Споделена история от Здраве

Ковидиотизъм
А имаше един филм със следния сюжет:

1. Мъж, пътник, чука на вратата на самотна жена. Тя го приема да живее при нея.
2. Там има отдавна захвърлено детско микроскопче и мъжа започва да си играе с него от скука.
3. После започва да твърди, че вижда микроби и показва на жената. Тя НИЩО НЕ ВИЖДА, но снизходително му се усмихва.
4. Той обаче постепенно казва, че започва да вижда микроби навсякъде, убеждава жената и в един момент НЕЙНАТА ПСИХИКА СЕ ПРЕЧУПВА, тя започва ДА ВЯРВА, че вижда МИКРОБИ също.
5. По-натам двамата започват КАРАНТИНА - Увиват се с ФОЛИО, увиват и цялата къща в АЛУМИНИЕВО ФОЛИО... Пълна "ПАНДЕМИЧНА СИТУАЦИЯ".

6. Накрая на вратата чукат САНИТАРИ, търсещи ИЗБЯГАЛ ЛУД от съседна КЛИНИКА, имащ екстремна фобия към микроби до такава степен, ЧЕ Е ОПАСЕН ЗА ОБЩЕСТВОТО.

7. За съжаление и ЖЕНАТА БЕ ТАКА ИЗКУКАЛА, че прибраха и нея.

- Жалко, че сега няма кой да прибере РАЗБЕСНЕЛИТЕ СЕ ФАШИСТКИ ПСИХОПАТИ!!!

- Някой моля да ми каже името на филма, искам да го препоръчам на всичките си колеги и приятели!!! Мисля, че е американски от периода 2000-2010, психо-ужаси. За съжаление от няколко часа не мога да го намеря, имаше го навремето в замунда.

Поздрави, от един ИСТИНСКИ УЧЕН (сред последните останки от тая жалка цивилизация)!

Коментари

1.   Поздрави от друга "останала" още сред последните жалки остатъци СРЕД тази (90%) цивилизация...
Не го знам филма, но описанието ти определя почти точно.
Не забравяй обаче, че ги "смъкнаха" до онези 98% генетично съвпадение с техните "родственици" и ги програмираха според търсенето...
Само искат долу- горе "добър" господар който да им дава храна и играчки. Не искат сами да са отговорни за животите си, даже не знаят, че могат.

2.   Учен бил той... смях в залата! :D

3.   Звучи нещо от сорта на "The Outer Limits". Беше добро сериалче навремето...

Иначе вече няма "цивилизация" per se, само корпорация и тя притежава умовете и живота на хората. С едно филмче няма как да стане работата, те им промиват мозъчетата 24/7 по "новини" и "социални мрежи". Естествено в кавички, защото как да имаш новини, като няма журналистика в истинският смисъл на думата, и какво е "социалното" във виртуалният фейсбук, инстаграм, туийтър и подобните им. Всичко е подменено.

Аз лично ги разбирам хората днес - феминизирани, страхливи, необразовани, готови да приемат следващият Сталин или Хитлер с отворени обятия. Естествено - да ги спаси. Тук особено в България, "спасителите" са на почит. Колко сменихме, и аз не помня. Но една бивша/настояща мутра, се оказа най-големият спасител от всички... И както сам си призна къде се крие успехът му - защото е прост колкото и народа който го избира вече не знам колко пъти.

Но как пък цял свят го видяха спасителя точно в лицето на Бил Гейтс... Бе преувеличение, магаре да беше, повече интелект щяха да покажат... Един човек който пробива публично по изключително тъмен начин в софтурният бизнес чрез продажбата на продукт който купува от друг и пласира благодарение на мама в IBM. Съден и осъждан многократно за монопол и некоректни пазарни практики, после се захваща с още по-сенчест бизнес с ваксини. Това е пък заради тати който е евгенист. Да, пак публично споделено от самият него. След това съден за убийства и причиняване на паралич на деца в Индия и Африка чрез ваксини. Има публични документи. Изгонен беше от Индия. Но дори не ти трябва това да знаеш, само трябва да му видиш маниерите, физиономията, гласчето, за да ти стане ясно че нещо психически не му е в ред на тоя човек. Но ей ти, с пари колко лесно се манипулират толкова много хора. Не само хора, цели организации... защото пак - публична информация е, че той е номер едно финансист на СЗО. Които всички ние безусловно следваме в тая битка с... неивидмия убиец. Имаше една приказка - което не се купува с пари... се купува с много пари. Много е вярна за съжаление. А това което става в момента, не е купено дори само с парите на Бил (които не са малко), а такива които стоят толкова горе, че дори не им знаем имената. Всички софтуерни компании в Калифорния се контролират от едни и същи хора. Които притежават и всички средстава за информация. И компании като Амазон. Това не е извадено от някоя книга, това го живеем. Имам предвид няколко от нас, които още имат съзнанието да живеят в реалният свят, защото 99% са напълно във виртуала.

4.   Contagion- мисля, че това е филма, който търсиш!

5.   Да, четох те и в Dir-а.
Е хайде кажи де, кой е филмът?