Споделена история от Здраве

На психическа основа ли е?
Здравейте! Пише ви момиче на 14. Ако не е позволено да споменавам имена на лекарства моля изтрийте ги! Тази година 2 пъти се сблъсках с цистит! Първият път се лекувах с Панцеф, вторият път уж ми изписаха Зинат ама не помогна. После отидох на уролог(за сега бях ходила само при личната) и той ми изписа Фосфомицин, а след това пуснах стерилна урина. Излезе, че нямам Бактериален растеж-с други думи чиста е. От тогава обаче имам един дискомфорт. Все едно пак е цистит, ама едва доловим, когато ходя до тоалетна чувствам една тежест накрая, без болка или парене. Вече много ме е страх да не хвана цистит отново, защото много тежко го преживявам. Чела съм в Български, Румънски, Английски и др сайтове но всички са с една и съща информация и нямам точен отговор. Бих отишла при лекуващият ми уролог, но не съм в града в който живея заради празниците, а тук няма добър такъв. Просто постоянно се страхувам да не се събудя и отново да усещам този ад в мен, отново 10 дни да съм с болки и да не мога да стана, едвам да се дотътря до болницата... Мисля след като се върна да посетя уролог, но и ако прочета вашите мнения ще са ми от помощ. Надявам се тук да срещна хора, които са го преживели и могат да ми помогнат. За скромния ми живот съм се убедила, че по-голяма болка от тази не съм изпитвала! Много Ви благодаря и бъдете здрави!

Коментари

1.   Доста често съм имала цистит и това, което ми е помагало без силни лекарства (освен червена боровинка) е пиенето на адски много вода и билкови чайове.

2.   Чай за бъбреци на "Ламбрев". Мен само това ме оправи. Иначе 3 години със скъпи лекарства не успяха да ме оправят. Опитай с този чай. Успех !

3.   Стерилна урина се пуска минимум 2 седмици след прием на антибиотик, иначе излиза фалшиво чиста.
Съветвам те ако това условие не е било изпълнено, да си пуснеш отново, заедно с обикновена. Антибиотик се пие САМО на база на изследвания, защото неподходящ антибиотик само ще усложни положението.
Учудва ме, ако е имало изследвания, че са ти изписали широкоспектърен антибиотик (Зинат), на мен са ми давали Ципробай при изолирана ешерихия коли (сензитивна към този антибиотик). Но аз все пак не съм лекар...
Ако проблемът ти е от ешерихия коли, бих те посътветвала след като се оправиш да започнеш да пиеш Уроваксом (по 3 месеца пролет и есен), след консултация с лекар дали е подходящ за теб. Излиза скъпичко, но откакто го пия, не ми се изолирала въпросната бактерия.
Излизал ми е чист резултат, също така, но съм имала парене, при което личната ме беше посъветвала да пусна и днк-изследване за трихомони в урината.
Също е възможно да имаш песъчинки и от това да имаш дискомфорт, което се оказа също проблем при мен.
Много е важно да пиеш по 2 л. изворна вода на ден (ако се окажат песъчинки, не е препоръчително минерална).
Друго важно е да ходиш често по малка нужда. Обличай се топло, особено на кръста.

4.   Уринал акут ми помага(това е екстракт от червена боровинка). Уж е по-концентрирана от останалите видове, но можеш да пробваш с всякакви марки.

5.   Още като усетя симптомите на цистит, взимам червена боровинка (или таблетки или сашета), както и Неоренал. Пия по 2-3 пъти на ден. Освен това се подмивам с. чай от лайка и малко сода в него. В аптеките продават и чай за цистит.