Споделена история от Здраве

Проблеми с черния дроб - моля за съвет!
Здравейте, обръщам се към вас за помощ!
През 2013г. прекарах много тежко някаква остра вирусна инфекция която остана неуточнена вече седем години.
От тогава до днес имам косопад и косата ми е суха и пада при ресане и без да я пипам. Страх ме е какво се случва с мен и искам да съм жива и здрава.:(
През 2018г. се започна ходенето по мъките и до днес няма решение по случая. Отидох при един специалист с ужасни болки и се оказа, че черният ми дроб беше уголемен и веднага ми биха инжекция, препратиха ме при друг специалист и ме гледаха на ехограф и се иказах с прегъната жлъчка. Лекарката ми каза, че имам мързелива жлъчка и да се храня често по малко и да избягвам определени храни. Като основен фактор посочи стреса и ме съветва да го избягвам. Ходих къде ли не ни опитах какво ли не без резултат и това много ме плаши! Полупих целулит, косопада си продължава даже косата ми вече е в окаяно състояние и ми се вижда скалпа и пътя ми се разшири ужасно много!
Няколко пъти ходих с ужасни кризи на лекар и ме връщаха държейки се с мен като с лъжкиня и това ме отказа да ходя по лекари вече. :( Храня се здравословно и спортувам, но болката си остана

Страхувам се за живота си:(
Не пуша, не пия, не консумирам кафе дори, единствено две неща ме съмняват, че биха могли да бъдат причина за увреждането му са: 1). къносване на косата в продължение на 10г. и в последните години няколко процедури за смяна на цвета, които може да са предизвикани някаква реакция; 2).в семейството ми често пъти се налагаше да гладувам, за да може да си платя картата за пътуване или дръг разход свтрзан с университета. Много пъти съм си лягала гладна. Вкъщи бях подложена на постоянен стрес, изпитите само допълваха картината и вероятно е вследствие на всичко преживяно...

Омъжена съм от две години и планираме да си имаме дечица и много ме е страх, много!!!!! Мъжът ми се оказа с репродуктивен проблем и това също ми повлия....

Старая се да не показвам емоции макар вътрешно да ридая. Наистина ми се живее, искам да имам дечица и да си умра на старинни.

Моля ви, ако имате лекар от който сте доволни в град Пловдив да ми дадете координати. Писна ми да ме гкедат като банкомат и да ми казват, че няма нищо като очевидно има причина да се случва всичко това. Знам, че трудно се намират разбрани лекари и моля за съвет към кого да се обърна. Искам поне като ще давам пари да си заслужава и да ми се обърне адекватно внимание.

Благодаря на всички прочели историята ми.

Коментари

1.   Аз съм имала подобен проблем, в България бях при лекари и ме въртяха само.
Намерих си добър гастроентеролог в Румъния..
Изписа ми Урсофалк, които пих 3 месеца по 1 таблетка на ден и повече от половин година си взимах хепатопротектори (редувах Liv 52, който макар че бях скептично настроена в началото заради билковия си състав ми подейства добре със различни протектори на черния дроб с екстракт от бял трън. )

Понеже Урсофалк-а си е скъп и ти трябва рецепта, консултирай се с някого учил гастроентерология и хепатология, дали е твоето нещо. Според мен е много възможно да имаш същото нещо, което аз съм имала (в миналото съм имала мононуклеоза, също вирусна инфекция, която уврежда черния дроб) Тогава са ме лекували, но за съжаление не съм ходила на редовни прегледи, никой не ми е казал че е трябвало...

И също ще те посъветвам не пий газирани напитки с подсладители и не яж маргарин. Яж много броколи и зеле. Успех, знам колко е неприятно и вярвам, че с постоянна грижа за себе си ще се справиш.

Колкото за косата.. ще ти трябва нещо да спреш косопада. За черния дроб ти трябват поне 2-3 месеца, за да видиш подобрение. Когато проблема е хроничен не става веднага. Да черния дроб има връзка с проблема, но докато го излекуваш ще трябва да вземеш превантивни мерки да запазиш останалата си коса. Най-добре е да отидеш до някоя аптека и да видиш какво биха ти предложили и да си вземеш или шампоан или ампули, а ако имаш финансова възможност и двете.

3.   Прочети книгата излекувай тялото до на Луиз Хей
Купи си Карсил за детоксикация на черния дроб.

4.   Въпреки, че се оплаквате от черния дроб всъщност проблема ви е в червата и храната. Жлъчния ви мехур вероятно е възпален и затова имате болки накрая на гръдната кост и малко в дясно.
Вероятно сте прекарали и вие като 1. мононуклеоза причинена от Епщайн-Бар вирус, но това е минало, което обаче е довело до уголемяване на черния ви дроб и възпаление на жлъчката. Самия черен дроб не боли, но жлъчния мехур направо кърти.
Най-доброто нещо което мога да ви посъветвам от дистанция е една книга, която е в Сторе. бг и струва 20 лв. Купувате си я. прочитате от край до край и стриктно изпълнявате Фаза1-21 дни и фаза2 14-21 дни, за фаза 3 решението ще е ваше. Целта ще е оздравяване на червата и от там на целия организъм. Може да отслабнете, ако имате нужда или да нормализирате теглото си и дори да качите тегло, ако ви е малко. Отново подчертавам стриктно изпълнете всички лесно изпълними препоръки от тази книга.
Тя се казва "Микробиом диета" и е от Д-р Рафаел Келман от САЩ. Книгата препоръчана от 3. е добра но тази е много по-практична и с по-прости и ясни разяснения и се основава на последните научни достижения.

Успех!
М1964