Споделена история от Здраве

Грижи за болен възрастен
Здравейте, в тези времена с Ковид ми се налага да търся дом за болен възрастен, приемат ли? Някой търсил ли е за Шумен или района? Моля, споделете впечатления ако имате.

Коментари

1.   Ако в "тези времена" именно оставиш болният възрастен в дом го осъждам на смърт, знаеш го, нали?!
Аз не бих оставила никой близък възрастен в дом, особено докато веят още "удобното" разрешение- модерният вирус.
Освен ако целта ти не е да се отървеш...

2.   Пиши в Ютюб Иван Бобулев Аз Го видях

3.   Не бъди боклук гриѫи се за възсрастния както той се е грижил за тебе.

Братан.

4.   И защо авторът да е боклук? Ами ако възрастният изисква специални грижи и създава проблеми и неприятности, а авторът не може да се грижи или примерно живее с жена и са младо семейство, какво, да си пожертват младините ли? По-добре в дом.

5.   Никой от пишещите не се е грижил за дементен възрастен човек. Не ги слушай, в Дом за стари хора възрастните намират приятели, получават редовно подходяща храна и им почистват. Ако го гледаш с какви пари ще живеете и ти и дядото/бабата. Като работиш може да заделяш парички за да му купуваш допълнители неща. В Социалните домове вземат 70% от пенсията, но не повече от 450 лв. Като отидеш в Социални грижи там ще ти кажат къде има домове и какви възможности за настаняване има. Във Варна има повече възможности и е добър Свети Георги. Търси контакти в Гугъл.
Свекървата на моята сестра имаше тежка деменция, но много подвижна, с малка земеделска пенсия. Даваха ѝ 2-3 месеца. Настаниха я в Свети Георги и бабичката живна, вече е там година и половина

7.   До 3

Имам работа, кяото отнема от 8 до 14 часа на ден и живея в едностаен апартамен, защото спестявам за жилище. Обясни ми, как да гледам 92 годишна баба, живееща на 130 километра? Ако имаше кой, щях да му платя да я гледа там. При мен няма как, а да се преместя на място, където максималната заплата е 1000 лева, а за моята работане са и чували, няма да стане.

8.   Защо му търсите дом, за да вземете неговият ли? Като не искате да го гледате, пуснете обява, че има възрастен човек, кой дава жилището си срещу гледане. Ще се намерят много хора, които ще искат да се жрижат за стареца.

9.   Автора:

Не съм съгласен с номер 1, ако беше толкова страшен този вирус всичките домове да са изгърмели досега. Само няколко бяха тези в страната с коронавирус и няма чак толкова много починали.

А да оставиш човек сам, след като не можеш да се грижиш по-добре ли е? Няма как хем да ходя на работа, хем да се грижа. Значи за да не умре от коронавирус, да падне и да си счупи нещо, понеже е оставен сам? Ами един възрастен човек може и от грип да умре, понеже всяка година има епидемия от грип и заради това да не ги настаняваме, където ще има кой да се грижи цял ден с тях?

11.   Който не е гледал, той не знае.
Евала на жената обаче, 92, супер години.