Споделена история от Здраве

При нас жените.
Тази тема е към женската аудитория в сайта. Споделям Ви как се чувствам 1..2 дни преди менструалния ми цикъл. Симптомите , така да кажа са еднакви при мен в 90% от случаите. Вечерта преди да ми дойде , за момент ми става много студено , после ми става топло. Изпитвам дискомфорт в мускулите на краката (понякога моментно схващане) около коляното . Гърдите ми стават твърди и ме наболяват. Понякога ми излизат 2..3 пъпки преди това , а някой път в края. Апетитът ми се увеличава ден два преди да ми дойде. По време на цикъл не ми се яде особено. Понякога имам и леко гадене. Вероятно всичко , което описах е нормално. Искам да попитам как е при вас? Усещате ли тези неща преди да ви дойде. Имате ли болезнен цикъл и ако да , какво ви помага най - много? Благодаря за отделеното време ! Ще ми бъде интересно да прочета коментарите Ви.

Коментари

1.   Здравей! И аз съм в твоето положение, с разликата, че при мен тези симптоми започват 5-6 дни преди да ми дойде. Нормално си е. Някои ги боли, други не. Всичко имам, без гаденето. Даже доста горещи и студени вълни, чак е странно. За болката ми помагат добрата стара бутилка с топла вода и също 7ма шуслерова сол. Разтваряш си в съвсем малко гореща вода 3-4 таблетки и изпиваш. Винаги минава.
Ж, 19

2.   Нямам, веднъж, дваж годишно много ме болят гърди те, понякога преди цикъла ми се прави много секс, или първите дни.

4.   5-6 дена преди да ми дойде е някакъв ад. Емоционално гледам да не си го изкарвам на другите ама то е едни нерви че и реване поняога пълен ужас, болки, а като ми дойде няма ли аулин съм труп, гърди ме болят повръша ми се студено ми е нон стоп, абе пълн ужас.

5.   Бях с много болезнена менструация. Тъпкала съм се с хапчета и пак не можех да мръдна, лежах си свита на топка особено първите два дни като болката започва два дни преди да ми дойде и се усилва в следващите. Понякога съм повръщала. На третия ден ставам супер раздразнителни и е добре да не ми се мотаят наоколо. На четвъртия, последен ден още съм раздразнителна, но ако имам шоколад на една ръка разстояние мога да изтърпя човешко присъствие.
А проблема с болките ми се реши с масло от онагра на перли.
Изобщо не вярвах че, ще ми помогне, щом много силни хапчета не бяха дотогава. Започнах да ги вземам повече за тонус, коса и кожа. Но след първият месец пиене на перличките не ми се е налагало да мия хапчета за болки. Заболява ме пак, но търпим, мога свободно да си се движа, работя т.н.