Споделена история от Здраве

Параноичка ли съм
Постоянно ме гонят паранои. Мисля, че не съм добре. Как да се отърва от тях. Например:леглото на братчето ми е разположено точно под един шкаф и ме е страх да не падне. Как да се отърва от параноите? Помощ!!! Моля ви! Луда ли съм? Или съм параноичка?

Коментари

1.   Ами просто не мисли за това. Мисли за всичко друго, но не и за това! :)

"Леглото на братчето ми е разположено точно под един шкаф и ме е страх да не падне"

Да не би да има причина да се страхуваш? Да не би да е старо?
Ако не е просто промени мисленето си. Замисли се малко... Как ей така едно легло ще падне?!

2.   Какво ще кажеш за професионална помощ? Не е срамно да признаеш за проблема си и да го погледнеш фронтално.

3.   А бе я стига параноичка била, грижовна си и е нормално да се притесняваш. Няма ли как да се премести креватчето или шкафа да се махне за да се успокоиш.

4.   Махни шкафа и ще ти мине.

5.   благодаря за отделеното време /афтора/

6.   Ами може да се премести само леглото, но майка ми не иска да го преместим и непрекъсното ме успокоява, че не може да падне и т. н. но аз съм луда и си ги мисля едни... а шкафа няма как да се свали

мерси много за коментарите

/авторката/

7.   Притеснявай се само за неща, които можеш да промениш.
Да живееш в страх е не човешко. Просто живей и си мисли хубави неща. Привличай позитивното в живота си.
А ако шкафчето те притеснява извикай някой който разбира да го погледне и ако трябва да го укрепи така, че да не пада или измести леглото.

Видях, че пишеш, че не можело да се свали шкафчето.
Ами няма такова нещо, което да не подлежи на демонтаж, а ако е толко трудно да се свали как тогава ще падне?

8.   Въпроса е, че сме под наем и не мога да пипам никакви шкафове вкъщи, това имах предвид, не кожем да разместваме у нас! Благодаря за коментарите, наистина ми помагате, ще следя!

/ автора /

9.   Не е забранено, аз също живея под наем и са ми казали да правя каквото искам, стига да не троша мебелите и т. н. може би майка ти не искат да го местят и си измислят куп причини и оправдания пред теб. А ти имаш ли основания за да се безпокоиш, има ли такива изгледи, че шкафа може да падне, клатили се? какво има?

10.   Имам предвид, че шкафа е закован с пирони за стената а такива неща не може да правим, а другите мебели си ги местин непрекъснато.

Много благодаря, ще следя

/авторката/

11.   Това е невроза - натрапчива мисъл. Като бях студентка, живеех за кратко в една квартира, в която имаше подобен шкаф над леглото на съквартирантката ми. Представях си как шкафа пада върху нея (а той беше от масивно дърво). Казвах й да преместим леглото, ама тя не та не. Дори ме беше страх да сядам там, за да не падне върху мен. И гости като сме имали все казвах: Елате насам, че ме е страх този шкаф да не падне. И не че искам да те плаша, ама една веюер като се прибрахме с нея от кино шкафът беше паднал. Почнах да повтарям: Казах ли ти,казах ли ти, добре че не си била там и т.н. Може да е било предчувствие, но по-скоро тя го беше претоварила с компоти и туршии, които й бяха пратили близки от селото й. Но съм имала и други натрапчиви мисли и тревожност и знам от специалист че това е невроза. Лекува се с позитивно мислене. Успех!