Споделена история от Здраве

Сандалите с чорапи
Здравейте, пак съм аз. Пиша тук, за не знам си кой път тази седмица. Реших днес да разгледаме един много специфичен и важен за обществото казус. Нещо което някой хора одобряват, а други закленяват. Не, не говоря за църквата, говоря за сандалите с чорапи. Сигурен съм, че всички от тук които са носели сандали с чорапи, знаят колко е удобно. Какъв е проблема обаче? Винаги ще се намери една жаба, която да каже,,ъъъъ сандалите с чорапи съ грозни и нъ съ модерни". Не скъпа жабо, ти си грозна и не си модерна. Тази тема може да се разглежда много, но накрая ще стигнем до психологически анализ на Българина и неговото недоразвито мислене. Затова, скъпи дами, господа и жаби, споделете вашето мнение, върху сандалите с чорапи. Аргументирайте се, ако не ги харесвате и не квачете много.

Коментари

1.   Не е само българина, много народи разсъждават по същия начин за сандалите с чорапи. Освен англичаните, те си ходят по всякакъв начин. Може би и затова са една от най-развитите държави в света, защото са си оправили мирогледа. Но почти целия друг свят гледа на това, като на една много лоша комбинация. Сандалите са създадени, за да може като ги носиш да ти е прохладно на крака. А с чорапи изглежда странно, че дори грозно. Грозно е да гледаш чорапите на някого.

3.   Не бих обула сандали с чорапи.....

4.   Хайде, поредният неграмотник пак дава акъл, поучава, назидава, света оправя! Бе, носи си сандалите с тумани, ако щеш, ако искаш и с шушони ги обуй, какво им пука на хората за миризливите ти крака! Ама да седне, да понаучи езика, на който пише небивалиците си - не!...

5.   Супер грозно и смешно изглеждат сандали с чорапи. Виждала съм го в много държави-ясно че там на хората не им пука как ходят навън, но комбинацията е потресаваща. Сандалите са за бос крак, ако искаш чорапи, сложи си затворени обувки- елементарно.

6.   Правил ли си професионална консултация ? На някои помага .

7.   И аз винаги съм се чудела откъде произлиза това. Има дни, които са по-хладни, но не толкова, че да се сложи затворена обувка и краката да се изпотят.

8.   Идеята на сандалите е да са отворени за да не ти се спарват краката в жегата. Щом ще слагаш чорапи, явно не ти е горещо и в такъв случай носенето на сандали става излишно, ами по-добре си намери удобни затворени обувки. Не е само въпрос на вкус или мода, а просто да носиш съответните обувки в съответния сезон. Точно както не носиш ботуши на босо в жегите, точно така не би следвало да носиш и сандали с чорапи когато е хладно, вали дъжд и изобщо времето предразполага към носенето на затворени обувки.

9.   Аз не бих обула сандали с чорапи, но пък не ми пречи как са обути твоите крака. Добра е идеята пне малко човек да се научи да си гледа себе си собствената си паничка да критикува и да спре да критикува другите.

10.   Хич да не ти дреме.
Аз много обичам да си седя с пижамите (или дрехите, с които съм си легнал). Топли са, невероятно удобни и даже съм ходил на работа в офиса с пижамата си (под костюма, разбира се). Беше миналата година октомври месец, невероятен студ от рано..., но аз...аз бях подготвен.

11.   Станало е пролет. Искам да изляза на топло. Слагам си сандалите. Ама да си сложа и чорапи няма да стане. Дори и да съм някъде, където не ме познават.

12.   Имаше един лаф, че презервативите предпазват от забременяване в 98.5% от случаите, а сандалите с чорапи - на 100%.
Никой на никой не може да каже какво да носи и ка да се облича...всеки сам си преценява. Просто комбинацията сандал-чорап се счита за едно от емблематичните доказателства за липса на моден вкус у този, който ги носи. Вид модно престъпление :)
Аз лично също го намирам за ужасно неестетична комбинация, когато са носени от мъже. При жените е по-различно, виждал съм и добри съчетания от фини чорапки и красиви дамски сандали.

14.   Номер 10, единственият човек, който можеше да си се размотава по пижама на публично място, без да изглежда нелепо, беше Хю Хефнър. Ти със сигурност не си дядо Хю, така че не ставай за смях.

15.   До 14

Всъщност е популярно и в Китай. Пишат алгоритми, дето следят по камерите кой носи пижа, I shit you not!

16.   Грозно е, непрактично е и е нехигиенично.
В никоя от традиционно топлите страни, в които по принцип се ходи със сандали през съответния сезон, няма да видите такава комбинация. Идеята на сандала е да може ходилото да диша. Ако ти е студено и се налага да слагаш чорап - значи че трябва да изчакаш със сандалите. Има достатъчно видове обувки, които да се носят през преходния сезон.
Това със сандала и чорапа го правят обикновено хора, идващи от по-студен климат като скандинавци и германци, просто защото не са свикнали с друг тип климат и са научени, че за да не настинеш си трябва чорап...

Лятото в България при 25-32 градусови температури да ходиш с чорапи е излишно и най-малкото нехиенично. Ще завъдиш гъбички така. Ходилото има нужда да диша. Естетическите съображения ги оставяме на страна. Не виждам въобще кое му е удобното според автора.
Времето или става за сандали, или не става.
Джапанките, ако имаше чорапи с отделен показалец, сигурно и тях щеше да искаш да ги носиш с чорапи, а?

17.   Живея в UK. Носят си джапанки насред зима, носят си боти и ботуши насред лято, а пък, за сандали с чорапи - носят си ги, като стой та гледай. И чехли с чорапи. Тук никой, на никого не се присмива, поне хората които са около мен. Един много студен декемврийски ден в огромен магазин, една едра, почти млада жена, айййй, почти гола. Много къса пола, потниче и чехли. Всичко в различни електрикови цветове, жълто, зелено, оранжево. На главата панделка - голяма. Хора, казвам ви, тази жена имаше енергия за няколко човека. Привличаше погледите от далече. Не знам как, обаче като я видях и ми стана топло. Наистина. Просто ми стана топло. Кой, както иска да се обува и каквото иска да си облича. И в БГ когато съм, хич не се впечатлявам. Нали аз съм с прилично облекло, според моите разбирания, за другите нямам нито време нито желание, да ги мисля.

18.   Според мен всеки има правото да носи каквото си иска без да му пука за останалите.

19.   Крайно време е, и на никои да не му пука, какво носи другия и как го носи. И никои да не се изявява като последна инстанция - модерно ли е, хигиенично ли е, удобно ли е и пр.