Споделена история от Здраве

Отпадналост,виене на свят,гадене.
Здравейте проблема ми е следния и много се притеснявам.
Досега не бях имал подобни проблеми, но това лято по-скоро юни месец докато бях на работа и както нищо ми нямаше преди това изведнъж ми се догади, зави свят, целия пребледнях и имах чувството че това е края. Бях се панирал страшно много и се наложи да си тръгна по рано. Когато се прибрах се оказа, че имам температура към 38°, пих едни хапчета и на следващия ден бях страшно отпаднал, не ми се вършеше нищо и ми беше криво. На следващия ден обаче бях на рожден ден, пийнах бая там и след няколко дни вече бях добре, но когато се върнах на работа буквално пак стана абсолютно същото... но с разликата че оттогава до сега не съм се чувствал добре.
Оттогава насам(Юли месец)постоянно съм отпаднал, независимо колко часа спя. Нямям енергия, отвреме на време ми се вие свят, изнервен съм имам и често сърцебиене, защото по принцип съм и по чувствителен човек и се притеснявам за почти всичко и overthing-вам. От всичкото нагоре имам и фобии които ми пречат.
Млад мъж съм, искам да върша пълноценна работа, но не знам как да стане това. Има дни в които се късам да се прозявам, случва се да го направя по 10 пъти в рамките на 5-6 минути. Какво може да е това и някой имал ли е поне подобно преживяване?

Коментари

1.   Пусни си пълна кръвна картина, след това задължително изискай направление за ендокринолог. Ако всичко е наред и при двете, изгради си добър хранителен режим и започни да приемаш качествени мултивитамини.

2.   Лекар. Близо е до акъла. Като предположения, за да не се тръшкаш като циганка пред багер- ниско кръвно, ниска кръвна захар.

5.   Здравей, когато човек започне да изпитва каквито и да е нови и нетипични за неговото ежедневие симптоми, които го карат да се притеснява сериозно за здравето си, наистина е най-уместно да се посети личния лекар възможно най-скоро и да се пуснат изследвания, които евентуално да елиминират опасенията за някои заболявания. Проблемът обаче може да се окаже, че не е чисто физически. Ти наблягаш на факта, че от дълго време те измъчва някаква форма на генерализирано безпокойство, което се проявява в това, че прекалено overthink-ваш за някои не толкова важни детайли и се затваряш в някакви негативни и плашещи за теб мисли. Когато се появи такъв тежък психически стрес за организма, като непрекъснат страх и безпокойство, почти винаги това се материализира във физически симптоми, като болки в мускулите, схващания, мигрени, продължително гадене, хронична умора и редица други такива неприятни усещания. Това, което ти описваш като интензивни епизоди на страх, сърцебиене, причерняване и усещане за неизбежен край, е много възможно да се окаже паник атака. Генерализирането безпокойство доста често върви ръка за ръка с други симптоматики, характерни за някои депресивни състояния, изразяващи се в периоди на апатия, липса на енергия за извършването на дори минимални физически усилия и лесно изнервяне/избухване. Ако се окаже, че изследванията ти са в пълна норма и не се открие нищо съмнително, най-вероятно симптомите ти са чисто на психична основа. Ако състоянието ти пречи твърде много, за да функционираш “нормално” в ежедневието си, може би ще е добра идея да посетиш психолог/психиатър. Казвам всичко това, защото голяма част от общопрактикуващите лекари в България не са изобщо запознати със състоянията, засягащи настроенията и личността на човека, тъй като тези неща се изучават минимално (даже изобщо) в медицинските университети. Има милиони хора по света, които преживяват това, което описваш, така че ще успееш да се справиш и ти ( :

6.   От автора: благодаря за коментара номер 5

7.   Имах много подобни симптоми. Нямах представа от какво е. Не бях напълно отпаднал, обаче ми се въртеше свят и на мен и то предимно на работа. В един момент установих, че са породени или от недостатъчно хранене, понеже нямах време или от недоспиване, което ми е коронния номер или от недостатъчно движение.
Започнах да работя и върху трите неща и да ти кажа нещата доста се промениха. Не знам в твоя случай дали е същото, обаче ако имаш застоял начин на живот е много възможно това да е причината.
Недоспиването е голям проблем и не трябва да се пренебрегва също, но ти сам казваш, че спиш достаъчно.
Отивай на лекар. Аз ходя по лекари само в крайни случаи, но си трябва.

8.   Значи от няколко дни се чувствам по-добре смених си сутрешната рутина. Вместо да използвам смартфон, медитирам и правя разни упражнения, след което си хвърлям душ и задължително закусвам(нещо което не правих допреди)също така спрях газираните напитки и започнах да пия една вода с витамини Oshee се нарича и мисля че всичкото това има някакъв ефект. Имам повече енергия от преди. А за доктор бях и ме попитаха защо имам сърцебиене и аз им обясних, че не го имам от вчера а от бая време. Най вероятно ще отида на кардиолог да видя дали всичко е наред. И да начина ми на живот е застоен. Стоя почти през целия ден на стол.