Споделена история от Здраве

Лененото семе не действа
Привет колеги, търся си разхлабително средство, искам да ви попитам относно за лененото семе, понеже изчетох много теми че действа като разхлабително ама очевидно при мен не... от близо 3,4 дена го приемам сутрин като стана на гладно примери... Първо пробвах с зърнена закуска направих си мляко с овесени ядки и поръсих 1с.л натрошено ленено семе нямаше ефект... 2 пример просто една 1с.л я сдъвках и след това изпих чаша вода пак нямаше ефект... И тука пробвах последно накиснах 1с.л ленено семе в 150мл вода и оставих цяла вечер да стой в хладилника, така изпих го на сутринта и пак няма ефект някои ще ми даде ли някой разумен съвет за това “разхлабително” средство как да го използвам правилно ако има ефект изобщо?

Коментари

1.   А с нормално разхлабително пробва ли? Един разхлабващ зелен чай ще ти свърши в пъти по-добра работа.

2.   Аз ям всеки ден една чаена лъжица брашно от ленено семе с кисело мляко и има ефект. Дълги години имах проблем с изхождането, за малко и щях да абортирам заради това. Силни, болезнени напъни, а не можех да се изхода. Постъпих в болница по спешност, даже и клизма не помогна. Бях на системи цяла нощ и на сутринта успях с жестоки болки и почти изкарах и плода...
Леденото семе започна да ми действа след около седмица редовен прием. Сега ако спра само за 2- 3 дни, поне два поредни дни след това пак не мога да се изходя.
Продължавай да го вземаш редовно, ще имаш ефект може би като мен по- късно.
Ако обаче няколко поредни дни не си ходил/а, вземи някакъв бърз лаксант еднократно, нещо като английска сол например.

3.   Яж повече плодове и зеленчуци без банани те запичат.Избягвай сухите тестени изделия закуски , пици и т.н. и наблягай на супи и манджи.При мен помагат сушените сливи и кайсии по 4-5 преди хранене.

4.   Лененото семе не е хлабително средство, а играе ролята на лубрикант и с това помага на дефекацията. Има и много фибри които поемат вода и смесени с фекалиите ги прави хлъзгави и по течни. Само с два опита няма да има ефест, то трябва да стане постоянен спътник в животът ти, явно имаш лениви черва. Ползвай и пробиотична храна, най вече кисели бабини турши, кисело зеле, кисело мляко и овесените ядки помагат, но яж от по грубите, финните са с пълнители. Ако няма подобрение до седмица, потърси лекар.

5.   Разхлабителни:
- Ябълки (колкото по-узрели - по-добре);
- Малини, меки, сладки ягоди (но в този сезон едва ли ще намериш читави);
- Прясно мляко (само при някои хора действа);
- Ако не става с храна - Алое Вера на кристали (в билковите аптеки го има със сигурност, за другите не знам) - отчупва се парче колкото грахово зърно и се гълта с вода, не се задържа в устата изобщо, защото е най-горчивото нещо, което съм усещала досега (поне аз)

6.   Сена, мисля, че се казваше билката за целта. Виж в билковите аптеки други билки.

7.   зелен чай, сушени смокини, слънчоглед при някои

8.   6, да, сена се казва, но към нея се привиква.

9.   Автора: Така забравих да уточня, от близо 6 години всяка сутрин се събуждах с кафе на гладно или зелен чай и нямах проблеми със изхождането, но от близките две години работя на смени и понеже като кажа на някой че ми се обърка програмата с тоалетната и почва да ми се смее :D та така стигнахме и до факта че нещо не ми действат кафенцата ако ме разбирате пък и от тях ли не знам но много време също имах подуване с корема колити и газове, също така са ми лениви червата и реших временно да спра сутрин да пия кафе на гладно и затова минах на ленено семе... Изчетох доста статии и понеже ефекта пише че е на 100% може би при мене ще стане по бавно понеже карам 4ти ден вече, и затова исках мнения относно за лененото семе хора на който го консумират и им помогнало да ми дадат съвет понеже аз карам на "натрошено" ленено семе съм си купил или може би на брашно ще има повече ефект?

10.   Пробвай с ленено олио, но гледай да си си вкъщи.

11.   Чаша топла преварена вода с щипка сол и малко лимон сутрин на гладно. След половин час 2с. л. ленено брашно с купичка кисело мляко, може да престой от вечерта в хладилника, а може и само 30 мин. Изяжда се и 2, 3 часа поне не се яде нищо.
Помисли, дали пиеш достатъчно вода.

12.   Автора: Хора прочетох мненията и реших окончателно да си закупя от Алое Вера на кристали бях прочел от по горните мнения поинтересувах се в чичо Гугъл и е силно препоръчително за такива случай като моя, мисълта ми е примерно като ставам да пия кафе сутрин на гладно ще ми пречи ли след това да приема едно парченце малко (колкото грахово зърно) или след ядене трябва да е? Щото пишеше че става за ежедневни случай и ми допадна ще ми дадете ли и за това съвет? Благодаря предварително! :)

13.   Хора имам последен въпрос... Сутрин на гладно ако приемам примерно 1с.л смляно ленено семе без да го слагам никъде да го сдъвквам просто и с една 1с.л мед и след това едно кафенце топло ако пия всеки ден ще има ли ефект? И малко ще направя промяна към хранителния режим ще включа пълнозърнестия хляб, по два плода след ядене и повече вода?? Ще се радвам да чуя още мнения не искам да привиквам към лекарствата...

14.   Алое Вера кристал е по-добре вечер да се вземе, защото може и да е много силно и ако си на работа или някъде... По-добре в следващите поне 12 часа да си си вкъщи...
За лененото семе - без пробване няма как да се каже... От една страна сухото ленено семе и меда ще направят обратна осмоза, което ще има положителен ефект, но твърде много фибри с малко или никаква течност - може да стане запек. Кафето също е нож с 2 остриета - кофеина стимулира перисталтиката, това, че е топло - също, но е и диуретик - пак може да стане дехидратация. Решението е - пий повече вода.
Иначе не знам защо при мен, ако съм пила кафе и яла мед в кратък период от време (никога не ги смесвам, защото не обичам кафето да е подсладено, а и като е горещо ще прецакам меда) - не знам защо ми става лошо - от самата комбинация...

15.   Н14 Виж сега... Миналия ден си купих алое Вера на кристали на фирма здравец 30грама пакета, отворих го вътре имаше големи, средни и много ситни камъчета който тези ситните си нямам на представа изобщо как да ги пия... Изпих вчера едно колкото (грахово зърно) минаха часове без ефект после вечерта пак изпих едно преди лягане и пак нямаше ефект като станах... Тази хранителна добавка ще ми обясниш ли при някои как действа като експрес влака при мене явно хранителния режим трябва да си променя че да ми подействат дайте съветче или някой ако е ползвал АЛОЕ ВЕРА на кристали да даде съвет след колко време или дни е подействал..............

16.   От 14
Много ситните как се пият и аз не знам, аз имам кутия 50гр и те още си седят, взимала съм от по-големите, много горчи иначе не би имало проблем.
Аз като имах по-силен запек и съм взимала двойна доза, понеже единична и при мен не помагаше. Но ефект настъпи ли - освен тежка диария може да има и спазми, които са доста болезнени. Но щом единична вече доказано е малко - взимай двойна.

17.   Към н14: Еми взимам ги вече втори ден и ефекта поне аз не мога да видя да настъпва след няколко часа както пише на опаковката сутрин просто от самосебе си се изходих, но нямаше намеса според мене лекарството... При всеки явно като гледам действа индивидуално но с мойте лениви черва като гледам това няма да ми действа като силен концентрат, а при тебе ефект имаше изобщо и колко време го приема, и как сутрин или вечер преди лягане?

18.   От н14: Аз първо приемах сена, но тя е много вредна. Диарията води до загуба на магнезий, калий и др. електролити, а тази загуба - до запек и става порочен кръг. В един момент си купих магнезиев цитрат като хран. добавка. След това спрях сената и отначало - алое вера кристал, колкото две грахови зърна (и на мен 1 не ми действаше), вечер преди лягане. На сутринта или имах диария, или нормално изхождане. Важното е, че спрях тая сена. Купи си и магнезий, но е важно да е в органично съединение - цитрат, лактат... аз си бях взела на Елемвитал, скъп е, но се усвоява максимално.

19.   Към н14: Билката е консумирам от 5 дена вече сутрин и вечер по грахово зърно изпивам, ефекта е много бавен даже да не казвам в рамките на един ден, при всеки явно действа много индивидуално а за тези магнезии дето ми спомена, и за тях намерих подробна информация ама не видях никъде да пише че става и за разхлабване на тебе така ли ти действат? Евентуално аз ако ги взема и на мен ли ще действат подобаващо? Освен тях можеш ли други примери също да дадеш, примерно сладко от рози? Има ли ефект от него пробвала ли си, благодаря ти предварително за мненията! :)

20.   Не съм пробвала сладко от рози, но не мисля, че ще действа.
И при мен Алое Вера действа след минимум 10 часа или повече - това е от "ленивите" черва.
Магнезия не е лаксатив. Той се пие поне 3 седмици, за да има полза - да може мускулатурата на червата да работи нормално (ако е имало дефицит не може).
Друго, което ми е действало, е активен въглен, но четох, че при някои хора той запича, а при други - спомага нормално изхождане (явно аз съм от вторите).

21.   Не съм пробвала сладко от рози, но не мисля, че ще действа.
И при мен Алое Вера действа след минимум 10 часа или повече - това е от "ленивите" черва.
Магнезия не е лаксатив. Той се пие поне 3 седмици, за да има полза - да може мускулатурата на червата да работи нормално (ако е имало дефицит не може).
Друго, което ми е действало, е активен въглен, но четох, че при някои хора той запича, а при други - спомага нормално изхождане (явно аз съм от вторите).

22.   Айде за много години на всички!! И да се върнем отново на темата, така относно за н14 проблема при мен явно щото съм с лениви черва и затова мислих че ще ми действа Алоето на кристали ама го подцених, даже не виждам смисъл да продължавам да го приемам като няма никакъв ефект... А за този активен въглен може да споделиш по подробно за някаква добавка ли става на въпрос ии ще има ли гаранция че ако го взема ще има ефект от него?

23.   За много години!
Активния въглен се продава във всяка аптека, и така се казва "активен въглен".

24.   Здравейте хора! От седмици не съм писал да споделя за проблема със запичането и трудното изхождане, и накрая взимах мерки и отидох на преглед, казаха ми като за първо да спра със тестените работи щото аз обикновено закусвах принцеси, пици и тостери, и ми сподели доктора че трябва да наблегна на плодовете примерно 1 ябълка и круша на ден! Белия хляб също спрян от консумация, само пълнозърнест хляб трябва да се яде, хапчетата който ми изписаха са Зирид на таблетки и Панразол който близо месец трябва да пия и диетата която трябва да спазвам за подобрение към трудното изхождане и разваления режим който го имам и на смените който работя също се отразява... Така стигаме до въпроса че през това време имах недостиг на фибри и вода който са причината със това запичаме искам да ми споделите каква закуска може да ми препоръчате със богата на фибри която да си я набавя, аз почнах да закусвам кисело мляко 250 грама със овесени ядки ако добавя чия една супена лъжица и ленено семе на прах към киселото мляко и така в продължение на седмици ще има ли подобрение със проблема? Дайте примери със закуски или някой ако е преминал същия проблем БЕЗ медикаменти! Към Н14 последните ми 4, 5 коментара бяха от мен АВТОРА ще ме извиниш че не се представих :)

25.   От Н14 - хубаво е, че си открил проблема - фибрите. При мен проблема е хормонален и червата се движат по-рядко и бавно. Отделно винаги са били лениви. Моя запек не се влияе от храната. Ако при теб се оправя само с повече фибри - супер. Фибри и течности.

26.   От автора към н14: Да ти кажа честно от близо 3 седмици ги пия лекарствата още едни лекарства които ми предписаха и диета която спазвам и ефекта е много минимален даже да не кажа че отрицателен.... Почвам да си мисля че и моя проблем е същия като твоя хормонален... Може ли да ми споделиш по подробно и евентуално дали работата няма да опира до невролог?

27.   От 14: Ефекта може да е отрицателен, защото и твърде много фибри може да не са полезни - да се "натрупат" в червата (малко известен факт).
На перисталтиката влияят хормоните на щитовидната жлеза и на надбъбречните жлези. Серотонина също.
Невролог вероятно също би могъл да помогне, но не съм запозната как и доколко. Трябва само да е добър лекар, а не да претупва и да изписва нещо, без да се знае какъв е конкретния случай.