Споделена история от Здраве

Окапва ми косата, помощ!
Здравейте! Много моля ако някой от вас е попадал в подобна ситуация да сподели мнение. От известно време косата ми пада страшно много, за да бъдем точни става въпрос за 4/5 месеца. От гъста и буйна коса са ми останали няколко оредели кичура, който също постепенно изтъняват. Не знам какво да правя вече с какво ли не пробвах и по лекари ходих, маски, скъпи шампоани и ампули - нищо не помага! Пуснах си изследвания за хормони, защото преди ми бяха завишени, но сега са си в норма, направих си пълни кръвни изследвания и те са добри. Няма показател, който да показва какъв може да бъде проблема, лекарите се хващат, че е възможно да е от стрес, но според мен няма как да е от това, защото преди съм имала много повече стрес а не ми е падала косата така.
Моля някой да сподели мнение. Благодаря предварително!
(Забравих да спомена, че съм момиче на 23 години)

Коментари

1.   Здравей, аз съм момиче на 20 и имах същия проблем. И аз не знаех на какво се дължеше, симптомите са много скрити, но като виждах колко коса ми се свличаше в ръката ревях. Една бабина рецепта ми помогна. Накисвах чесън в ракия за една нощ и на сутринта го втривах в корените за по 3 или 4 часа,може и цял ден или цяла нощ да останеш така. Когато го втриеш увиваш главата в найлонова торбичка и кърпа за допълнително загряване. Не знам при теб колко сериозен е проблема, но при мен косопада спря и започна да расте доста нова коса. Аз съм много доволна. Опитай и ако усетиш прекалено парене отмий след по кратко време, но ако всичко е наред може да стоиш така по дълго и спокойно да извършваш процедурата два пъти седмично. Минус е само, че наистина доста мирише, но така или иначе сега сме под домашен арест... Чувала съм, че миризмата се премахва като изплакнеш с лимонов сок, но не съм пробвала. Но и чесънът и ракията(домашна) са много добри помощноци. Потърси информация за тази бабина рецепта в интернет, за да не съм единствения източник, може и да не е подходяща за всеки тип скалп. Аз обаче съм изключително доволна.

2.   Значи сега ще ти дам съвет , надявам се да ме послушаш ! Имах приятелка в твоето положение ! Първо спри всички шампоани , маски,балсами и всякакви такива препарати тип грижа за косата ! Купи си домашен сапун ( от мас ,едно време са го ползвали ) ако може го купи от човек който си прави , не от магазин . Къпи се само с него без нищо друго, поне 3 месеца и ти гарантирам ,че касата ще ти стане страшно гъста и лъскава ! Приятелката ми беше така и сега е със страшно красива коса , продължава да се къпе с домашен сапун ,Вее ползва и балсам от време на време . Според мен пада, защото си прекалила с тези балсами маски бои и др ! Каквото и да купуваш за падане на коса , нищо няма да помогне ,само ще се набуташ с много пари ! Вземи си домашно сапунче от мас , и ще останеш очарована ! Ако след това продължи са пада значи имаш по сериозен проблем ,тогава иди на рекар или си купи minoxudil за жени . Сугрна съм , че със сапуна ще се оправиш ( но не трябва да ползваш нищо друго ,поне 3 месеца ) . Усхех !
П.с Сапуна не мирише на нищо ! Изпробван натурален начин ,даже косата ще ги стане по-хубава от преди ! Приятелката ми даже е популярна инфлуенсърка , т.е не сме някои баби :D

3.   Благодаря за съветите ще опитам! И без това вече съм се отчаяла, щом и лекарите не могат да ми помогнат направо не знам. Иначе съм използвала продукти като: Парусан, Ревалид, Анафаз, разни професионални шампоани и сума ти видове витамини. А маските, който си правих бяха с яйце, мляко, мая за хляб, бира, както и с отвара от коприва.

4.   Виж това, но препоръчвам и на мокра коса втриване/масаж с морска сол поне 5 м и след това измиване с бебешки сапун или домашен от свинска мас.
https://www.google.com/amp/s/zdraveikrasota.bg/6-te-naj-dobri-naturalni-sredstva-protiv-gabichki-po-glavata/amp/

5.   ПЪЛНА ГЛУПОСТ НОМЕР 2
Здравей мила, косопада може да е причинен от много фактори, както от стрес, промяна в храненето липса на витамини и минерали, неподходяща козметика! Моя съвет е да се храниш по-здравословно и да подхранваш косата си с масла-арганово или на Икаров за гъстота струва около 11лева също така аз от скоро изпозлвам за растеж освен Икаров и тривитаминол което е предназначено за животни но, помага изключително много подобява гъстотата на косъма. Също така ограничи термичната обработка на косата-преса, сушоар виж в ютуб има доста съвети за растеж на косата. Хиляди хора, хиляди и мнения, надявам се да съм ти помогнала и да пробваш това, което помогна и на мен.

6.   Има един хининов шампоан и хининов спрей/вода на Maliva.
Пробвай ги, ако искаш. Не са скъпи.

7.   Защо всеки младеж тук, а и не само, винаги при проблем си мисли, че причините са извън неговия организъм?
Причини за такъв косопад са стреса, външни токсини от козметика основно или токсична работна среда. Всичко друго е вследсвие на храна и напитки. По-точно проблеми в червата при тяхното храноразчленяване и усвояване. При тези процеси е възможно появата на метаболитни вътрешни токсини или токсини от патогенни бактерии населяващи червата ви. Липсата на цинк също води до косопад. Организъма се спасява от токсини, чрез натрупването им в косата и нейното окапване.
Засега толкова!

8.   Иди на дерматолог, за да провери за себореен дерматит. Косата пада на кичури при това състояние.

9.   от7до 8. И какво ще стане, като е себореен дерматит?
Да не би дерматолога да се погрижи за червата на авторката? Няма той/тя ще изпише поредната химия добре опакована, като медикамент с който, ще потисне симптомите само, но не може дерматолог да премахне причините. Него са го учили за болестите, а не как да те направи здрав човек.
Отново ще пиша засега толкова!
ПП. Дано авторката се досети и опише хранителните си и други навици, че да и се помогне, иначе мъките и ще продължат.

10.   От автора: Минала съм и на така нареченото изследване с биоскенер (квантов анализатор) и от там ми казват, че всичко ми е наред. Лекарката дори каза, че е странно с този косопад при положение, че витамините са ми ,,наредени като мъниста"..
Иначе до Номер 9 аз се храня здравословно и не смятам, че от тук идва проблема.

11.   от7-9. до авторката: Декларацията ви, че се храните здравословно не върши никаква работа в случая. Дори да се храните топ здравословно според вас, неправилния прием на вода или течности може да провали храноразчленяването и през пропускливи черва да се стигне до косопад, акне и други неудачи.А и цинка е минерал, а не витамин. Описания проблем не кореспондира с това за което са ви взели пари.
Помогнете си сама, за да ви помогнем и ние!

12.   От номер 2 , опитай аз нямаше да коментирам ако не бях удивена от ефекта ! По скоро глупост е да си пръскаш парите за безполезни шампоани , които ще влушат ситуацията допълнително . Също мога да споделя , че идеята за домашния сапун я е дал кожен лекар ! Дерматологът ще ти изпише 2 шампоанчета от рекламата и готово .... Ако искаш пробвай , мога да ти пожелая само да се оправиш бързо , успех !

13.   Пълни глупости чета ! Жена съм и съм минала през същото , получи ми се от шампоан ( не евтин,премиум марка) . Оправих се като спрях да ползвам шампоани , балсами,фиксатори ! Съпругът ми работи в екстракция за етеричти масла , и покрай него започнах да си правя шампоан сама . Така се оправих , преди да ми светне лампичката от какво е , ходих по доста лекари, дадох страшно много пари по шампоани, от германия ми пращаха, ефект нямаше ! Номер 2 дава правилен съвет, да спреш козметиката за коса за известно време . В интернет има много материал как да си направиш естествен шампоан или балсам, иначе за домашния сапун съм За ;) .

14.   На мъжа ми му опада (оредя) косата и брадата, беше останала само 1/3 от нормалното, след диета за отслабване, когато почна да яде и му поникна отново. Но той беше направил ударна диета за три месеца от 100кг стана 68кг, сега пак е 100кг ама пък си има коса, моят мечок.