Споделена история от Здраве

Как оправих дисковата си херния
Искам да споделя как си оправих дисковата херния, ако някой иска да пробва. Пробвах всякакви неща без операция, защото повечето ги осакатяват, но нищо не помогна и един дядо ми даде акъл да се масажирам със сапунена вода като в турските хамами. Каза ми, че това не се оправя окончателно, но можеш да пребориш симптомите и болката. Просто вечер и по възможност сутрин влизаш в банята, взимаш обикновен сапун, не течен, ако е селски правен сапун от свинска мас още по-добре и натъркваш го в ръката си да се получи пяна и започваш да си масажираш болното място, където боли с пяната. В сапуна имало сяра, който помага, прониквайки в кожата. Аз го правя около 5-10 мин. вечер, като предварително намокрям мястото и след процедурата го изплаквам с не много топла вода, тъй като тя е противопоказна при дискова херния. След това се мазвам с конски мехлем с камфор (не загряващ, а охлаждащ), каквито продават във ветеринарните аптеки.

Веднъж се бях схванал и така само за 2 дни ми минаха болките. Макар че според него е добре да са поне 5 дни. Сега го правя всеки ден просто профилактично и не съм имал проблеми. Ако периодично се комбинира с бабини зъби, ефекта е още по-добър. Ако някой желае, може да напиша рецептата в коментарите, но я има и в нета.

Също е добре всяка сутрин да не се става директно от сън, ами първо да се седне само на края на леглото и после полекичка да се пусне гърба пак на леглото, така че да се легне. След няколко секунди пак се изправяш, за да седнеш отново, след няколко секунди пак лягаш и така 5-10 минути. Ако се прави 2-3 пъти дневно още по-добре. Това укрепвало нервите около гръбнака и значително намалява риска от схващания, сецвания и т.н. Това ми го каза същия дядо, той малко си пада лечител и е намествал хора с прищипани нерви и са се изправяли за секунди буквално.

Ако на някой му помогне, ще се радвам, на мен лично много ми помогнаха и не съм имал повече проблеми, а преди почти постоянно си имах болки.

Коментари

2.   За здрав кръст след херния, трябват упражнения. Целта е да се увеличи мускулната маса и сила, за да поддържа кръста в неутрална позиция.
Има много упражнения в интернет, както и в дебелите книги.
В БГ не знам дали има достатъчно информация, но в англоезичен вариант има предостатъчно.
Аз редовно правя няколко вида планк, хиперекстензии, мъртва тяга и клек. Отделно повдигане на краката от вис, както и просто увисвам на един лост,а краката са у въздуха. Последното го препоръчвам за по-мързеливите.
Понякога си правя самомасажи с фоумролер, също доста помагат.
Не съм диагностициран с херния, но познавам такива, и всички правят редовно упражнения за да не изпитват болки.

3.   Първо на колко си години? Гръбначните заболявания са много видове, това, че на теб са помогнали масажите, на други може да навредят. Сапуна само е като лубрикант, никаква сяра няма в него, по скоро ти е помогнало конското лекарство, защото камфора загрява и спомага кръвоснабдяването. Методите на №2 имат резон, със сигурност ще носят ползи.

4.   Благодаря!

5.   И аз благодаря.

Разбирам идеята и я споделям.
А аз като усетя че имам проблем, имам един вълнен дълъг пояс, увивам се и спя с него.
Много помага, как, незнам, но ме отпуска.