Споделена история от Здраве

Загуба на мирис и вкус
Заразих се с корона вирус. Имам леки симптоми от една седмица вече. Усещам, че съм пред оправяне. Най-гадното е, че нямам мирис и вкус. Имате ли някаква идея след колко време ще се възстановят? Има ли някой който е изкарал вече вируса и е имал същия проблем?

Коментари

1.   За съжаление мисля, че е добре да се подготвиш за нова реалност, в която отговорът е ... никога.
Потърси съвети от психолог за grief counceling и справяне с проблема.

УСпех....

А може и да ти мине до ден-два, де! Деа знам! Да не съм доктор! За ко мапиташ мене?

2.   Ще се възстановиш ,много имат този симптом

3.   Значи слушай сега баце ще ти каже как да се справиш! Първо вземи си праз и чесън и се набухвай яко всяка вечер, гарантирано след 3, 4 хапвяния ще си върнеш и вкуса и мириса. Също се ваксинирай редовно с народната ваксина (ракия), за предпочитане да я сгрееш! Може и вино да сгрееш и да сложиш лют пипер вътре. След тези процедури отново ще можеш да пориш мадамите! Бързо оздравяване! И к*р за Covid-19....

4.   До 2 седмици трябва да започнат да се връщат нюхът и вкусът

5.   Хахаххах, номер 1 е голем филмар , според него направо да си сглобиш кофчега и при свети Петър. Естественно че ще си върнеш вкуса и мириса covid не уврежда вкусови рецептори :D. Единственното което може да ти стане е че след като мине, храната ще ти е много по-вкусна ! Не се притеснявай !! Даже те съветвам да не четеш много много за covid и последствията ,защото ще се побъркаш !

6.   Две седмици плътно...

8.   Току що по БТВ преболедувала обяснява, че вече повече от месец още няма обоняние и вкус, а иначе се чувства добре, даже и плазма ще дава.

9.   Аз пък искам да питам автора/авторката какви точно симптоми има, щото си мисля, че всички ще го изкараме това чудо рано или късно, пишат се едни неща, че ако имаш хрема, не е Ковид и тн. Много противоречиво. Ако може да опишеш кога усети, че нещо не е наред, как го усети точно и изобщо всичко, ако не е нахално, че питам.

10.   От Автора към Номер 9: Имам всички симптоми : болка в главата без да имам кръвно и температура, гадене, болки в мускулите, загуба на мирис и вкус, разстройство, страшни болки около очите, отпадналост и липса на сила. Може би е странно това, че нямам температура. Имах първите два дни нещо около 37, 5. Симптомите ме удариха преди точно 10 дни за около 30 минути ме свалиха на легло. Сега се чувствам по-добре. Личния лекар ми предписа антибиотик и витамини. Днес започнах да чувствам леки миризми (точно 10 дена след предполагаемото заразяване и появата на всички симптоми). Не беше толкова страшно, но не е приятен вирус. Млад човек съм 27 годишен без никакви заболявания, работя нещо което ме свързва постоянно с много хора и нямам идея от къде може да съм се заразил. Постоянно нося маска. Благодаря на всички за отговорите!

11.   Аз също имах вируса със същите симптоми, но изключително леки и ако не беше болен мъжът ми нямаше да разбера, че го имам. Странно беше главоболието, защото мен рядко ме боли глава, но понеже работя психически натоварваща работа и си мислех, че е от това. Проблема е, че също нямам мирис и вкус. Не усещам абсолютно никакви миризми и усещам вкуса по-много странен начин, което ми пречи да се храня нормално. Вече съм така една седмица и не знам до кога ще продължи понеже е доста неприятно. Аз също не вярвах в този вирус, но бих посъветвала всички да се пазят, защото наистина съществува и всеки го кара по различен начин.