Споделена история от Здраве

Имате ли познати или роднини, изкарали КОВИД с придружаващи заболявания?
Имате ли познати, приятели или роднини, които да са изкарали Коронавируса, но да са с придружаващи заболявания. И как е протекла болестта при тях?

Коментари

1.   Да, на майка ми, най добрата и приятелка, нейния мъж, имаше положителен ПСР тест, мъжа и е на 63 години без придружаващи заболявания поне така си мисли, на пръв поглед здрав прав човек,тренира още имаше лека темпеартура един ден, и това е цялата карантина я прекара без едно оплакван,е и той вече се съмнява в смъртноста от ковид 19, след като сам се убеди в това, щото първоначално му казваха че има 80 % шанс да го вкарат в интензивното на обдишване, и човека много беше изплашен, но след вече месец му няма нищо.

2.   Нямам нито един познат, който да е бил заразен с модерния вирус. Само разни известни кифли, мутри и политици по ТВ, които си звучат много добре и им минава бързо. За сметка на това изкарах гнойна ангина, 100 пъти по-брутална от т'ва грипче, лекарката каза, че толкова гной не е виждала през живота си и за малко да е отишла в мозъка и да замина. Ако имаше пандемия, досега не само да съм чула за познати починали от вируса, но и всяко семейство щеше да е дало по минимум 2-3 жертви.

3.   Имам познати, живи и здрави, само при единия протече тежко, но не знам дали са имали други болести.

4.   Баси тъпият въпрос... Но да, в абсурдна ситуация живеем. От CDC казват, че ~95% от смъртните случаи всъщност са на хора с придружаващи заболявания. Разбирай 99%, защото те на блъснат пешеходец слагат диагноза "ковид" ако тества положително или пък баща му е тествал положително...

Като имаш други сериозни заболявания, естествено смъртта идва като резултат от тях и зависи колко тежки са те... От коронавирусите можеш да вдигнеш една температура защото организмът ти се бори и това е. Как ще го преживеят тоя "ковид"... по-абсолютно същият начин както сме го преживявали предните много, много хиляди години... Грипоподобните заболявания ги минаваме два пъти на година по тия ширини. По-лабилните хора го отнасят. Изчислява се че грипът в някаква степен допринася за смъртта на 600 000 годишно. И да, коронавирусите се числят към грипоподобните заболявания ОФИЦИАЛНО. Не са нищо ново... до тоя невероятен щам COVID, който Китай изкара и забрави, но останалият свят още го играе, че е дошъл апокалипсиса... Що... аз съм склонен да вярваме, че това съкращение наистина значи - Certificate Of Vaccine IDentification. И това не са "конспиративни теории", това е нещо което самият Бил Гейтс казва, че иска да прокара. А кой е Бил? Главният спонсор на Световната здравна огранизация и GAVI чийто заръки следваме безусловно и чийто продукти (т.е. ваксини) ще купим с народни пари (пак безусловно). А, между другото го съдиха в Индия и Африка за убийство и осъкатяване на деца чрез ваксините му, но кой ти гледа тези неща... Важното е пари да имаш, и можеш да се изкараш светец в днешно време.

5.   Не. Но знам за случай на млад мъж който почина от канцер, но го писаха ковид.

6.   Да, имам и познати, и пациенти.

7.   Сега аз и мъжа ми сме с ковид. Аз също казвах, че всичко е надценена и е смешен грип, но..... Мъжът ми е 11 ден с температура минаваща 39градуса. Аз съм 7 ден с температура,също такава. Той вече няма сили да мръдне. Приказвате много, ама ако ви дойде до главата, недай боже,друга песен ше запеете. И не сме някакви старци, аз съм на 38г., той на 44г. и двамата без придружаващи заболявания

8.   Познавам много прекарали вируса, без други заболявания и един с придружаващи, който не го изкара.

9.   имам 8 познати които изкараха болестта. четири от тях на възраст над 60г, повечето имаха кръвно, някой диабет и си оздравяха. Другите 4 са млади даже едното е дете, май то прекара най тежко имаше по висока температура. В момента моя позната е на 28г и е заразена, има температура 37, 5, и болки в мускулите, спи под завивките и това е. Повечето си купиха машинка за мерене на сатурацията, да си следят кислорода в кръвта.