Споделена история от Здраве

Защо PCR тестовете са платени?
Да, безплатен обяд няма!

Но защо имаме здравна каса, а PCR тестовете не са безплатни и са толкова скъпи? Защо държавата не се опита, да ги направи по-евтини и не дава пари за безплатни PCR тестове, щом Sars-cov-2 Covid-19, "короната", "китайския вирус", "чумата" или каквото му е името напоследък, е такъв проблем?

Други страни, вече изледваха почти цялото си население, много хора се изледват през седмица-две, а като видя, че в страни като Швеция има далеч повече тестове и доооста по-малко заразени през последните седмици, дето уж, досега трябваше да са се затрили като страна, направо ми е непонятно ...

Защо? Не може ли, да ги направим безплатни? Ще направим някоя магистрала догодина. То хубаво да има магистрали, ама няма файда ако са поизмрели половината народ, нали?

Коментари

1.   За къде по-напред? За чекмеджета ли, за тестове ли? Само в България са платени между другото. Явно в другите държави чекмеджетата са по-малки и остава някой лев и за хората.

2.   Парите ни трябват, сиганска магистрала че праиме по сигански и с европейски пари ама магистрала като за сигани и за сигански каруци.

3.   Щото са крадлива и мръсна сган! Па ние сме много запали, шоотооооо ако не бяхме толкоз заспали, дося щяхме са дигними и да ги измитеми!

4.   Нали все пак някой трябва да лапне паричките. Не виждаш ли че
всичко ококо този корона вирус започва да става една измисилица,
а относно него трябвало е да го пуснат още там преди 10 години обаче
нещо не се е получило. пср-тестовете въбобше няма да бъдат безплатни

5.   До номер 1 - не е вярно, че само в България са платени. Живея в Германия и там са по 130 до 200 Евро.

7.   Защото България е една доста корумпирана и бедна страна, и го казвам с болка на сърцето.
Живея в Англия, там ми правиха PCR тест напълно БЕЗПЛАТНО!

8.   Защото хората се тестват. Ако спрат хората да се тестват, то цената на писиар теста ще падне. В момента в един тест има няколко клечки за бъркане в устата и носа и това струва 100 лева.

10.   Ако животът ни беше ценен, щяхме да имаме. Има една поговорка: демокрацията е средство, което предоставя на народа такова управление, каквото заслужава

11.   Н 1 не знам в други страни да са безплатни тестовете, в Испания със сигурност се плащат също.
А за какво са ви в същност тези тестове, проучили ли сте и знаете ли, че излизат позитивни за много вируси, не само за модерната корона.
Прекодифицират ARN ... това истината

12.   Щото правителството няма интерес да прави повече тестове отколкото се правят в момента. На дъното сме в класациите в Европа като тестове на глава на населението, това е за да изглежда, че има много по-малко случаи на ковид отколкото са реално.

Така властимащите изглеждат добре в очите на електората.

13.   И защо трябва да се изследват всички? Какво ще те успокои да знаеш, че си положителен и безсимптомен? Освен това има доста съмнения около точността на тези тестове. Слушай какво говорят д-р Антония Първанова и доц. Мангъров. По-добре тези пари да отидат за профилактика на други заболявания.

14.   Авторе/авторке, живея в Германия. Плащам 400 евро задължителна здравна застраховка всеки месец. Въпреки това PCR теста, ако реша да се тествам по собствено желание, не се поема от касата и струва около 120 евро. Размера на здравните вноски в България е около 30-40 лв и очевидно стига да се покрие само най-най необходимото. Не е ли малко нагло при такива символични здравни вноски да искате да ви покриват и доброволен PCR тест?

15.   5, точно в Германия на брат ми му направиха безплатен. Плаща се, ако е по собствено желание.

14, в Германия вноската е 400 евро, но пак ти остават 2000 евро чиста заплата за живеене. В България плащаш 40 лв, ама ти остават 500 евро за живеене при същите цени на стоките. Да не говорим, че в Германия взимаш и 400 евро на дете детски, имаш последна дума на мед. техника и изобщо ако се разболееш сериозно, си струва да си дал. А в България ако се разболееш сериозно, загиваш геройски.

17.   14 Здр. осигуровки са съотносими на доходите, хайде не сравнавай България с Германия, защото се обадих да запиша час на баба ми от Германия и служителката веднага ми каза, ме баба ми е за нова става и цената е 7000 лв. Без преглед, немският номер беше достатъчен. И хората плащат и операции и всичко в България, нищо че имат по 40 г. стаж. Осигуровката в Германия е 150 Е-180 Е варира според дохода, при това в тази осигуровка влиза и цялото.семейство, ако жената примерно не работи, независимо колко деца има семейството. Може да плащаш 400 Е ако си самоосигуряващ. Поне пишете верни неща. Теста по желание се плаща, иначе на влизане с кола може да ти направят безплатен тест ако иска примерно работодателя и е безплатно.

18.   " И защо трябва да се изследват всички? Какво ще те успокои да знаеш, че си положителен и безсимптомен? "

ОЛЕЛЕ! Трябва да си абсолютен социопат, да го изтърсиш това! Ами хората, които би могъл да заразиш? Основните починали от тази болест са хора над 70 години. За тях не ти ли пука? Или да си умират.

И ако си положителен и безсимптомен, каква е гарнацията, че утре няма да се разболееш? Или след 10 дена? Никаква.
По-добре е, да не се натоварваш, да си пестиш силите,да ходиш на редовни прегледи, защото ако има нужда, едно е да те сложат на легло един ден по-рано, друго един ден по-късно.

И да, затова са добри тестовете! Ако нямаш вируса - СУПЕР! Продължавай си с живота. Ако го имаш, можеш да спреш да го разпространяваш, както и да уведомиш всички, с които си бил в контакт, че може да са потенциално заразени, а ти си си почиваш и да си засилваш имунитета, а не примерно, да решиш да отидеш на тридневен поход в планината, където можеш да се влошиш много бързо и много лошо, а помощта да е прекалено далече.

19.   "не знам в други страни да са безплатни тестовете, в Испания със сигурност се плащат също. "

Не знаеш, ама си даваш мнението?

20.   Така си говорят някой хора. Все им се струва, че в чужбина всичко е по хубаво. Та, в коя чужбина са направени тестове на всички? Ние все искаме безплатно. И сме научени, някой да ни уреди, това което искаме - за без пари. Дано по бързо да се подобри ситуацията в целия свят. Живея в европейска държава. И си мисля, защо когато Русия направи нещо добро, не се приема. В настоящата ситуация, защо света не работи заедно и да надгражда. 40 страни са заявили ваксина от Русия, а другите си чакат техните разработки.