Споделена история от Здраве

мъжки/детски проблеми
Здравейте,
Обръщам се към вас с молба за съвет относно мъжкото достойнство на 5 годишния ми син. Имам притеснения че кожата (обвивката) отпред е много тясна и не може да се забели така да се каже, тоест главичката на пениса му е все прибрана, което ме притеснява да не би по някакъв начин да възпира растежа на мъжкото му достойнство. Моля за съвети ако сте преминали през подобни притеснения.

Коментари

1.   Заведете детето на хирург да прецени има ли фимоза или си въобразявате.

2.   Най вероятно има фимоза.Заведи го на детски гинеколог и той ще ти каже какъв е проблема.Няма нищо страшно.

3.   Има фимоза, често срещано е. заведи го на уролог.

4.   Абе хора, вие педиатри и съпрузи нямате ли? Не ви ли казаха, че на малките момченца пенисът трябва да се оголва периодично, от около половингодишно, примерно по поне два пъти месечно, докато не станат на около 4 годинки?

Масова техническа неграмотност, масова...

5.   Трябва да го забелвате редовно при къпане. След като е вече на 5 години, научете го той сам да го прави докато го къпете.
Имам двама сина и това ми го препоръчваха лекари още докато бяха бебета.

6.   2, я се скрий - на детски гинеколог се водят момиченцата.
Подкрепям номер 1, 3 и 5. Но съм в абсолютно съгласие с номер 4 - саркастичен е, но като майка на две момчета съм със същите чувства, след този нелеп въпрос.
Авторката - малките момченца имат чурки, а не "мъжко достойнство". Проблемите се решават, когато ги наричаме с истинските им имена. Но, едва ли ще ме разбереш...

7.   №5 на 5г възраст е вече късно. Почва се от три месечна възраст за да го забели й трябват едно 2-3 месеца и така трябва да му бели пишлето всяка седмица. Сега на 5г е вече за хирург той да прецени как са нещата. На 5г детето разбира ще го боли много ако го почне сега, ще го стресира, може и да му развали сексуалната психика.

8.   Дами, майки, може ли да се включа с нещо. Мъж съм, имам някакви спомени не знам дали е било същото, и затова реших да прочета темата.

Като бях дете си спомням как майка ми и леля ми(сестра й) ме заведе на лекар, не знаех какъв е този лекар. Може би съм бил на толко, 4-5г. Едни от първите ми спомени.(разтуптя ми се сърцето докато го пиша, че ми е лош спомен, а вече съм голям мъж)
Влязох в кабинета, дръпнаха ми панталоните и гащите до колената без да ме събличат, сложиха ме да легна. Доста лош спомен :D уф изведнъж майка ми ми хвана ръцете, леля ми краката и доктора за няколко секунди ми правеше нещо, на пишката, което много ме заболеше, а аз виках с глас. Нямам представа какво е, може би съм имал проблема, който описва авторката. Навръщане от лекаря ме щипеше много и едвам ходех. И си спомням, че дълго време майка ми ме слагаше в леген със смрадлика за забелване на пишката ми, защото имаше проблем да не мога да я забеля докрая. Но за този проблем вече знам и си спомням добре, че не беше фимоза да ми е тесна кожата, а някакси ми беше залепена кожата дополовина и не можех да я дръпна цялата назад. Това с смрадликата си беше чисто мъчение за мен, като идваше момент и не ми се живееше. В крайна сметка си спомням, че се забели докрай, и ми казваха като пикам да стискам кожата най-отпред за малко за да влиза урина между главичката и кожата, която се забелва.

Така, че авторке, действай... Не се бави. Всичко ще се оправи. Не знам дали имам щети по психиката както казва №7, но щом имам спомени значи все пакне е било много приятно, но се оправи и сега имам хубава паца :)