Споделена история от Здраве

Премахване на бенки?
Имам две големи бенки на лицето, които ми се появиха на 8. Заради това постоянно проблеми със самочувствието много се виждат, пробвала съм да ги прикрия с фон дьо тен, но не става :( Искам да ги махна с лазер и се чудех дали някой може да ми каже повече за това, ако е запознат или му се е случвало, защото не мога да живея повече с комплекси :(
Момиче на 16

Коментари

1.   Дерматолог трябва да ти отговори на тоя въпрос.
Ако са гладки няма махане, а ако са леко издути на горе може да се оперират, а ако са като брадавици се изрязва леко отдолу и е готово. Ние нито ти знаем бенките нито сме лекари.

2.   Със смокиня пробвай, намажи бенките със сока от смокинята два-три пъти дневно може да помогне. Или просто се научи да живееш с тях може би това ти е чара.

3.   Първо ходи на специалист и провери дали могат да се махнат, защото има бенки, които не бива да се пипат.

4.   Консултирай се с дерматолог! Има бенки които могат да се премахнат има и такива които не могат!

5.   Ако искаш, ще ги махнеш. Консултирай се с дерматолог и с пластичен хирург

6.   И аз ще повторя коментарите преди мен, че има такива, които се махат и такива, които не трябва да се пипат, а има и още нещо, което трябва да имаш предвид и то е, че остава белегче след премахването. Ако си от Варна, мога да ти препоръчам дерматолог. Всякакви мазаници не са за препоръчване, с бенките шега не бива. Сокът от смокиня ми помогна на мен за премахване на кокоши трън, но за бенки не знам.. не съм чувала да помага и не бих рискувала.

7.   В предишните коментари казват че оставало белег. Това е вярно, поне както съм чувала. Ако си от стара загора може да отидеш при момера пенчева - това е жена, която лекува всякакви болести. Лекува и белези. Когато ходих при нея една имеше белег и момера пенчева я хвана за ръката и си затвори очите. Белега започна да избледнява пред очите ми. Но трябва да се проведат не по малко и не повече от 3 сеанса. Потърси в интернет.

8.   Номер 7, да бе повярвахме ти. :D

9.   Аз имам една огромна бенка от дясно на лицето, почти до ухото. Като малка я мразех, намирах я за изключително грозна. Сега я обожавам, защото знам, че ме прави уникална, защото друг няма с такава бенка... Ако ти обаче наистина си мислиш, че няма да свикнеш и да се привържеш към тях, консултирай се с дерматолог. Така или иначе е хубаво да ги прегледаш, за да не се окажат лоши (възможност за развиване на рак на кожата)...
Лола

10.   Номер 7 си е чист ПР. Моля те не поствай вече.

11.   Периодично намазване с пчелен мед до изсъхване на бенката

това е най-безопасният метод, но не действа при всички бенки