Споделена история от Здраве

Психологическа бариера- след Ковид19
Здравейте!
Точно преди месец се появиха първите ми симптоми на Ковид19. Преболедувах го. Сега се чувствам горе долу добре. Само умора и отпадналост имам, ако се претоваря. Стоя си вкъщи вече цял повече от месец. Излизам сама да се разхождам. Не смея да се виждам с други хора. Имам някаква психилогическа бариера.
Четох доста за това до кой ден човек е заразен и може да разпространява вируса. Повечето източници казват, че до 10 дни след поява на симптоми човек е заразен. Също така се консултирах с личния ми лекар по въпроса, тя твърди същото. Значи са минали около 20 дена откакто аз не мога да заразявам хората около мен.
Но въпреки това се чувствам потисната, че ако се видя с някого и ако се разболее, аз ще смъ виновна.
Моля ви, дайте ми съвет.
Осъзнавам, че всичко е на психическа основа.

Коментари

1.   Ако имаш отрицателен тест - не можеш. Не само това - дълго време ще имаш имунитет и няма как да си и безсимптомно преносител. Тоест по-"безопасна" си от другите.
Аз така исках да съм го изкарала, докато не съм с родителите си,
че да съм спокойна вече, ама не съм. Щом на дебелата ми колежка й няма нищо, значи не сме се срещали с Ковид със сигурност.

3.   Да, на психологическа основа е. Доста време е минало след като вече не си заразна, така че излизай си спокойно - нито можеш да заразяваш, нито да те заразят поне известно време. Ако искаш да си напълно спокойна - направи си тест за антитела.
И се движи възможно повече, само така ще ти се върне тонуса, а не със застояване вкъщи.