Споделена история от Здраве

Странно задъхване !
Здравейте, аз съм мъж на 27 години, тежа 60 кг и съм висок 185 см. От известно време насам се задъхвам от физическо усилие, ходил съм на кардиолог, пулмолог, ендокринолог и още други куп лекари и общо взето съм добре. Единствно ми откриха пролапс на митралната клапа, но ми казаха че е козметичен дефект и не е опасно, при пулмолога също ме изследваха кислорода ми е на макс и резултатите са ми средни на изледването със спиирометър.

Наскоро ми се случва на няколко пъти след ходене по голяма нужда да се задъхам, само че аз не съм се напъвал изобщо и нямам проблем с стомаха и червата. И като хапна нещо сладко и след около 5-10 минути се възстановявам, при вас случвало ли се е и какво бихте ме посъветвали?

Коментари

1.   Хипогликемия.

2.   Доста слаб си за тази височина . Храни се по-редовно и съответно ,ще пиеш и повече вода . Може и кръвното да ти е ниско .Успоредно с това започни и движение на чист въздух . Щитовидната жлеза оказва влияние върху пулса .Кардиолозите второ за нея питат .

3.   "И като хапна нещо сладко и след около 5-10 минути се възстановявам" - по това съдя, че е хипогликемия, какво сте ми сложили единична...

4.   На мен ми се случи същото от мастурбиране и порно. Заради голямото пренасищане и възбуда. И ми стана на момента.

5.   Коронавирус!. Споко ще ти мине след един месец.

6.   Съмнявам се да се получи задъхване от хипогликемия. Но не съм лекар. Гледах предаване на английски за хората, страдащи от дълго прекарване на последиците от новия коронавирус. При всякакви физически тестове и скенери, не откриват нищо нередно. Но пациентите имат когнитивни, физиологически и психически промени, които все още не могат да открият причината. Само при аутопсия, откриват малки кръвни тромбчета (съсиреци) в мозъка и други органи. Може и имунната система все още да работи на високи обороти. Това е при хора на различна възраст!

Забележка: Предаването е 60 Minutes: Post-acute COVID-19 Syndrome на YouTube.

7.   Здрасти! И аз от 2 месеца вече се задъхвам от различни и най-елементарни и ненатоварващи дейности. Също като теб си правих различни изследвания и се оказа, че е от черния дроб. Прекалено бързо изразходване на глюкозата, която организма произвежда. Освен да се консултираш с инфекционист друго не се сещам какво мога да те посъветвам.

8.   Вегетативна дистония? Но вариантът с хипогликемията наистина е възможен. Пуска ли пълна кръвна картина?

9.   То проблема ти е ясен. Особено като каза как се подобряваш щом хапнеш нещо сладко. Ти вероятно изобщо не ядеш сладко, а и стотици малоумници разправят сега как в захарта бил проблема, че са дебели. Ако изобщо не ядеш захари се стига до това, че нямаш сила за нищо, а най-малко усилие те довежда то ръба на пропадък. Понякога се и припада. Ей така. Хипогликемия. Енергията идва от захарта в кръвта на човек, захарта е горивото, без горивото колата не върви, ще трябва да я буташ....което и правиш. Почти всички хора докарали се до хипогликемия имат тегло доста под нормата и се чувстват така. За радост проблема ти е решим - просто трябва да ядеш приятел. Но най-добре е да направиш следното. Изследвания, кръв, урина и най-вече на кръвната захар. После с тези хартии отиваш при ДИЕТОЛОГ, но доктор диетолог, а не някоя набедена хомеопатка или веганка да те учи. Доктора ще ти състави меню, което да те изведе от положението на мумия. Повтарям - доктор, не хомпеопат, не интернет диета, не......дипломиран доктор, с диплома.