Споделена история от Здраве

Пломби в стоматологичния факултет във Варна
Здравейте на всички !

Без да се обяснявам много, много искам да попитам за пломбите в стоматологичните факултети. От Варна съм и имам 1 пулпит, и 2 - 3 кариеса... Тази година ми изгоряха пломбите за предните 2 резеца на горната челюст (преди 2 години ги бях счупила и ми ги запълниха, след това ги минаха с фотополимер и т.н. Взеха ми 42 лева, но не знам защо ми изгоряха и пломбите... Разбрах, че са заминали на кино вече след като ми ги бяха направили... Иначе щях да си излекувам първо кариесите.

Сега трябва да чакам до 2012 г., че да ми излязат 4-те безплатни пломби отново и чак тогава да си ги направя, но не мога да чакам до тогава... Единия вече стана пулпит, ако не е и гангрена вече [ НЕ ДАЙ СИ БОЖЕ ]. Другите са ми уж кариеси още, но не искам да стават на пулпити ... Тъй както и да е..) .

Искам час по - скоро да си ги оправя, но във стоматологичен факултет, защото не разполагам с голяма финансова възможност (даже почти никаква)... Четох из нета, че в стоматологичните факултети пломбите са за 3, 4, 5.. лева някъде. Така де естествено зависи какъв ти е проблема... Та исках да попитам някой правил ли си е някаква пломба в стоматологичния факултет във Варна?

Четох също, че всеки зъболекар със специалност ''ортодонт'', може да направи 10 безплатни шини на пациенти или нещо от тоя род... Някой поставял ли си е шина, скоби или брекети в стоматологичния факултет във Варна? Четох, че в Пловдив правят, но ми е много далече...

Извинявам се, ако има правописни грешки, но много бързам. Ще съм много благодарна на отзивите Ви. Моля хейтърите да си спестят коментарите от сорта ''мий си зъбите и пр. '' - мия си зъбите сутрин и вечер, но пак ме хващат кариеси к'во да направя?!

Коментари

1.   Здравей, наистина не мога да ти отговоря на въпроса защото съм от София, просто искам да ти пожелая късмет ; ) и да не се притесняваш, защото науката е напреднала и с малко усилие ще имаш усмивка като на световно известна звезда... Единственото, което трябва да запомниш ев "Търтпи бабо за хубост! " Аз винаги си го повтарям, когато ходя на зъболекар : )
Поздрави!
П. П. Извинявай за тъпия коментар...

2.   Здравей, чак сега влизам тук, за да прочета написаното от теб, за да мога да ти отговоря. В стоматологичния факултет се извършва лечение на кариеси и се правят много други неща. Аз лично съм ходила за пломбиране на зъби там, някъде около 5-6 лева е, но не ми се е налагало лечение-с лечение ще е малко по-скъпо, но в сравнение с други стоматологични кабинети е мноооооого по-евтино. Ако нямаш много неща за правене ще се излекуваш бързо, в смисъл такъв, че трябва да се съобразяваш с техните упражнения-тогава работят, времето и дните-става много бавно особено ако имаш много неща за правене, понеже се съобразяваш и със семестрите им. Не зная дали вече ходиш, но ако не-запиши се възможно най-скоро на регистратурата, за да могат при първа възможност да те повикат за лечение, понеже понякога се чака дълго. Аз не съм чакала дълго време, почти веднага ме повикаха за лечение. Успех!