Споделена история от Здраве

Сърбеж в интимните части
Здравейте! От около 1 седмица имам доста неприятен сърбеж по пениса. Няма никакви външно признаци, обриви, пъпки и т. н. Спазвам добра лична хигиена и никога не съм правил секс. На какво може да се дължи това и как да го премахна?

Коментари

1.   Може да са най-различни причините, аз получих зачервяване и сърбеж там като странична реакция от лекарство. Купи си катранен сапун и се мий с него една седмица да видиш как е. Ако ти мине бързо едва ли е нещо сериозно.

2.   Изсушена кожа от често миене със сапуни и интимни гелове, мий известно време само с вода, ако не мине отиди на уролог.

3.   Ами ако нямаш физически признаци, възможно е да бъде на психическа основа.
Иначе възможностите са много:
1 - Проблем с бельото. Дори и да спазваш хигиена, самата материя може да дразни кожата. Бельото трябва да "диша", да не те стяга, да е еластична и мека.
2 - Влага - Ако след малка нужда се миеш, гледай да се изсушиш добре. Влагата дразни. Изпотяването може да е източник на влага, особено ако бельото не попива добре.
3 - Алергия - Може да е причинена от кремове, мазила, сапун, шампоан, прах за пране и др.; ухапвания от насекоми и др.
4 - Инфекция от гъбички (много са упорити)
5 - Прекалено често мастурбиране - Кожата по интимните части е много чувствителна, прекаленото мастурбиране дразни кожата

Можем да изредим още ред причини. Ако не утихне незабавно се консултирай с кожен лекар, ако проблемът е "вътре" в канала се консултирай с уролог.