Споделена история от Здраве

Постоянно се чувствам зле
Здравейте, момиче на 17 съм. В последно време постоянно ми е зле. Водя нормален живот, общо взето храня се, пия достатъчно течности, спя. Винаги съм имала ниско кръвно, но в последната година всекидневно не се чувствам добре. Много често ми се вие свят, боли ме главата, гади ми се. На момента имам чувството, че ще припадна. Уморявам се бързо. Качих килограми, които и с много усилия не свалям. От 55 станах 70. Нервите ми постоянно са изострени. Нямам никаква енергия, сили, постоянно съм в лошо настроение. Пак казвам, не съм променила начина си на живот, ям умерено, опитвам да съм активна. Чудя се, защото ми правиха кръвен тест и резултатите бяха нормални. Споделих с родителите си, но те не го приемат на сериозно и не знам какво да правя, защото всеки ден изпитвам тези затруднения. Моля ви за съвет.

Коментари

1.   Поискай да ти тестват щитовидните хормони. Но да не вземеш, да се ошашкаш - изключително голям процент от жените имаме проблеми с тази жлеза. Аз съм на 49, около твоите години развих симптоми, с доказано заболяване съм, но живея нормално, родих две деца като по вода, дето се вика. Вземи си направление за ендокринолог - не ти поставям диагноза все пак, дано да е позакъсняла "пролетна умора". :-)

2.   Консултация с ендокринолог, ехо на щитовидна. Като изследвания ПКК, TSH, MAT, TAT. Добре е да се видят и полови хормони и ехо на малък таз.

3.   Здравей, дете! Задължително да провериш щитовидната жлеза, както и да направиш трикратно изследване на инсулина. Според мен там може да е проблемът.

4.   Благодаря ви за бързото откликване на проблема ми, всеки съвет ми е наистина от полза!
от авторката

5.   Същата съм и аз, имаш дисфунция на автономната нервна система, провери както ти казват и жлезата, тя прави такива номерца... Успех

6.   Здравейте, аз имам подобни ако не същите проблеми но аз съм мъж на 27 години.
Постоянна умора, но не точно физическа, не мога да го обясня точно.

Работя средно до високо физическа, работа, но не се умарям на работното място, работата си я върша с нормална скорост. ако се умарям на работното място е ако през въпросната седмица съм бил по натоварен или недоспал.

умората идва след работа и ниско желание и мотивация да правя какво да е. една гозба читава ме 'мързи' да си сготвя, а никога не съм бил мързелив.

с нетърпение чакам вашите съвети.