Споделена история от Здраве

Диета номер 5
Здравейте, имам токсичен хепатит вече ензимите ми са в норма, спряха ми хапчетата, но ми казаха да спазвам диета номер 5. Има ли някой, който я е спазвал и стриктно ли, позволявахте ли си понякога да си хапнете от забранените храни и това отрази ли ви се на показателите? Пихте ли алкохол, защото доктора каза че бирата не ги покачва, но разбира се не е разрешена, цигари пушихте ли? Обзема ме депресия при мисълта, че четири месеца няма да имам пълноценен живот... Всичките мои любими храни и напитки са забранени.. Моля ви кажете може ли рядко да се отклониш от диетата без да си навредиш? Мошя нека да пишат хора, които са преминали през този неприятен етап!!!

Коментари

1.   Баща ми почина от цироза на черния дроб, предизвикана не от алкохол, а от късно открит Хепатит Б.
В неговият тежък случай, диетата трябваше да се изпълнява на 100%.
Без сол и други подправки. Естествено никакъв алкохол.
Например сиренето трябваше да е изключително обезсолено.
В неговият случай, солта го удряше направо в главата.
Един път хапнал малко солено, и не знаеше къде се намира, беше супер неадекватен.
Не искам да те плаша, твоят случай явно е по-лек, а и не съм доктор, но...
Какво си избираш, 4 месеца без "пълноценен живот" или влошаване на състоянието и след това "никакъв живот".

3.   Трябва да пиеш много чай от шипка!Даже като вода.Варено и печено.Отвара от киселец също приемай.

4.   В момента я спазвам диетата заради късно открит комбиниран хепатит А и Е. Доколкото знам поне първите 3 месеца трябва да се спазва без изключения. Но понеже съм 12ти клас и тази година ми е важна повече ме притеснява това да тръгна на училище и да не хвана някой грип или ковид, защото 6 месеца не трябва да се пият никакви лекарства. Ако някой има вече "опита", колко време отсъствахте от работа /училище?