алергии, как са органите, язва....

И в операционната!!!

Аз живея от години в Германия, и тук се разчита на операцията още. Първо се опитват с фитнес упражнения, с какво ли не - но при такива случаи като твоя - ОПЕРАЦИЯ.

Баща ми сега си е много добре, пази се, но няма сравнение положението му с преди.
Даже си вдига и тежко като куфари и т. н. - нещата от нормалния живот.

П. П. - операцията струваше към 6-7 хил. лв - част платиха НЗОК, остатакът му върнаха от „Доверие“ (допълнително здравно осигуряване). „Доверие“ го пратиха след това и на рехабилитация, на минерални бани и много е доволен, ако изключим критичния инцидент с язвата . В крайна сметка негови пари не е давал.

67.   29. 05 2011 днес ме изписаха от болницата в град пазарджик, направих си за втори път дисколиза, първия път беше на 28. 12 2010. мога да ви кажа само, че ефект има и то доста голям. дори за втория път се чудих, защото още първия месец след първата процедура се чувствах толкова добре, че незнаех дали изобщо си струва да я повтарям, но след това си казах по добре да я повторя отколкото един ден да ме е яд че не съм! като цяло всичко е абсолютно безболезнено, слагат ти пълна опойка и след 20 мин си вече буден без никакви болки, а облекчаването на хернията, аз лично я усетих още веднага, имам херния на 3 нива а съм едва на 30 бознаха ми ги и трите. естествено кръста пак трябва да си го пазя, но определено се чувствам супер, невероятно е просто, болка почти няма. ако някой има въпроси нека ми се обади ще му обесня всичко, дори ще му дам телефона на доктора който ме оперира и е един ор най добрите в българия за дисколиза аз се оправих защо да не помогна на някой който страда както страдах аз преди. телефона ми е 089******Генчо Г.

модератор - Моля, оставете коментар тук, че искате да изтрием телефонът Ви, когато не искате повече да ви безпокоят. По принцип не публикуваме контактна информация - моля дайте по-добре някакъв анонимен мейл без свързани профили на фейсбук и скайп, казвам Ви го във ваш интерес.

68.   Искам да се подложа на озонова терапия, но преди това да се допитам до хора, които са го правили. Има ли ефект?

69.   67 е много добър. Само че аз по точно този начин намерих адреса на Веселин Пиронски. Тои също казваше че лекува дх. Но този човек излезе голям мошеник. Истинска дисколиза мисля че правят само в София. Едва ли в Пазарджик има такива специалисти. Извинявай ГЕНЧО, но тези сладки приказки ги разправяй на баба ми. Когато аз си правя интервенцията ще я направя в София. Дори вече съм си избрал клиника и специалист.

70.   Я стига с тея операции - много ми е странно за Германия че ползват оперативен метод - и нищо пък не споменаваш за него? ! Какъв е точно?

От Известно време има нова апаратура в БГ - ендоскопска - операцията става за 20 -30 минути и е с местна упойка, не се налага да те режат като прасе!!!!

Опериран е хачо бояджиев в София и бившият зам кмет по здравеопазване във Варна!

Някой друг знаете ли да се е оперирал по този начин???

71.   във варна имало един Бай георги в аспарухово около последната спирка на автобуса - НЯкой знае ли къде точно се намира?

Не е чъкракчия а прави мануална терапия!

72.   http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=278913

ХАЧО БОЯДЖИЕВ ДИСКОВА ХЕРНИЯ

73.   Ето какво представлява ендоскопската операция:

http://www.youtube.com/watch?v=o5UmZ_gBrN8

Ето и наживо:

http://www.youtube.com/watch?v=GTD6EalXlZI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=i6r5ivym8Ug&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Sx0Nui4xDqA&feature=related

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=276919

74.   http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=285354

75.   много добър ми се вижда този метод.. ако не си здравно осигурен колко струва операцията?

76.   не знам, само съм чел по вестниците че се доплаща 1000 евро ако си осигурен! А дали е точно така не знам щото на вестниците не може да се разчита много.

77.   мерси за отговора...ако може някой който знае със сигурност да сподели...

78.   Здравейте! Аз съм на 50 г. и преди година ми поставиха диагноза невропатия. Ако сте се лекували, моля споделете
лечебното заведение и мнения. Лекувал ли се е някой с
диагноза невропатия в Медицински център "Костекс". Благодаря ви, ако ми отговорите.

79.   Здравейте, много се обезднадеждавам, когато чета коментари от някои хора с неуспешни операции или др. Наистина ли вярвате, че млади момичета (аз съм на 24, с диагноза дискова херния) не трябва да забременияват заради това. :(( Аз познавам много мои близки, които с години са с дискова херния доказана от ЯМР. И си седят така, изпитват понякога болки, но не са постоянни, просто се пазят от надухване и резки движения. Моите болки не са много силни освен това че усещам болка в гърдите, коятое малко плащеща, но ми казаха, че е следствие от проблемния гръбнак. Доста ми допадна идеята за Китайската медицина, мисля да опитам, защото лечението с бани и упражнения ми се струва най-добро стига да не се влоши положението.
Моят личен лекар, на когото вярвам много, ме посъветва с озонова терапия, каза че много от хората са се оправили благодарение на нея, но тук не прочетох нито едно положително мнение. Няма ли такива, които с аопитали с това. След като опитам ще споделя мнение.

80.   Относно ОЗОН - аз си правих цял курс - подкожно се слагат инжекциите в близост до прешлена с дисковата херния - кой знае какви подобрения нямах! Тези дни обаче научих че единствено има полза от ОЗОН - когато дисковата херния е прясна и се извършва така наречената ДИСКОЛИЗА - т. е. с дълга игла под рентгенов контрол се "обожда" самата херния и се инжектира ОЗОН. Вследствие хернията трябва да склеротира - т. е. намали своя обем и да намали притискането на коренчето на нерва.
Това не съм го правил лично, много голяма полза имам от мануална терапия - но не чекръкчийство - т. е. с два пръста ми се прихваща съответния прешлен и леко движение на засегнатия крак се размърдва хернията като по този начин се освобождава до иизвестна степен притискането на коренчето на нерва. Въобще не боли - но при мен се налагаше да ме наместват няколко пъти. След това една година трябва супер пазене, щото инъче се размества и пак почва да притиска.

Ето един линк към мануални терапевти

Лично Чергиланов от Търново един път ме намести успешно но втори път не успя затова ходя и аз при Петьо от Павликени. Може би аз съм калпазанина защото не се пазя много но Петьо ме е изправи преди известно време- бях се сгънал на буквата S а пък съм на 30 години!!!
http://procheti. wordpress. com/2010/07/04/%D1%87%D0%B0%D0%BA%D1%80%D1%8A%D0%BA%D1%87%D0%B8%D1%8F-%D1%87%D0%B5%D0%BA%D1%80%D1%8A%D0%BA%D1%87%D0%B8%D1%8F/
Успех с намирането на твоя лечител!!!

81.   http://procheti.wordpress.com

82.   здравеите. от две години имам постояни и тъпи болки в кръста съпътствани с времени кризи около 2-пъти годишно, сега ве4е имам и леко истрапване в стъпалото на десния крак, ходих в павел баня без никакъв ефект бях и лазер терапия в пловдив също без никакъв ефект единственото което подобрява състояниети ми е плуването и опражненията за коремните мусколи и мусколите на гърба, също така е много важно да се пазите от преуморяване или от прекалено залежаване, защото тогава рисковете от травми се увели4ават, това е което мога да кажа от моя опит, надявам се да съм ви бил полезен
пойелавам на вси4ки здраве

83.   81 дискова херния не се лекува по този начин. изсипването от гръбнака неможе да се намести. имай го предвид. преди всичко е нужен поне скенер за да се знае какво става. точно по този начин отказаха да ми наместят прешлените защото са отворени но имам и протрузии. човека го има в списъка и има доста познания но при моя случай ми отказа категорично.

84.   82 е прав, много е важно да се стегне мусколатурата на коремно-кръстният корсет.. аз бих добавил и карането на колело.. плуването е задължително.. аз бях неподвижен един месец със адцки болки.. след като малко позатихнаха започнах упражнения и гимнастика, има резултат но се иска търпение и постоянство... ако се разровите из нета ще намерите и какви упражнения са ви нужни.. успех на всички.

85.   ДО - 84.
Можеш ли да кажеш какви точно упражнения се правят и къде може да се намери читав асистент да ти ги покаже. Ти какви упражнения правиш. Благодаря предварително.

86.   До 83.
При кой точно си ходил да направя и аз консулт с него.

87.   ходих при Косьо от Стара Загора. гледа ми скенера и като видя за какво става въпрос отказа да ме пипа.

88.   Благодаря за инфото! и аз ще отида при този Косьо да ме погледне!

89.   до 85
ами те сам много и няма как да ти ги обясня със думи а и зависи до каква степен можеш да ги правиш.. аз лично започнах със каране на колело и плуване като всяка вечер правя за раздвижване на кръста едни дето видях в нета..тези дето ти натоварват коремно-кръстният корсет ..питай в някой фитнес и ще ти кажат някое друго .

90.   здравейте, казвам се живка и имам същото заболяване като повечето от вас. проблема ми започна преди повече от 6г. бях напълно паралезирана а за болката да не ви казвам-идваше ми да се самообия. лекарите ми казаха че операцията е наложителна ако искам да се оправя. понеже съм от провинцията ме закараха в софия като жив труп с надеждата че всичко ще се оправи. но адът за мен тепърва започна. след операцията нищо не се промени вярно проходих но болката и скованоста останаха. по предписание на хирурга изпих лекарства за една аптека отново нищо. в рехабилитационния център се запознах с една жена която ме посъветва да пробвам лечението с озон. 1, 5г. след операцията при поредната жестока криза отидох в клиниката на д-р мазнейков в софия. за мен се погрижи д-р михов на който ще съм благодарна до края на живота си. той ми направи дисколизата благодарение на която аз съм добре. работя по 12часа на ден, радвам се на разходки с приятели и най важното не ме боли... вярно е че тази болест е до живот, може би и лечението е временно но ако не беше то не ми се мисли. понякога когато прекаля с физическото натоварване ме заболява леко но всичко минава след една кратка почивка. пиша ви това зада кажа на тези които се чудят какво да правят-опитайте първо с озоно терапията защото дори да не ви помогне няма и да ви навреди, докато операцията е нож с две остриета. след нея остават сраствания, и в повечето случаи е неуспешна-или както казват лекарите има рецедив. мога много да ви разкажа за мъките през които минах, но по добре да ви кажа че сега съм добре. пробвайте и вие, не се мъчете. успех на всички....

91.   Здравейте, аз съм Ивета. От Няколко години имам болки в кръста. Преди една и половина година на скенер ми откриха дискова херния. Пробвах медикаментозно лечение, физиотерапия, лечебна физкултура, ходих и на "мануална терапия", но всичко остана без никакъв резултат. Болките не само, че не изчезнаха, но се засилиха. Предложено ми беше и оперативно лечение, но след консултация с лекари, след прочетеното по форумите разбрах, че операцията е нож с две остриета. От интернет разбрах за д-р Димитрова от МЦ Орион-София. Отидох при нея и след прегледа тя ми назначи лечение с лазер и озонотерапия. Направи ми също и медикаментозна блокада. След тринадесет процедури -лазер и озон аз се почуствах много добре. Показа ми няколко упражнения лечебна физкултура, които да правя ежедневно. Вече нямам болки, движа се спокойно, спя спокойно. осем месеца след лечението се чувствам много добре. Препоръчвам ви да посетите кабинета на д-р Димитрова. Благодаря и от сърце!

92.   Здравейте! На 58 години съм и имам една успешна операция на дискова херния L4 дясна през 2000 г. След 10 години получих болки в кръста в ляво на същото ниво и пареза на дясна пета. Направих ЯМР и имам дискова херния. Предлагат ми операция!? Ако започна лечение с лазер терапия ще има ли ефект?
Моля Ви за коментар и някакви препоръки!
Благодаря!

93.   92 Операцията трябва да ти е последната алтернатива.. опитай с озон, на някой помага на други не ама поне не вреди... за лазара на мен лично нищо не помогна, докато правих процедури добре, като ги спрях пак същото..

94.   91, при блокада със кортизони хернията се свива и притиска нерва по малко за това имаш подобрение, това също се постига със инжекция от озон във самата херния, при някой действа при други не.. ефекта от лазера е краткотраен.. веднъж появи ли се херния тя е за цял живот, само операцията я премахва напълно но в бг. докторите са големи некадърници и за жалост няма как да разбереш кой е кадърен да те оперира качествено.. Но дори да бъде премахната тя се появява отново на друго място след време, за това трябва да се заздрави коремно -кръстният корсет от мусколи така, че да поемат по голяма част от натоварването и то та не пада на прешлените..

95.   Е според мене не се свива хернията като се използват противовъзпалителни ами се свива самия нерв!!!

96.   Не знам защо си играете на разбирачи, а не попитате един доктор, който все още разговаря с пациентите си. Чукнете "ИСТИНАТА ЗА ДИСКОВАТА ХЕРНИЯ" и ще видите интересен форум...

97.   96 интересен форум ще видим, лечение ще намерим ли? или само реклама?

98.   ЗА съжаление и този неосквернен форум се напълни с рекламни лица!!!

Да ви се невиди и на мошенниците

До "90. здравейте, казвам се живка" А що не каза как диагностицират при Великия Мазнейков дисковите хернии!!!!

Пр идоктор Мазнейков задължително те пращат долу в мазето да си направиш рентгенова снмимка!

Дори и да си носиш Ядрено магнитен резонанс и скенер!!!!

Е идеята е проста вземат ти 20 лева за снимката - която въобще не става за нищо даже и прелените не се проектират, да не говорим за херния.
След това ти вземат още 35 лева за "преглед" - силно казано преглед защо просто ти обясняват ;е задължително правиш първо дисколиза, след като не ти помогне ти правят ендоскопска операция, и след това ти правят обикновено отворена операция!!!!

Това всичкото се случва на всеки който е с дискова херния- не зависимо дали е само херния или т. нар. спукана дискова херния!!

ПРОСТО ВИ СЪВЕТВАМ ДА НЕ СТЪПВАТЕ ПРИ МАЗНЕЙКОВ!!!

Или може да ходите но ако случайно имате много пари за харчене и време за губене. Другия вариант да ходите в Света София е да сте изключително любопитни и не на последно място тъпи че някой си д-р да си прави Гаргара с ВАС.

И все пак решението е изцяло Ваше на кой доктор ще се оставите!!!

ДАНО ИЗБЕРЕТЕ ПРАВИЛИЯ ВАРИАНТ ЗА ВАС!

И УСПЕШНО ЛЕЧЕНИЕ

99.   Предлагам на Модератора мнения като 96 и други подобни да бъдат блокирани и недопускани защото са първо РЕКЛАМНИ
второ ЗАБЛУЖДАВАЩИ и трето
ВРЕДНИ ЗА НАШЕТО ЗДРАВЕ

Модератора вече трябва да е станал супер специалист по дискови хернии.

Смятам да напиша тези дни няколко истини за дисовата херния - и каво и кога трябва да се прави. Като очаквам изпатилите и намерили решение да помогнат да напиша първите стъпки за точна и правилна диагностика и не на посредно място - ПРАВИЛНО ЛЕЧЕНИЕ!

100.   99, ти да не си лекар? Защото твърдиш, че коментари от сорта на коментар 96 били вредни за вашето здраве.... та ти в качеството си на какъв ще пишеш статия за диагностиката и лечението на дисковата херния?

Апропо, защо трябва да вярваме, че са истини?

101.   98 това от личен опит ли го казваш? Сподели това което се е случило е тебе. Защото това което научих за дисколизата ме убеждава че при моят случай ще е добре да се направи. Относно горчивият опит ще споделя за ВЕСЕЛИН ПИРОНСКИ в Динанабад2. Аз ходих при него но не ми погледна скенера. Направиха ми масаж и той ми сложи една инжексия. Взе ми 60 лева каза че отворения ми прешлен е по рождение и винаги като се сетя да ходя при него. Подобрение нямах никакво.

102.   До 100 - ами от личен опит с дискова хериня и на моя кум същ о- мога да ВИ кажа че нещата са много обикновени и прости и четене на правилни неща се достига истината за лечение на дисковата херния!

А такива които не искат да Ви излекуват а да ви правят Диагностика на Дискова Хрения с рентгенова снимка в БГ СА МНОГОО!!!

Пазете се от шарлатани - те са навсякъде б БГ. За съжаление.

Само един единствен доктор ми е признавал че не може да ми изчекува дисковата херния.

Апропо - не е много трудно да се научи човек кокали на каво се диагностицират, меки тъкани и прочие на какв осе диагностицират.

Не е нужно да си медицинско лице.

За съжаление обаче някои медицински лица не ги интересува кое как се диагностицира - ами ги интересува само колко им се пълти джоба с ПАРИ!!!

Да не говорим че ра изследване с йонизиращи лъчения се изисква задължително съграсие на пациента, а да не говорим ако това йонизиращо лъчение не е оправдано какво му се случва на доктора, който го е предписал - само че това става извън БГ.

В Бг - ти положението е друго и човек трябва да е на 8

И внимавайте кой и къде ви прави диагностика - и дали въобще го интересува диагностиката правилната на Вашия проблем или просот се е сдобил с някъкав апарат чрез който да Ви облъчва и да Ви взема парите.

Дискова херния се диагностицира единствено и само с ЯДРЕНО МАГНИТЕН РЕЗОНАНС - с това изследване се вижда не само дисковата херния ами и коренчето, и степента на увреденост на нерва и т. н. - т. е. диагностичната стойност е най- голяма за този вид заболяване.

На Компютър томограф може и да се види дисковата херния, но не и нерва ил и коренчето.

Н акакъвто и вруг рентгенов апарат да ви правят снимки - никаква дискова херния не се вижда - само кокали и кости се виждат.

УСПЕХ С ЧЕЛЕЧИЕТО И СЕ ПАЗЕТЕ ОТ "ЛЕЧИТЕЛИ"

103.   До 98 и 99 - по-леко с "мошениците и вредите", моля! Леля ми - самотна жена заради която чета тези теми, след 13 озонотерапии отключи глаукома... Точно в тази клиника, която коментирате тук и на която и името не искам да спомена! Не ви ща нито рекламите, нито антирекламите, но когато занесох епикризата на ЛЕКАР, а не печалбар, човекът ми каза:"Тук пише че са вадени ядрата на херниите с инжекции. /Нуклеотомии/ Само че защо не пише на кои нива е правено? ". Тогава и аз обърнах внимание на това толкова просто нещо! Е този човек поне се мъчи да те лекува, а не те врътка само за "диагноза" и слава Богу повечето пъти успява. И него няма да го назова, макар че и тук често споменават сайта му. Нерде болест, нерде шпиономания!

105.   Така е, шарлатани на всякъде и във милицината също.. клиника дето премахвала болката, като ги питаш какво да правиш ти отговарят, че час по скоро трябва да отидеш при тях за да те... излекуват..

На мен лично един некадърен доктор от Варна ми постави една инжекция във кръста за да ме излекува от дискова херния. И в последствие от това ми блокира един нерв тибиалис. Сега куцам и не мога да се изправя на пръсти със десния крак.. Браво докторе излекува ме...

Сега правя упражнения, дадох една камара пари за лекарства и не знам дали ще се въстановя.. А докторите ми викат да не се вайкам щото това един ден щело да се случи понеже имам херния, браво доктори поздравления за заключението, ама се случи благодарение на вас. така, че мога да ви посаветвам никога да не давате да ви бият инжекций кортикостероиди в кръста, само в седалището...

106.   До 105
Това да не е Великия Бинко то Стадион Черно Море

Да го тракам - от неговото лечение пък аз се изкривих на буквата S - и да не ви казвам какви обриви получих !!!

Пазете се от шарлатани - НАВСЯКЪДЕ СА - щом стане дума за ДИСКОВА ХЕРНИЯ !!!!

107.   До 106 не това е великият ГЕОРГИЕВ от СВЕТА КЛЕМЕНТИНА

108.   Ами пишете от кого сте недоволни. Нали затова е този форум-да научим кой как се лекува, от какво има полза а и да научим за шарлатаните лекуващи точно тази болест. Все пак дисковата херния изисква много профилактика и грижи за да отшуми и да не ни създава повече проблеми. Аз знам че с нея ще умра така че си я търпя и чета какво се случва с вас. За съжаление съм отвратен от доктори менте дето лекуват дискови хернии.

109.   За пост 108

Прочети пост 19, за арменеца Артур, специализирал китаийска медицита (според неговите думи). Вече колко години нямам дискова херния - само ако се отвия, когато спя, се събуждам с леки болки, които отшумяват до минути като се раздвижа.

Не може да няма поне един от пишещите тук да не го познава. Видял съм поне над 20 различни хора от различни възрасти през всичките пъти, които съм ходил при него.

Тъ като от 6 години вече не живея в София, съответно не му и пазя координатите. Последният път през 2005 година когато говорих с него разбрах че се се е преместил на ново място и вече не работи на последния етаж в Софийската Библиотека.

И аз бих искал да му имам актуалните координати, ако се наложи да отида при него, въпреки че от 7 години не съм изпадал в това сериозно положение, когато отидох за първи път при него - в същия ден и час, когато трябваше да ме оперират.

Артур представлява типичен арменец, нисък, закръглен, не спира да говори, тогава говореше развалено български, с жената и децата си е тук (поне тогава).

Моля, ако някой го познава, да публикува координатите му!

110.   До 105 - Ама и ти какво очакваш? Като се обадиш в Клиника за болката да ти разкрият по телефона нещо като секрет? Естествено, че ще ти кажат ела да те лекуваме! Това е клиника за процедури! Въпросът е къде има сега ИСТИНСКА такава? ! Въобще не става дума за Варна - там никога не е имало. В София имаше в Окръжна болница. Сега някъде са я направили частна, някой ще каже ли къде е?

111.   до 110, ами по принцип всеки очаква някакъв професиолизъм и най вече гаранций за цялостно решение на даденият здравословен проблем..

113.   Да не би да търсите това: http://bolka. bg/bg/about/prva-v-blgariya-istoriya-na-klinikata

114.   Искам да предам на всички млади момичета с дискови хернии моето успокоение. От 23 годишна съм с дискова херния и мен сериозно ме плашеха колко невъзможно е да износиш бебе с дискова херния и аз си представях как ще съм бременна на легло.

Но, от бремеността нещо се намести и не съм усетила болка и за ден, а до преди това всеки ден ми напомняше за себе си гадната херния. Не знам как стана, може би от променената поза на бременната, но си износих и родих бебето без пробем. С упойката в гръбната имах проблем (не ме хвана) но това може би се оправя с по-добър анестезиолог от моя.

Та, до преди няколко месеца я бях забравила тази херния и следователно никаква профилактика не правих, но детето ми вече е на 3 години и от носене се върнах в много лошо състояние. Затова седя и чета форуми. Досега най-много ми е помагал един масажист на Спартак (София) - Емо, но не знам дали още е там. Не знам дали с такива болки съм за него, но ако продължава това безумие с лекарите печалбари ще му почукам на вратата.

Имам един приятел, който близо 2 години ходи със счупен прешлен на гръбнака от катастрофа без да разбере, защото тренира гребане и мускулите му са толкова здрави, че му носят гръбнака. Затова съм сигурна, че плуване, правилни упражнения и дисциплина оправят нещата до голяма степен. Само трябва да се стегна.
Единствено не знам има ли нормални доктори останали?

Днес отново ме облъчваха с рентгенови снимки след като дори сестрата в рентгеновия кабинет ми викаше, че няма как да си види херния на рентген. А имам толкова много рентгенови снимки на тази херния и толкова облъчвания.
Успех на всички и Бог да ви изцели! За него всичко е възможно

51-100 от 243