Споделена история от Здраве

Болки в щитовидната жлеза (с Хашимото)
Здравейте,

преди 2 години след прием на прекалено много кофеин и получавайки паник атака започна да ме боли в областта на щитовидната жлеза. Гледаха на ехограф, че има някакви образования типични за Хашимото, после няколко поредни кръвни изследвания показаха антитела както и понижени щитовидни хормони - т.е. типична презентация на Хашимото с хипофункция на щитовидната. Пробвах да го лекувам с ограничаване на различни храни (съдържащи глутен, премахване на определени плодове и др.) в продължение на година, но нямаше ефект. Още ме болеше и още имах антитела и понижени щитовидни хормони. Почнах да се лекувам по традиционната медицина - просто с прием на външен хормон. Също не бих казал, че имаше ефект - пак имаше антитела и пак понижена функция (даже още по-понижена, защото приемах външния хормон). И болката си стои. Четох в нета, че в 99% от случаите на Хашимото няма болка, но много рядко има болезнени прояви. Явно моето е от тези. Впрочем, още преди паник атаката имах редки случаи да ме боли в тази област, но обикновено минаваха за няколко часа. А сега стои с дни, седмици, месеци. И примерно се успокоява болката за една седмица и после пак - 2 месеца болка. Изключително е неприятно.

Въпросът ми е - някой друг имал ли е болки в областта на щитовидната жлеза? Как се е лекувал, ако е?

Коментари

1.   Моринга на прах и магнезиев хлорид, ще се излекуваш, не просто да потисне симптоми.
Проучи и двете, но търси на друг език, на български много малко инфо има за морингата специално, а е от най- силните натурални антибиотици.
Като екстра към горните можеш да приемаш и витамин Д, оптималната опция.

2.   https://youtu.be/eheNI88PALQ

Знаеш Пътят

3.   За хипофункцията - мултивитамини със селен и йод няколко месеца. Моята щитовидна жлеза беше увеличена и се оправи по този начин. За Хашимото - детокс, с цел изчистване на налепите по червата и заздравяване, след това на микропукнатините, през които излизат хрнителни остатъци. Имунната система ги атакува и от там идва автоимунното заболяване. Напълно премахване на пшеница - готви си хляб от спелта например, нея не я пръскат с пестицид, който прави микропукнатините в червата, само пшеницата я пръскат с това. За детокса препоръчвам диатомична пръст или зеолит,в никакъв случай чайове, защото те ти изкарват и добрите бактерии, а ти определено не искаш това. Тия неща ги знам от лекари. Провери си ги в интернет. След няколко месеца като ти заздравеят червата, ще можеш да ядеш пшеница в малки количества. Но трябва да си ги поддържаш здрави, за да не се получат налепи и загнивания(те стават от прекалена консумация на пшеница при почти всички). Не е лошо да си вземеш и пробиотик за няколко месеца. Но мултивитамините, детокса и ограничаването на пшеницата са ти основните неща. Няма как да не се подобриш. Аз щитовидната жлеза си я оправих само с мултивитамините, задължително да имат и йод и селен. Без йод не може да се произвеждат хормоните н щитовидната жлеза, той е основен. Но не взимай повече от дневната доза, иначе ще докараш хиперфункция. Мултивитаминте са дозирани и няма проблем, чети съдържанието. Успех.

4.   За болката, забравих да добавя - тя може би ти е от хипофункцията, според мен, но все пак си питай лекар. Ако трябва направи още изследвания. Мен ме болеше само при преглъщане, беше ми увеличена само щитовидната жлеза. Като пиеш йода и селена, ще се оправи, ако е същото нещо.

6.   предните киментари добре са те посъветвали. само да допълня яж храни и богати на витамин А. и все пак посети уши нос гърло, да не би да е от нещо друго болката.