Споделена история от Здраве

Липса на обоняние
Здравейте. Всички знаем в каква обстановка се намираме в момента. Covid-19. Като един от основните симптоми се изтъква липса на обоняние. И едва сега разбрах, че за много хора това не е нормално. А при мен липсата на обоняние е нещо нормално с всяка настинка. Аз почти всяка зима си настивам поне по 2 пъти и винаги носът ми се запушва, а с него губя и обонянието и вкуса си съответно. Много ми беше странно да разбера, че някои хора дори със запушен нос си усещат аромати. При вас как е? Иначе аз съм добре, здрава съм. Пожелавам здраве и на всички вас. Просто ми е любопитно да разбера.

Коментари

1.   Никакви аромати не усещат със запушен нос, просто на много сега им харесва новата драма с модерния вирус и се вживяват.
Вече започнаха и с глупости като "пада ми косата, със сигурност е ковид" човешката простотия е без граници и за това така лесно ги бутат в стадо, да си блеят задружно.

2.   Авторке, ти срина всичките им усилия, опитват се да изкарат коронана за по специален и опасен вирус от гриповият. Д-р Мангъров им го каза, а ти го доказа, че това си е съвсем обикновен грип, но за управниците им трябваше нещо по страшно, за да си спасят задниците и да крадат като за последно. От каквото и да умре човек, те го пишат от ковид 19, защото така им е изгодно. Обясни го на тези мними доктори, че при всяка настинка се губи и обонянието, не само при ковид 19!

3.   Такива като номер 2 нека отидат на едно дежурство на първа линия и да видят колко леко и весело го изкарват всички. А като почнат да вият зловещо в последните си мигове, е направо страшен купон. Като умре някой човек на 15-20-30 и трябва да съобщиш на родителите му, пада страшен смях. А като ги смъкваме в моргата и ги оставяме извън камерите, понеже няма места е направо турбокупон. Особено пък като ги погребват в чували като торба с кокали, понеже вече няма ковчези, пък е най-голямата веселба.

4.   При ковид се губи и вкус, и мирис. Там е тънката разлика. Спрете да го подценявате най-накрая.

5.   3 Не знам за другаде, при нас са предимно възрастни и повечето оживяват, за другите градиве не знам.. Че им е тежко, тежко им е на повечето... Има и по - страшни неща все пак, нима един болен с инсулт не е тежък случай..

6.   И аз така си казвах , но при този вирус е по-различно .

7.   Ами и аз това викам още от март на моите познати: няма есен или зима когато да настина и после да не стоя цяла седмица без да усещам миризми и вкусове. Винаги е така. Запушва ми се носа и въпреки че обикновено си пръскам оксиметазолин за отпушване, пак нищо не усещам. Имало е случаи дори 3-4 дена след като съм оздравяла, да продължавам да не усещам вкусове, дори ходене на ресторант отмених веднъж защото храната буквално нямаше никакъв вкус. Съвсем нормално е. Случва се също и на хора с по-сериозна алергия които непрекъснато са с хрема. А при някои по-тежки случаи на синузит дори е необратимо защото нервните окончания отговарящи за вкусовите усещания атрофират и не могат да се възстановят. Но е рядкост, случва се само ако седмици и месеци ходиш с възпалена лигавица.

8.   До номер 3: смъртноста при млади хора (между 18 и 45 години) е 0. 1%. Не се вживявай толкова. Статистиката може да я видиш в worldometers

9.   Н 3, колко си ми "умничък" :)
Като толкова искаш да "разболяваш" хората поне емоционално, да беше се информирал че, ги кремират, не ги мятат в чували из ъглите на моргите.
Ти си и доказателството за явно платени "вируси" които да разнасят "заразата" до мозъците на хората. Хубавото е, че ще сте от първите които след "свършване на работата" ще си отпаднат... от модерния вирус, естествено, как иначе.