Споделена история от Здраве

Лечение на дискова херния с озон
Изкажете мнение за лечение на дискова херния с озон в "Света София."

Коментари

1-50 от 243

1.   Аз правих процедури с озон.Нямаше никакъв резултат. Една близка ми каза за Д-р Людмил Димитров от Пловдив, който лекува дискови херни с лазерна терапия. Проведох един курс лечение при него. Като направих нов скенер нямах вече дискова херния. Горещо Ви го препоръчвам. Телефона му е: 032/950019. Има собствен Лазерен медицински център.

3.   Аз имам дискова херния на шийни прешлени. Интересува ме озоновият метод на лечение.

4.   Това с изчезването на дисковата херния не го вярвам. Не може механично увреждане на гръбнака да се излекува с физ. терапия или лазар. Напиши по-подробно в какво се изразяват процедурите. Те могат евентуално да облекчат болките, но да изчезне дх. Не винаги скенера може да покаже дали има проблем. Препатила съм от това.

5.   Искам да се свръжа с човек, който е преминал лечение на дискова херния с озонотерапия. Има ли ефект от процедурата?
тел. 0887903020 Цветанова

6.   Някой лекувал ли е дискова херния с озон в Мц"Кортекс" - София?

7.   Пробвала съм инжекции с озон-нямаше никакъв ефект. Но съм имала срастване. Възможно е и от това да не даде резултат

8.   Аз искам да знам, какво лечение да предприемем?! Преди две седмици, направиха операция на майка от дискова херния, а още има силни болки :( И тя, и баба ми се оперираха, а баба ми се почувства добре още на първата седмица... А мама едва ходи :(

Да отбeлежа, че операцията на баба ми беше по-тежка и се оправи... И двете се оперираха при един и същи доктор, възможно ли е операцията на майка ми да не е успешна, или просто има нужда от повече време, а ако знаете някакво лечение след операцията или някакво лекарство, моля да ми споделите! Ще съм ви много благодарна! :)

9.   Горещо ви препоръчвам лечение на дискова херния с лазер и озон при д-р Людмил Димитров от Пловдив. Ходих в боница по клинична пътека, която е само 4 дни и нишо не се получи. Сега когато ходя на лазер и озон вече нямам болки в ръката с която не можех да правя нишо. Е, ще похарчите малко пари, но колко струва здравето ви?
Намира се срещу ховотел Пловдив, на 2 етаж. Там срещнах хора осакатени след опрация, които идват за помош при него. Благодаря на Бог че открих доктора по интернет. Казвам се Стефана Костадинова. Остават ми оше две процедури, но се чувствам прекрасно. Пожелавам успех на всички които ще го посетят.

10.   Стефана, а колко процедури трябва да се направят и ориентировъчно каква е цената. Интересувам се заради майка ми, т.к. тя има дискови хернии на гърба и шията и в момента е много схваната и с ужасни болки... Благодаря ти предварително!

12.   Aз съм от благоевград мъжът ми има болки в кръста от близо 2 месеца когато отиде на лекар за първи път му казаха че има дискова херния -без да му правят изследваня;снимки;и така нататак Реши да отиде на София - там му казаха че не е дискова херния а дископатия изписаха му инжекции и нищо болката си е много силна и започна да го опъва и кракът сега е в благоевгратската клиника ПУЛС направиха му скенер оказа се дискова херния и го лекуват с инжекции - диклак и аналгин-МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ КЪДЕ ДА ОТИДЕМ КОГАТО ГО ИЗПИШАТ ЗАЩОТО ТОВА ХОДЕНЕ ПО МЪКИТЕ ХИЧ НЕ Е ЛЕСНО

13.   аз сьм оперирана от дискова херния и се чувствам добре след операцията отдьхнах си от болката

14.   В момента провеждам озонова терапия в,,Кортекс,,.На 3-та процедура съм с шийни дискови хернии.Като стигна 6-7 ма ще ви споделя как съм.Искам да разбера,дали има болни от това,,чудо,,които да получават внезапни световъртежни силни пристъпи,и как се лекуват?

15.   На мен също ми казаха, че имам 2 д.х. и аз от 2 м. съм с болки в гърба и кръста. Сега се лутам и не знам на кое лечение да се опова и къде също така да се реша да отида да се лекувам. Болката ми продължава въпреки, че се лекувах с инжекции и то максимума на максимума ми бяха инжекциите, които ме облекчиха до толкова, че си стъпих на краката и започнах да ходя но след това болките ми не спряха а напротив продължиха. Сега аз се чудя какво да правя как да се излекувам на коя терапия да се доверя озоновата или лазерната. Ако някой може нека да пише повече за озонотерапията какви пари, къде е най-добре да се правят, за лазерната терапия също ако някой може да даде повече информация. Благодаря предварително.

16.   Хора много ви моля за помощ. На приятеля ми му откриха дискова херния преди два месеца беше много зле не можеше да ходи (слава Богу вече е на крак), но болките му продължават. Пие някакви много силни лекарства и те малко успокояват болката му,но не е достатъчно защото не може да върши нищо. Не иска и да помисля за операция, дайте някакъв съвет какво лечение да предприеме.

Интересуваме се много за лечението с озон и лазер, има ли някакви странични ефекти, възможно ли е да се влоши състоянието му. Ако няма може да ми отговори моля ви пишете,той е много млад и е убийствено да го гледам как се отчайва и страда от болката.Предварително благодаря.

17.   Hяма 100% лечение на дискова херния.
аз също патя от д.х. от повече от 2г

18.   Здравейте,

На 22 години съм и от месец Декември, 2006 година имам поставена диагноза протрузия на ниво Л4-Л5, медианна дискова херния на ниво Л5-Ес 1 - без данни за компресия върху нервни структури. Диагнозата е поставена след проведени изследвания със скенер и ЯМР. Правена е и електромиография. Резултатите от изследванията са: "скоростта на провеждане по двигателните и сетивните влакна на изследваните нерви на краката и м-отговорите са в нормални граници. Силно е намален процента на F - вълните за L5 двустранно и са намалени амплитудите на Н - рефлексите от M.SOLEUS двустранно. ЕМГ данни за предно - коренчева увреда за L5 двустранно и по-силно изразена задно - коренчева за S1,S2 двустранно."

От момента на поставяне на диагнозата до сега имам редки болки в областта на кръста и почти постоянно изтръпване на пръстите на левия крак, а отскоро и изтръпване на дясната ръка. През последните 10 дена имам проблеми и с врата, в следсвие на което ми назначиха и рентгеново изследване. Заключението е: "изправена шийна лордоза с тенденция към кифоза с център С5 при начални остеохондрозни промени на дисковете С5 - 6 и С6 - 7."

Въпросът ми е дали има свързаност между двата здравословни проблема? Дали може да ме посъветвате относно евентуална физиотерапия или подходящо лечение, за да мога да се върна към някакъв нормален ритъм на живот. До сега лечението с Милгама и Ултра Демоплас само временно решава проблемите. Лекуващият ме лекар предложи операция, за която съм чувала, че е доста рискова и ненадежна. Може ли да ми дадете повече информация за рисковете и ползите от подобна интервенция?

Предварително ви благодаря за отделеното време!

19.   Имах дискова херния на S 4 и 5, доказана със снимка в Военно Медицинска Академия, назначиха ми ден за операция, но в същия този ден отидох при Артур - арменец, практикуващ китайска медицина. Една приятелка ми сподели за него предната вечер. И като човек, които седмица вече едвам се движих с невероятна силна болка, не можех вилица да повдигна, легна на легло, полежа малко и болката ставаше непоносима, едвам ставах, после пък не можех да стоя прав, адска мъка беше, то пробвах с медицински колан за кръст, мазила, и какво ли още не, караха ме с кола до места, където трябваше да отида. Та при същия този Артур отидох, и още на първия сеанс, вече поне можех да дишам малко по-добре (от болките и дишането беше нарушено), вече не изминавах 1 метър за 1 минута. Все още имаше болка и внимавах с движенията, но веднага усетих разликата. На третата процедура, т.е. третия ден спокойно си ходих, болката беше до толкова намаляла, че за мен не беше болка. Изкарах и последаната, 10-та процедура и забравих за операция, болки и лекарства. Вече 8 години нямам болки, движа се нормално, вдигам тежки предмети, като само веднъж кръста ми настина, заболя ме кръста осезаемо, но веднага го разгрях с ракия и увих с шал, и болката отшумя.

Артур имаше кабинет на последния етаж в сградата на библиотеката на пл. Славейков и при него идваха доста хора със сериозни проблеми. Засичахме се с тях в коридора. След години разбрах, че се е преместил в нова сграда някъде срещу ЦУМ. Сигурен съм, че ако пак ми потрябва, е оставил координатите си на портиера на библиотеката.

Това е от мен. Убеден съм, че и други хора, ходили при Артур, ще опишат пък те от какво заболяване са се излекували при Артур.

Артур ми е споделял, че ходи и в провинцията да лекува, но само при заявка от няколко човека, за да покрие цените на сеансите си.

Ако някой се интересува, предполагам, че с търсене и разпитване ще намери къде е кабинетът на Артур.

20.   Нещо по-подробно за този Артур-за да го намери човек

21.   Зравейте ,дано Ви бъда полезна с тава което ще Ви разкажа.ЕДИНСТВЕНИЯ начин да облекчите страданията си е да направите курс на лечение с препарати който потушават възпалението и след това да се подложите на ДИСКОЛИЗА ,това се прави единствено в болница СВЕТА СОФИЯ в гр.София.Това е лечение пак с озон ,но се вкарва в между дисковите пространста.Майка ми я вкарах на носилка и след процедурата вече можеше да ходи сама да тоалетната.Повярвай те ми това не е страшно ,но има страхотен резултат.

23.   Здравейте, аз искам да споделя моя опит в тази така неприятна ситуация в, която бях попаднал. Това лято получих ужасни болки в кръста предимно в дясната му част(след вдигане на тежко) понеже от малка имам проблеми с него първоначално реших, че като всеки друг път ще ми мине. В последствие обаче и изпитвайки болката аз установих, че няма да е нещо което ми се е случвало вече а ще да е нещо далеч по сериозно. Станах "S" образна тялото ми се изкриви, краката ми в легнало положение като съм се разминават значително.Нито вливанията на системи, нито инжекцийте, декстаметазон,ултра демоплас и всички останали да не ги изреждам сега и тях не ми бяха от особена полза.

Малко след като ме заболя кръста, краката ми блокираха аз неможех изопщо да се движа но не защото не мога да движа краката като крайници. Болката която изпитвах в кръста не ми позволяваше да ги мърдам тя ограничи движенията ми до минимум и на ръцете и на краката. Десният крак бе този, който ме болеше. След два месеца лутане и търпене на зверски болки отидох на невролог, изпратена бях на ЯМР, след като лекарката ме видя мен и снимката от ренгена.

Пропуснах да ви споделя, че след като направих ренгеновата снимка, ме изпратиха на невролог и тя ми назначи едно кратко лечение в рамките на 1 час време за да се съвзема, понеже все още бях много крива и много ме болеше. Комбинация от 3 бр. инжекций + една, която ми биха заради силната болка само тогава в последсевие ме посъветва да не я използвам туку така а само при много ама много силни болки и система профинит. Както и да е 3 бр. инжекций мисля, че около седмица ми ги биха не си спомням с точност всеки ден, аз предпочитах да ми ги бият надвечер щото тогава най-много ме болеше.

Но и така не стана кракът ми продулжава да ме боли, дори болките в кръста да отшумяваха малко то кракът ме болеше. Сега да се върнем на посещението ми невроложката, която ме изпрати на ЯМР. След поещението ми при ЯМР-пирогов, се оказа, че имам две дискови хернии на Л4,Л5 и протрузия на ЛС5 1.

Прибрах се и след известно време ровейки се по цял ден в нета с надеждата да се просветя повече в тази област, решик да посетя клиниката на Доц. Гергелчев в гр. София- Света Анна. Имам една позната, която ми сподели своето виждане за него като лекар пациент. Обадих се на Доц. Гергелчев разбрахме се кога да отида, дали да си нося някакви дрехи ако се наложи да остана за някакво лечение и той каза да си взема.

Когато отидох и той ми видя ЯМР се обърна и каза само операция. Няма друг начин нито лазар, озон , инжекции и вливания на системи не биха могли да помогнат в моя случай. Има такъв вид лечение да и аз го знам и отидох с нагласата не да ме оперират, а да ме излекуват с един от изброените 3 начина. Само че има нещо много важно,моите дискови хернии бяха спукани, и аз нямах друга алтернатива освен да ме оперират за да ги извадят. Ако бях решила да не се оперирам, рискужах да остана инвалид един ден, защото спуканата херния притиска нерв на деният ми крак по този начин нерва спира да се храни , мускулът отслабва и кракът ми остава неисползваем.

Реших и се подложих на операция и сега съм доволна от това свое решение. Надявам се съм била от полза поне малко, моля да ме извините за допуснатите грешки но имам много работа, а и исках да ви споделя всичко това.

24.   Нека и аз споделя моя опит. Много неща са изписани по темата, много лекари имат своето мнение но фактите са съвсем ясни при двустранната херния:
1. Заболяването не е спонтанно, развива се с годините, така че ако не дай боже детето ви се оплаче от подобни болки - трябва НЕЗАБАВНО да се вземат мерки.

2. Ако мерки не се вземат незабавно в ранна възраст (до 30 години) резултатът изненадващо е един и същ - ПАРАЛИЗА.

3. Всички лекари казват изненадващо едно и също, разбира се докато ви вземат парите, но резултатите от всички видове лечения (без операция) са също толкова изненадващо еднакви - възможно е леко подобрение и намаляване на болката в рамките на месец-два, след което болките отново стават нетърпими.

4. След операция резултатите също са изненадващо еднакви - в редки случаи облекчение в рамките на година-две, след което отново се появява, разбира се всичко това е в случай, че операцията е успешна, да не дава господ на никого да разбере какво се случва в противен случай.

5. НАПЪЛНО ИЗЛИШНО е да давате пари за лекарства, инжекции, системи, санаториуми - освен ако не искате да се почувствате за няколко часа малко по-добре, за да си обуете обувките и то съвсем сами.

При мен болките се появиха още в казармата, бяхме принудени да вдигаме много тежко. Лекарите правилно диагностицираха, но не предприеха никакви мерки, а и аз не знаех тогава колко сериозно е заболяванео, което разбира се ме доведе до сегашното положение - 4 години тътрене (защото вече не мога да се движа) по болници и санаториуми, без никакъв облекчаващ резултат. Цялата световна съвременна медицина се изреди да минава през джобовете ми, дори и заветната съвременна дъска не помогна.
Ако сте стигнали вече до памперса, шансовете ви вече са изчерпани до две възможности:

1. Операция - не вярвам някой лекар да ви сподели КОЛКО РИСКОВАНА И ОПАСНА Е ТАЗИ ОПЕРАЦИЯ. Т.е. готови ли сте да се превърнете в камък на шиите за вашите близки, които ще бутат количката ви до края на живота ви?
ИЛИ
2. Слагате поредния памперс, стискате зъби и с усмивка посрещате поредния ден на нетърпимата 24 часова болка в денонощието.
Изборът е ваш.

25.   Имам 3 дискови хернии едната била малка на кръста
и малко износване на диска ходих на физиотерапия без ефект ходиха и от близо 2 години изтръпване на пръстите на десния крак е сега разбраха че е дискова херния от скенера ходих за консулт за озонотерапия30лв.доктора ме посъветва да направя няколко инжекции всяка от които е по 50 лв. и след това операция под упойка рентген няква сонда се вкарва безкръвна там с озон ли или и аз незная някой правил ли си е такава операция във Варна във кв.Виница след инжекциите с озон как е минало има ли някаква полза опасно лие ще ходя и на консулт с неврохирург преди да предприема нещо бихте ли ме посъветвали как да постъпя ако има някой запознат ще съм ви много благодарна

26.   От една година съм с дискова херния L4-L5 с пролапс т.е. има разксване на ядрото. Бях много зле и няколко месеца, след многото противовъзпалителни и павел баня нищо не помогна освен диета и лежане - след това лека полека с патерицата и ме отпусна но болките си ги имам. Сега точно след една година пак ме присви кракът ме боли ниско долу в глезена и продължава към прасеца и даже и на д коляното.

От озонови инжекции направени до сега 14 никаква полза както казах в момента ме сви пак и смятам да спра да харча пари за озон. по 35 лева всяка - при д-р Бисер Николов във Варна , а пък другия доктор където е до Пощата и взема по 50 лева и апарата му е многооооо стар и лъже здраво хората, и иска да прави анестезия без анестезиолог и да ви вкара озон между прешлените според мен не трябва да се ходи !!!!

Това за Виница ми е интересно някой ходил ли е там и при кой доктор до колкото знам изрязват дисковата херния и слагат силикон който ктрува към 1200 лева. Ако някой се е лекувал във Виница нека сподели. Общо взето разбрах че от Дискова херния не се умира но се умира с нея т.е. напълно изекуване няма дори и с операция - ама нито един лекар не ти го казва !!!!

27.   ОТ ДИСКОВА ХЕРНИЯ НЕ СЕ УМИРА НО С НЕЯ СЕ УМИРА т.е. няма излекуване само операция не съм си правил но вече познавам няколко човека с операции и не са много добре !!! Така че хора внимавайте къде и по колко си харчите парите щото никой доктор не казва че истинко излекуване няма !!!!

28.   Вижте и това http://bolka.bg/bg/aboutpain/kakvo-tryabva-da-znaem-za-lechenieto-na-diskova-kherniya

29.   Хора, не знам дали съм се излекувал, защото след сеансите при Артур, нямах болки вече колко години и не съм ходил на ядрено-магнитен резонанс, а не знам човек, който да няма болки и да ходи да си направи снимка от 65 лв., сега и повече сигурно.

Не казвам, че не не ме наболява кръста от време на време като настине, но тези ужасни мъки, които изживях, не съществуват вече.

Затова защо не се постараете да намерите адреса на Артур и не го съобщите тук, за да помогнете на повече хора?

32.   Моля ако някой има мнение за озоновата терапия да го сподели с мене.Когато отидох в клиниката Света София ми го препорачаха като метод който е наи-доброто за моето състояние.Имам 2 дискови хернии в поясната област.Едната е малка , но другата е по сериозна и съответно по-голяма.Интересува ме и продълйителноста на ефекта.Също дали метода е безопасен.Имам познат преди година престрашил се на това и още е много доволен.Благодаря ви предварително и пожелавам здраве на всички

33.   Направих си дисколиза В СВета СОфия но пак не съм добре

34.   Да ти повтарям ли: 28. Вижте и това http://bolka.bg/bg/aboutpain/kakvo-tryabva-da-znaem-za-lechenieto-na-diskova-kherniya

35.   Ok

36.   Бях на преглед при неврохирург и той от вратата ми каза ,че съм за операция ,и че имам дискова херния!Скенер щял да ми направи когато вляза за операция!Как разбра какво ми има само от един разговор,не разбрах!Сега се чудя по кой път да хвана?!

37.   http://forums.bolka.bg/viewtopic.php?f=2&t=15
Прочети и това докато мислиш...

39.   Имам медианна дискова херния на ниво л5 ес1 сега съм на хапчета и инжекций по добре съм но незнам до кога докторът ми каза да си взема колан лумбостат но дали ще ми помогне

41.   Имам дискова херния на L4 L5 S1.Препоръчаха ми операция, но не се съгласих. не можех да ходя изправена, левия крак ми беше засегнат и итслабнал. Лежах в неврология, бях на системи, лекарства, инжекции, но нищо не помогна. Оправих се с физиотерапия /бани с минерална вода богата на сяра, масажи, ултразвук.../, но най-вече физически упражнения за стягане мускулите на гърба -това е спасението.

42.   Радвам се, че си се справил без операция, но при мен се наложи операция понеже дисковете ми бяха спукани от херниите!
Аз имах две спукани дискови хернии на същите нива и сега имам продрузия на S1, на мен алтернативата ми бе операция защото дисковете ми бяха спукано от херниите!
Деснострани ми бяха дисковите хернии, десният крак започна да ми истръпва, преди операцията опитах лечение с вливания(системи) инжекции, лекарства, но нищо не стан! Физиотерапията баните , упражненията и останалите неща, които си правил ти аз не съм ги правила!
Отидох на невролог, тя ми препоръча да отида на ЯМР, и след като ми видя резултатите ми каза да отида при някой неврохирург професор, доцент при лекар оператор които е в час с тези неща и да се консултирам!
Отидих консолтирах се с Доц. Гергелчев в Света Анна гр. София, той ми каза, че съм за операция, защото херниите са ми спукали дисковете, и дори да приложим някакво друго лечение каквото и да е възможно за диск. хернии няма да има дълготраен ефект! Оперирах се на 25.08.2009г. Слава на Бога оше се пазя, много внимавам , но ходя права и здрава!
Желая на всички имащи тахъв проблем да го преодолеят успешно!
Приятен ден!

44.   Здравейте ,накратко ще споделя само че сам на 25 и сам опитала вливания,инжекции и лакарства за дисковата ми херния без успех.Казаха че е за операция и да не отлагам за да не остана инвалид и че нетрябва да забременявам с тази херния.Просто се чудя след като изчетох много форуми на тази тема и наистина се стряскам от отрицателните мнения за операции,има ли хора в България със сполучливи операции които да са се оправили или само недоволните споделят мнение? Немога да повярвам че е толко безнадежно и почти никой не се оправя.След напредването на медицината и многото успешни операции които се прават на какво ли не,защо и за дисковите хернии да не е така?И защо ако всички операции за безуспешни какво правят всички неврохирурзи на постовете си? За първи път пиша във форуми защото се надявам да прочета скоро за повече хора които се чувстват по-добре след операции които да ми вдъхнат кураж,,,че ще се чувствам по-добре и няма да тарпя тези нечовешки болки на млади години,заради които не се наслаждавам на живота си,,,,или поне се надявам аз да сам от тези хора ако се престраша скоро да направя операция...успех на всички и ви желая много здраве

45.   Ако някой знае къде работи Артур който лекува с китайска медицина нека напише. Благодаря

46.   Ако е онзи, който работи в кв. "Овча купел" в София - той е на ул. "Народно хоро", тръгва се от трамвая нагоре към Нов български университет (към ул. "Монтевидео"). Къщата се пада от дясно, след първата пресечка на около 20-30 метра от нея. Стига да е същият човек

47.   Не съм чувала за този, но със сигурност знам, че с китайска медицина много добре лекува дискова херния д-р Руйчев. Изпиши името и търсачката ще ти покаже всичко за него и адреса на кабинета му!

49.   искам да попитам колко ще струва лечението дисколиза в болница св.София

50.   Общо около 350 лв. , но и това е временно решение.

51.   Не мога да кажа дали озонотерапията помага, но в ръцете на д-р Бисер Николов от Варна - определено не помага! Повече от 7 месеца ме лекува от дискова херния с озон и медикаменти - никакъв резултат! Карът ми продължаваше да изтръпва и тъпата болка в кръста си остана. По две абсолютно еднакви снимки на скенер първо ми постави диагнозата "медианна дискова херния", а след като олекнах с около 1000 лв. ми каза, че съм излекуван! Въпреки, че всички симтоми си останаха! Изображенията от двата скенера /преди и след озона/ са абсолютно еднакви! Наложих ги едно върху друго.

Отидох при неврохирург, вече решен на операция. Човекът погледна скенерите и каза, че няма никаква дискова херния, а имам дълго нелекуван ишиас! С две инжекции и медикаменти се оправих за две седмици!

Хора, винаги търсете второ мнение!

52.   Срещнах колежка по страдание, която 1 месец е имала двойно виждане след озонотерапия! Някакво менингеално усложнение. Било изключително рядко, но по-добре да се знае за него!

53.   Здравейте всички. Искам да кажа на 25 годишното момиче аз съм оперирана успешно при доц. Гергелчев в Св. Анна София. на 25. 08.2009 г. Има надежда и нещата не са толкова зле горе главата. Ако мога да помогна с нещо пиши.

Ще напиша телефона на доцента. Но за целта ми пиши отново за да ти го дам моят тел е 0889280594.
Желая здраве на всички.

54.   Здравейте! Аз съм на 38 год и от 10 години имам доказана двустранна дискова херния.Колкото и да не ми се иска да ви разочаровам-лечение няма.Има само профилактика,която намалява честотата на схващанията и кризите.Санаториумите са известни,просто ги посещавайте поне веднъж и максимум 2 пъти годишно.Лечението, което провеждат невролозите са да отпуснат нерва и болката,но това е временно решение да се избавите от моментните непоносими болки. Доволна съм от санаториумите във Велинград,Павел баня и Поморие.За работещи по НОИ а за неработещи, които си внасят здравните осигуровки пътеката е 241 и за 7 дни престой заплащате само 33,60. Но наистина ще имате облекчение.
Пожелавам на всички ви много здраве и по-малко кризи и болки с тези дискови хернии.

55.   Вижте какво намерих!
http://forums.bolka.bg/viewtopic.php?f=2&t=138

56.   Здравейте! На 18 години съм, диагнозата ми я поставиха преди малко повече от 2 години - хернии на Л4, Л5. Първо ми казаха да ходя на екстензии, след това - че съм за операция.. в общи линии успяха само да стресират мен и близките ми. Също като момичето на 25 ми казаха да не си помислям за бременност и т.н.
От диагнозата до сега пих всякакви обезболяващи - ефект 2-4 часа; изписаха ми някакви мускулни инжекции на водна основа, които също не помогнаха(дори се оказа че увреждали костите); мануална терапия ми прилагаха - краткотраен ефект; периодично ходя на физиотерапии. Гледам да сменям клиниките с надеждата да попадна на терапевт, който иска да помогне, защото в най-добрия случай те гледа в очите, слага ръка на рамото ти и казва щом нямаш подобрение да отидеш при неврогирург и т.н. Досега най-добре са ми действали масажи при терапевт.
Изобщо не помня какво е да се движиа свободно и леко, камоли да спортувам без да се подготвям психически за още болка.. Сега единствената ми надежда е в лечението с ЛАЗЕР. Моля Ви, ако може повече хора да споделят информация и опит, ще съм безкрайно благодарна! Мога да търся клиники за лазерно лечение, но предпочитам да чуя какъв е крайният резултат. Благодаря предварително!

57.   Петя
Заглавие: Re: Кое е истината за дисковата херния? !
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 10, 2010 11:34 am

Мироне, жив да си! Заради поста ти повярвах и дойдох при д-р Р. ! ! ! Говореха ми /на 24 г. съм/, че не се ли оперирам ще осакатея, че няма да мога нося бременност и т. н., и т. н. Нямаш идея за една седмица каква промяна настана! :lol: Ако продължава все така/ а просто чувствам как напредвам! / и ако докторът ми помага и по време на бременност, още догодина ще го направя напук на всичко и всички... Пък нека се пръкне Мира или Миро :P Дай Боже, разбира се...
http://forums. bolka. bg/viewtopic. php? f=2&t=15

58.   ЗДРАВЕИТЕ АЗ САМ САРА БЛАГОЕВА И МАИКА МИ ИМА ДИСКОВА ХЕРНЯ МОЛЯ ВИ АКО ЗНАЕТЕ НЯКАКВО ЛЕ4ЕНИЕ ИЛИ МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТАР КОИТО 6ТЕ НИ БАДЕ ПОЛЕЗЕН ПИ6ЕТЕ НИ ПРЕПОРА4АИТЕ НИ И ДОКТОР. МАИКА МИ Е ПРАВИЛА ДОСТА ИНЖЕКЦИИ НО НИКАКЪВ ЕФЕКТ СЪ6ТО ТАКА Е ПРАВИЛА И БАЛНО ЛЕ4ЕНИЕ ФИЗОТЕРАПИИ И.Т Н НО НИКАКЪВ ЕФЕКТ НЯМА6Е ОТ ТОВА . МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ НИ

62.   И аз имах същия проблем от 12 години. Имам протрузия на L4. Естествено веднага ме пратиха на операция. За щасти намерих добър лекар който ме спаси.
В началото ми поставяше кортистероиди до грибнака и фелоран /лумбални инжекции които блокират мястото на възпалението/. доктор Лишев преди работеше в ортопедията в овча купел. После на ул. Братя Миладинови имаше кабинет и взимаше много скромно заплащане. Тъй като е и лекар и ортопед и кинезитерапевт. След инжекциите/бяха няколко през3 дена/ ме понамести. И още няколко пъти ме намества.
Той ми обясни, че операция на млад човек не трябва да се прави тъй-като когато се извади съответният диск се нарушават амортесьорите на гръбнака и след години друг диск се уврежда. И така до без край. При блокиране на мястото на възпалителни процес при диска и добра мануална терапия се създава ошипяване и връзки които компенсират диска. Тялото има възможност да компенсира. След неговата намеса болката отшумяваше в продължение на 2-3месеца и накрая изчезна.
Няколко години бях напълно здрава даже бях забравила че имам такъв прооблем.
Но един път паднах лошо на гърбът си, нещо се размести и болката пак започна. Тогава започнах мускулни инжекции с Волтарен като първите два дена на 12ч. по една амп. останалите поедна на 24ч. и така месец и половина. Намерих и доцент Лишев и малко ме понамести. Видя ми се обаче че пие доста алкохол и не посмях да го питам за лумбалните инжекции. Жалко защото тези инжекции ги слагат съвсем малко лекари.
И така оправих се полека лека болката отново ошумя и всичко се намести. Когато почне дори съвсем леко да ме боли кръста и съм на работа слагам колан да пристяга. Докато болката отшуми после не слагам колана. Т. е. само когато имам нужда. С колан съм и когато вдигам тежко, или спортувам.
Вече са измислени нови операции при които дискът не се вади, а точно обратното намества се и се запълва със специална течност така че дискът се възстановява напълно.
При това са лапароскопски и минимално инвазивни.
Засега ги правят само в чужбина, но скоро може би ще ги има и в Бълг. Тогава бих се оперирала. Засега не при нашата технология. Видях много оперирани ужким сполучливо но болките им продължаваха и тогава вече никакви лекарства и инжекции не действат.

1-50 от 243