Споделена история от Здраве

Ужасни болки в крака ! Помощ !
Здравейте ! На 20 г. съм за пръв път почуствах много силна болка зад коляното до свода на стъпалото на левият крак ,все едно те пробожда игла за около 15м, преди 1г. Ходих при Съдов хирург ,но нищо изпратихме при Ортопед ,предписаха ми ортопедични стелки и нищо повече (диагноза -паднал свод ) ,с времето болката си усилваше и много ме болеше когато ходех ,все едно свода на стъпалото ми изтръпва... Болката не беше честта ,но като се появи много ме боли , отидох на Невролог направиха ми снимка (диагноза - кръстни прешлени L ) предписаха ми Геровин и Темпалгин да пия 1 седмица ,но нямаше ефект ,болката се осили ..Започна да ме боли от тазобедрената става ,минавайки зад коляното до свода на стъпалото ,не е често ,но появили се много ме боли от болка плача ,чистото е все едно си се порязал и си сипал сол в раната ,а по време на цикъл да не говоря и то се левият крак ,моля за помощ и съвет ,при какъв специалист вече да отида .....

Коментари

1.   Иглотерапевт,разучи кой е специалиста в твоя район и го посети

2.   Аз честно казано не разбрах диагнозата, но ми звучи като нерв, толкова рязко да боли. Може би друг невролог. Случвало ли ти се е да имаш дълбок кариес и като сдъвчиш да те прониже болка? Така се усеща нервът на зъба, когато е оголен и се възпалява. Имам подобни болки от дискова херния, само че са от опашката надолу по крака. С ЯМР се установи. Помагат ми едни хомеопатични инжекции Дискус, те са силно противовъзпалително. Питай лекар за тях, има голямо значение къде трябва да се бият, кога и т. н.
Ако болката ти е от този тип можеш да пробваш как се повлиява от противовъзпалителни средства. При мен помагат студени компреси, кремове с Арника, ограничаване на млечните продукти, пиене на много вода.
Каквото и да е, действай бързо. Аз го неглижирах проблема, карах на болкоуспокояващи и вече имам хронично възпаление на седалищния нерв. Настинка, цикъл, застудяване, малко повече физическо натоварване и болката напомня за себе си. Полагам много грижи за да овладявам положението. Пазя се, обличам се, пия добавки, внимавам какво ям, правя упражнения, гледам един път в годината да ходя на минерални извори. Изобщо доста трябваше да променя начина си на живот. Не бъди като мен, чуй тялото си на време и не допускай проблемът да стане хроничен.

3.   Ако не ви болят слабините извън цикъл и тазобедрената става се върти във всички направления- нея я изключваме. Няма коксартроза и това е добре. Следва колянната става и мускулите и свръзките крепящи я. Ако тя се движи нормално, свива се крака и се разпуска -също я изключваме. Остават подбедрицата и стъпалото. Според мен имате голям шип на коста на петата и тя може да се види на ренгенова снимка , която трябва да ви назначи ортопед-травматолог. Явно трябва да отидете при друг специалист и да го помолите за такава снимка за която ви пиша. Ако има шип отстранява се лесно-оперативно с хоризонтален разрез на 2см над петата от вътрешната страна на крака. После се куцука 1-2 седмици с патерица.До месец пълно възтановяване. Ако имате шип организма ви приема повече калций от необходимото и то пасивен от млечни продукти с които , ще трябва да се разделите, но това за момента е предположение, Дано съм ви бил полезен!
М1964

4.   Магнезий и калций!!!

5.   Пак невролог скенер на кръста, може да е някоя херния!

6.   Магнезий и калций ДРАГА!!!