Споделена история от Здраве

Дали е нещо опасно?
Здравейте, момиче на 19 съм, и вече от месец водя активен полов живот. Бях девствена до преди да тръгна с приятеля ми. Днес докато се къпах забелязах, че при входа на влагалището, над него и под него има едни израстъци около 1-2 см, зад които точно се пада входа за влагалището. Нито ме боли, нито ме дразни, нито сърби, нищо. Та мисълта ми е нещо опасно ли е? В интернет прочетох че едното може да е уретура, но другото какво може да е? Прочетох че може и да е недоразкъсан химен. Не знам, така или иначе смятам да отида на гинеколог, но дотогава да продължавам ли да правя секс? Вие как мислите? Всяко мнение би ми било от полза. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Какви израстъци, момиче, не разбирам какво имаш предвид?

Аз съм момче, но в интернет има достатъчно снимки на вагини, разгледай и прецени дали е нещо нередно.

2.   Виж да не са мазоли...

3.   Моето мнение е, че е най-разумно да не правиш секс, докато не посетиш гинеколог. Успех и дано всичко да мине наред!

4.   Сигурна ли си, че знаеш значението на думата "израстъци"? Ако наистина е такова, не ми звучи много оптимистично, вероятно ти е лепнал нещо и трябва спешно да посетиш гинеколог.

5.   Едното е "уретУра", а другото вероятно е правото черво, какво друго да е!? Знаете как се прави секс, а не знаете дори устройството на половите си органи, по невежи и от бабите си сте!

6.   Може ли да пишеш след прегледа? Можеш да си от полза на други с подобен проблем, дори и след години, когато попаднат на темата.

Желая ти всичко да е наред!

7.   От авторката: израстъци абе едното май е уретера, обаче другото не знам какво е...

8.   Авторката: разгледах снимки на вагини и едното наистина ми прилича на уретера. За другото се притеснявам...

9.   От авторката: правили сме го само и единствено с презерватив изобщо не е бил в мен без него.

10.   Авторката: едното е точно над отвора на вагината, а другото под него

11.   отиди на лекар за твое спокойствие!

12.   Отивай на гинеколог, кажи на майка си! Може да е много опасно не го пренебрегвай!

13.   Трябва да ни пуснеш линк да видим кое какво е, иначе не можем да преценим.

14.   Сигурно е папилома вирус. Много хора са носители, но се проявява при спаднала имунна система. При него има израстъци, наподобяващи карфиол. Може да се заразиш и с презерватив, разбира се. Можеш да се заразиш и в съблекални, басейни, обществени тоалетни, седалки в градския транспорт...

15.   Авторката: номер 14, не е под формата на карфиол обаче. Ако е това как се лекува?

16.   Най-вероятно по описанието ти - кондиломи. Щамът им е щам на папилома вирус. Презервативът не спасява положението с тоя вирус. Отивай на гинеколог, а още по-добре на дерматолог-венеролог. Ако е това - мазане с разни мазила, горене и т.н. Задължителна проверка и на влагалището, защото вървят по лигавицата. В общи линии са си голяма гадост - трудно лечение и много пари. Непременно прием на имуностимуланти. При спад на имунната система си избиват отново. Но първо на лекар. Има доста информация в нета на патили от тях. Но не си пълни главата с глупости без да имаш диагнозата.