Споделена история от Здраве

Необяснима болка в костите или ставите
Здравейте! На 17 години съм и преди два дни се появи необяснима болка в ставите ми или всъщност са костите, не съм много сигурна, тъй като ми е за пръв път. Болката не е постоянна, а е пулсираща и периодична. Първо ме боли примерно коляното след това се премества към ръката (не цялата, а все едно отделна кост), пищяла или кокълчето на крака. Търсих в интернет, но там само за болести пише и ми писна да чета само затова. Невъзможно да е от времето, защото лошото време засяга стави и кости, но на възрастните хора, които имат проблеми. А аз никога не съм имала проблеми и не знам как така се появи всичко. Нито имам физическо натоварване, нито нищо. Стоя си удома постоянно и това е. На някой случвало ли му се е? Или пък някой знае ли от какво може да е?

Коментари

1.   Вероятно ти липсва магнезий. Виж из ютуба как да си направиш за впръскване магнезиев хлорид, така по- лесно се абсорбира.
Не че, е голяма философия, де. Преваряваш вода до кипене, след като изстине следваш 50:50 вода с магнезиев хлорид, слагаш в шишенце с пръскалка и готово. Най- добре след баня да впръскваш директно по кожата, абсорбира се бързо. Остава малко като "солено" както когато излезеш от морето.

2.   А защо не отидеш до личния си лекар и не му кажеш за притесненията си? Дано да не е нещо сериозно, но на него това му е работата. Той ще ти каже дали трябва да си направиш изследвания и какви. Дори и малко време да изгубиш и изследванията да са добре после ще си по-спокойна, че всичко е наред.

Още повече на 17 не би трябвало да дължиш такси за преглед. Ако има нещо, което трябва да се плати сигурно ще ти даде направление.

3.   Опитвай да ядеш поне по 5 вида плодове и / или зеленчуци. Препоръчително е поне по 400 грама на ден. Това ще рече че всеки плод / зеленчук е хубаво да е поне по минимум 80 грама.

Причината за препоръката е че всеки плод и / или зеленчук има разновидни витамини и минерали. Тялото ти има нужда от всички витамини и минерали и за това и е хубаво разнообразие за да добива тялото ти всички и във достатъчно количество. Костите ти се рушат и обновяван постоянно от остеокласти, остеобласти, остеоцити и тъй като тялото ти е съставено от милиарди и милиарди живи микро-организми (клетките), то те трябва да се подхранват за да може да продължат да се размножават гогато умират, както и за да може да въздействат едни на други.

Звучи скъпо да ядеш 5 различни плода и / или зеленчука на ден но не е задължително да е скъпо. За пример една ябълка е около 100 грама. Един средно голям домат също, ако ме разбираш? Трябват ти 400 грама общо минимум на ден и е препоръчително 5 различни плода или зеленчука да са, по минимум 80 грама от всеки различен плод / зеленчук. Глава лук да е пак се брои. Картофите не толкова.

4.   Ревматолог и изследвания може да са много неща ,либса на витамин д някое автоимунно заболяване и т.н първо личен лекар!Успех

5.   Имах такъв проблем като млада.Отиди на лекар уши нос гърло.Най-вероятно е инфекция от сливици.Прави се едно изследване ,което се казва AST.Aко е повече от 200 не е добре.Това е реактивен артрит .

7.   Малко физически упражнения, но внимателно, след загрявка. Вземи си калций и магнезий, а не само магнезий. Магнезияне е за мускулите. Възможно е да е от времето, и аз не съм стара баба, пък ме боли, особено ако е имало стари травми исчупвания там.

8.   Moже да е кораната , както и някакво друго заболяване .Свържи се с ЛЛ .

9.   Хората не се научиха без необходимата квалификация и образование да не дават съвети за нещо , което не разбират.

На 17 години няма какво да ти се случи. Или си хипохондричка или си болна от нещо. Ако си болна - отивай на лекар , недей да питаш тук.