Споделена история от Здраве

Сколиоза
Здравейте,

Момиче съм, на 24г. Преди няколко месеца след известно време болки ми откриха лекостепенна сколиоза. Оказа се, че е в резултат на това, че единият ми крак е с няколко милиметра по-къс от другия и това се е получило в следствие на компенсацията, която гръбначният стълб е трябвало да направи.

Изписаха ми ортопедични стелки, които да изравнят дължината, нося ги редовно, но болките отново започнаха, няколко месеца по-късно.

Може ли ако някой от вас има информация или се е сблъсквал с лечението (ако има такова), както и евентуално къде и при кого или чрез някакъв друг метод, да сподели опит? :)

Благодаря!

Коментари

1.   В youtube има един азиатец, казва се Austin Goh.
мНамери го и разгледай клиповете с упражнения които има за твоите,а и много други проблеми:) до 3 месеца трябва да си топ ако си редовна , разбира се.

2.   Молитва към Господ. Това е безплатно. Пробвай сама с твои думи.

3.   Ако си от голям град иди при някой професор (доцент) той ще прецени състоянието ти и ще ти назначи нужната физиотерапия.

4.   Съветвам те , за сериозни здравословни проблеми , да си обръщаш специално внимание , като си намериш добър специалист , с който да се консултираш , когато има нужда . Може би новите стелки не са точно оразмерени и има нужда от нова корекция . А и с ортопедични стелки трябва да се свиква постепенно .Предполагам и зависи от твоята активност . Въобще -отиваш при доказан специалист .

5.   Има начин за безоперативно, без фиксиращо лечение и то е разработено и описано в 6 книги на български на професор Сергей Бубновски От Русуя. Този лекар годишно оправя през центровете си по 100 000 души само с комплекси от упражнения. Не използва никакви медикаменти, корсети и операции и дори се бори срещу тези осакатяващи манипулации. Книгата за вас е "Остеохондрозата не е присъда"-12 лв. Има и канал в Ютуб. Велик човек и лекар.
Успех!
М1964

6.   Аз също имам в лека форма от носене на тежко. Аз се спасявам с фитнес с дърпане зад глава, като по този начин се изпъва гръбнака а музкулите укрепват и ги придържат. Също и вися на лост, но това е по-трудно.

7.   Преди години имах доста сериозна форма на сколиоза. Вече няма и спомен от нея, плуването е отговора. Аз на 20 годишна възраст тепърва се научих да плувам, 1 година по веднъж седмично ходих при инструктор, като научих базата започнах да плувам по 2-3 пъти седмично сам (или след работа или в почивните дни). Всичко се оправи от плуването, трябват ти упорство и постоянство. Нищо не идва лесно.
Дерзай!
М. 27

8.   Здравей, аз също имам сколиоза (на 17 години съм)
Разбрах когато бях на 16 и когато отидох при първия лекар бях една седмица там, за да науча определени упражнения, които да правя всеки ден. Те са за укрепване на мускулите на гърба. Аз си ходя на фитнес редовно и тренирам с тежести и това ми помага също с болките и с укрепването.
Последният път бях при друг лекар за преглед и ми каза нещо, което първия не ми беше казал - че растежът ми е спрял вече и изкривяването няма да се оправи и ще се измъчвам цял живот. :(
Единственото “лечение” са упражненията, изготвени за теб индивидуално (или фитнес стига да знаеш какви упражнения да правиш), за да намалиш болките и да укрепиш гръбнака. Плуването също ще повлияе много добре :)
Упражненията са важни, ако не искаме на 50-60г да умираме от болки...