Споделена история от Здраве

Нулев ефект при сваляне
Здравейте, мъж на 21 съм. Като малък винаги спортувах, няколко пъти в седмицата футбол с приятели, отделно от това и 4-5 години тренирах плуване (имах астма и нямаше как).
От близо 2 години поспрях доста с физическите дейности, та както си вървях в диапазона 68-72 кг рязко стигнах до 75+. Държа да отбележа, че съм висок 175 см и не смятам, че дори и малко над 75 кг са много за мен, проблемът ми е, че винаги съм имал корем и гърди, които ми седят доста смешно и тялото ми изглежда несъразмерно. В началото на 2020-та ударих дъното и почнах да влизам в клуба на дебелите, теглото ми рязко се покачи до 85-86 килограма с любезното съдействие на разни събирания с приятели и гледане на мачове по цял ден, където се изяждаха огромни количества меса, салати, пици, алкохол и т.н.

Към края на май месец се реших, че не мога да продължавам така, почнах да карам колело почти всеки ден в продължение на близо 3 месеца, ограничих се от някои храни и сега съм с тегло 69-71 кг. Единственото, което не е помръднало е шибаният корем. Кардио ли, какво трябва да правя, не знам? Явно щом по 20 километра дневно с колелото не ми помагат, кардиото също едва ли. Също и вървя доста, нямам ден под 15 000 крачки, но ефект никакъв.

Коментари

1.   Звучи като хормонален проблем...

2.   Aвторе, давам ти пример, като на човек обръгнал с диетите вече повече от четвърт век.
На 9 ноември тази година за пореден n-ти път се заех да отслабвам, тъй като превъртях кантара и здравословните проблеми ме захапаха яко.
За 40 дни свалих 16кг,13см от талията си.
Това ми струваше - пълен отказ от алкохола(прекалявах с бирата), бял хляб, сладки и тестени продукти.
Минах на протеинови салати(има рецептите в нета), ходя 3 пъти седмицата на плуване, почти вече без проблем правя 10 хиляди крачки дневно... И ето го резултата.
Но още много работа ме чака... общо 60кг редукция.
Така че, продължаваме напред!

3.   Коремни преси, вдигане на крака от лег или от стойка - гадни но ще ти свършат работа за загрявка.
А сега най гадното - бърпи.
Виж го в гугъл, гаранция ще те опъне.

4.   А има ли разлика между колоездене, ходене 10000 крачки, плуване и "кардио"? Ами няма и това ясно показва, че само с натоварване за издържливост/кардио/ не става. Трябва хранителен режим и силово натоварване най-малкото 100 приклякания, 100 лицеви опори и 100 коремни преси дневно на серии по 20. За тези упражнения не ви трябва нищо освен воля, даже фитнес не ви трябва.
Успех и воля!

5.   4, да, ама организма има един "трик" срещу ПРЕтоварването и издевателството над него - забавяне на метаболизма.
Разлика между изброените почти няма, но точно с тях се отслабва, стига да не се прекалява. Прекали ли се - ефекта може да е много по-бърз, но е обратим.

6.   Така...

Съвет едно, включи някой ден, в който да си на завишение калории, организмът ти има нужда от стряскане, защото свиква с това, че примерно приемаш N на брой калории и изразходваш също.

Съвет две, СИ-ЛО-ВИ тренировки. Това ще рече многоставни упражнения с ТЕЖКО, за да изградиш мускуатура, която сама по себе си също спомага за горенето на мазнини.

Съвет три, замени тея колелца и милион крачки с ЕКПЛОЗИВНО кардио и HIIT.
Защо един маратонец изглежда като умираща торбичка, а един спринтьор на 100 и 200 е като гръцки бог?

Съвет четири, оправи си храната. Протеинът ти е малко, най-вероятно, и затова тялото ти използва мускулите като първоизточник на енергия (защото дори я предпочита). Когато си набавяш достатъчно протеин, това ще ти запазва мускулите, доколкото е възможно, и ще кара тялото да черпи енергия от останалите мастни запаси.

И туй то. Следваш ли тоя план - всичко става.

Братан.

7.   до5. от 4. Трябва си и кардио за издържливост и " горене" на мазнини, но не по-малко от25-30 минути и не повече от 45-60 минути дневно. За оправяне на корем и други провисвания се добавят и силови натоварвания.
Трябва хранителен режим и сън, защото деца и мускули растът само нощем от хормона на растежа и приетите белтъчинни храни до 45-50 минути след тренировка. Абсолютно не трябва да се претоварва организма, за да не попадне в оксидативен стрес от лактата, което води до понижаване на метаболизма и дори до повреди в ДНК. Преди и след натоварване упражнения за разтеягане на свръзки и мускули за да няма травми/стречинг/.
Успех и воля!

8.   20 мин бързо ходене се равняват на 1 час каране на колело!

9.   Коремни преси

10.   Приятел, ти имаш ХОРМОНАЛЕН дизбаланс! Както много от дебелите хора, които незнайно защо си набиват в главите, че с много потене ще го оправят. Виж сега, когато един мъж започне да пълнее на корем и гърди това е почти 100% сигурно от намаляване на нивата на тестостерон и увеличаване на тези на естроген (женския хормон). Принципно корема и от бира става, но ако гърдите ти са виснали - това е гинекомастия и е абсолютно 100% причинена от естрогена ти, който се е качил или защото тестостерона ти е паднал, или защото по някаква си причина тялото ти произвежда повече естроген от нормалното. Ние тук съвети не можем да ти дадем, защото работата е "висш" медицински пилотаж, т.е. ти трябва да отидеш на лекар. Ако те е страх от лекар - пусни си изследвания на хормоните, да си видиш тестостерона и естрогена, но съм 200% убеден (след като имаш гинекомастия), че точно там е проблема. Искам да ти кажа, че в белите държави едно 4-5 % от младите мъже до 40 г. и почти половината след това са на тестостеронно-поддържаща терапия. Казано просто - след 40 г. мъжкото тяло започва деградация, всяка година производството на тестостерон започва да спада с по 2% и съответно шкембе и гърди тръгват, както и липсата на желание за секс, а накрая и невъзможност да вдигаш самолета. Там просто отиват на специалист и започват терапия с тестостерон (която е до живот) и проблема се решава. Не трябва да ти звучи страшно, защото далеч по-страшно за мъжкото тяло е тестостерона ти да е нисък! Това значи наднормено тегло, значи риск от сърдечно-съдови болести, от диабет. Мъжкото тяло има нужда от тестостерон, това е. Когато лекарите (не аз тука) ти изпишат инжекции в някаква доза - ти просто ще вкарваш това, което тялото ти не може да произведе, но нещо, което е ЕСТЕСТВЕНО за теб и страшно НЯМА. Моментално ще започнеш да губиш тегло, защото ти освен мазнини приятелю задъжаш и течности, както жените в овулация, заради високия ти естроген. Всичко това ще се реши бързо, ще започнеш да губиш тегло, ще ти се оправи либидото и т.н. Това е, което знам аз, но ти нямаш нужда от интернет съветници! Материята е СЛОЖНА!!! Не се наемай сам!!! Не си бий инжекции сам, нито пий анти-естрогенни хапове, за да сваляш естрогена, а отиди на СПЕЦИАЛИСТ!!! Твоя проблем може да се реши супер лесно, повярвай ми и най-важното - безопасно, но ако почнеш разни самолечения може да се вкараш в големи бели.

11.   Номер 2, за 40 дни 16 килограма.....ти си готов за някоя болница. Само протеини....беж бързо да си видиш бъбреците, защото без въглехидратите, които да ги разграждат ти е разказана играта. Скоро да не пишеш тука - какво да правим при хемодиализа.

12.   Oт 2 до 11

Не се шашкай!!Вчера се теглих и продължавам да творя рекорди посред зима - точно 20кг надолу от 9 ноември -31 декември.
Времето ми позволява да правя дълги преходи с интензивно кардио натоварване и два пъти седмично ходя на плуване.Храня се с протеинови салати основно през този период и печена риба.
Кръвните ми показатели са бомба,наскоро си правих.Даже и коронавирус изкарах,пропуснах да отбележа.И там стана чудо - отслабнах с 6 кг по време на 14-дневната дом.карантина.
Продължаваме напред - целта е 60 кг редукция....

13.   12, не съм 11 и знам, че няма да ме вземеш на сериозно. Само искам да кажа, че жена ми е медик в спешно и ми разправя, че редовно и карат хора, свалили драстично килограми в тежко състояние. Случвало се е и до смъртни случаи да се стига. И това става изведнъж - както са си добре и показателите им са супер, в следващия момент може да са с опасност за живота. По принцип повече от половин до 1 кг на седмица не е никак полезно за дълъг период от време. Но здравето си е твое, ти си решаваш и ти си носиш последствията.

Ясно ми е, че сега си в еуфория от много свалени килограми и няма да ме отразиш, но това е голям капан.